Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Peru
Primera División •
25.03.2026 — 23:00
Cerro
Elo: 1465λ (Beklenen Gol): 1.19
1 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Juventud
Elo: 1560λ (Beklenen Gol): 1.18
Model Güven Derecesi:
%80
Cerro - Juventud mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.19, Dep: 1.18 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Cerro %35.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %42.3, Karşılıklı Gol Var olasılığı %49.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %29.8 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %84.3
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Cerro xG
1.55
Dengeli
Juventud xG
1.51
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%35.2
X (Beraberlik)
%29.8
2 (Deplasman)
%35.0
Çifte Şans 1X: %65.1
Çifte Şans X2: %64.8
Çifte Şans 12: %70.2
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %89.7
0.5 Alt: %10.3
1.5 Üst: %69.6
1.5 Alt: %30.4
2.5 Üst: %42.3
2.5 Alt: %57.7
3.5 Üst: %21.6
3.5 Alt: %78.4
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%49.3
KG Yok
%50.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%14.1
0-0
%10.3
1-0
%10.1
0-1
%10.0
2-1
%7.8
1-2
%7.8
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %26.9
İY X: %46.4
İY 2: %26.7
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %64.9
İY 0.5 Alt: %35.1
İY 1.5 Üst: %29.6
İY 1.5 Alt: %70.4
İY 2.5 Üst: %9.3
İY 2.5 Alt: %90.7
İY 3.5 Üst: %2.3
İY 3.5 Alt: %97.7
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.48
+
Dep
4.27
=
Toplam
8.74
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %51.0
8.5 Alt: %49.0
9.5 Üst: %37.9
9.5 Alt: %62.2
10.5 Üst: %26.4
10.5 Alt: %73.6
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.02 Korner (Ev: 2.06, Dep: 1.96)
İY 4.5 Üst: %37.5
İY 4.5 Alt: %62.5
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %46.0 |
Eşit: %13.7 |
Dep: %40.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
21.7
Ev: 11.3 • Dep: 10.4
İsabetli Şut
7.6
Ev: 4 • Dep: 3.6
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %50.3
21.5 Alt: %49.7
23.5 Şut Üst: %33.9
23.5 Alt: %66.1
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %48.8
7.5 Alt: %51.2
8.5 İsabetli Üst: %35.0
8.5 Alt: %65.0
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiCerro
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Juventud
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Cerro (0.0)
@1.99
%50.2 İhtimal
İade (Push): %29.9
Juventud (+0.00)
@2.01
%49.8 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@2.05
%48.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@1.96
%51.2 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @6.59 | %15.2 | %0.0 | @1.18 | %84.8 |
| -1.25 | @5.93 | %16.9 | %0.0 | @1.20 | %83.1 |
| -1.00 | @5.27 | %19.0 | %20.0 | @1.23 | %81.0 |
| -0.75 | @3.57 | %28.0 | %0.0 | @1.39 | %72.0 |
| -0.50 | @2.84 | %35.2 | %0.0 | @1.54 | %64.8 |
| -0.25 | @2.42 | %41.4 | %0.0 | @1.71 | %58.6 |
| 0.0 Ana Hat | @1.99 | %50.2 | %29.9 | @2.01 | %49.8 |
| +0.25 | @1.70 | %59.0 | %0.0 | @2.44 | %41.0 |
| +0.50 | @1.54 | %65.1 | %0.0 | @2.86 | %34.9 |
| +0.75 | @1.38 | %72.3 | %0.0 | @3.61 | %27.7 |
| +1.00 | @1.23 | %81.3 | %19.9 | @5.34 | %18.7 |
| +1.25 | @1.20 | %83.4 | %0.0 | @6.01 | %16.7 |
| +1.50 | @1.18 | %85.0 | %0.0 | @6.67 | %15.0 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.55 | %64.7 | %0.0 | @2.83 | %35.3 |
| +2.00 | @1.72 | %58.0 | %27.3 | @2.38 | %42.0 |
| +2.25 Ana Hat | @2.05 | %48.9 | %0.0 | @1.96 | %51.2 |
| +2.50 | @2.37 | %42.2 | %0.0 | @1.73 | %57.8 |
| +2.75 | @2.82 | %35.5 | %0.0 | @1.55 | %64.5 |
| +3.00 | @3.71 | %27.0 | %20.8 | @1.37 | %73.0 |
| +3.25 | @4.19 | %23.9 | %0.0 | @1.31 | %76.2 |
| +3.50 | @4.68 | %21.4 | %0.0 | @1.27 | %78.6 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 10.3% | 10.1% | 6.5% | 2.6% | 0.8% | 0.2% |
| 1 Gol | 10.1% | 14.1% | 7.8% | 3.1% | 0.9% | 0.2% |
| 2 Gol | 6.6% | 7.8% | 4.6% | 1.8% | 0.5% | 0.1% |
| 3 Gol | 2.6% | 3.1% | 1.8% | 0.7% | 0.2% | 0.1% |
| 4 Gol | 0.8% | 0.9% | 0.5% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.2% | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Cerro — Son 5 Maç
M
vs Juventud (D)
1 - 0
G
vs Juventud (E)
2 - 1
B
vs Ferro Carril (D)
0 - 0
B
vs Juventud (D)
1 - 1
M
vs Juventud (E)
0 - 1
Juventud — Son 5 Maç
G
vs Liverpool Montevideo (D)
0 - 1
G
vs Cerro (E)
1 - 0
G
vs Liverpool Montevideo (E)
1 - 0
M
vs Cerro (D)
2 - 1
B
vs Cerro (E)
1 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 31.08.2025 | Primera División - Clausura | Juventud | 1 - 0 | Cerro |
| 08.03.2025 | Primera División - Apertura | Cerro | 2 - 1 | Juventud |
| 25.08.2022 | Segunda División | Juventud | 1 - 1 | Cerro |
| 29.05.2022 | Segunda División | Cerro | 0 - 1 | Juventud |
| 09.04.2022 | Segunda División | Juventud | 2 - 2 | Cerro |
| 29.10.2021 | Segunda División | Cerro | 2 - 1 | Juventud |
| 15.07.2021 | Segunda División | Juventud | 3 - 1 | Cerro |
| 22.11.2019 | Primera División - Clausura | Juventud | 4 - 2 | Cerro |