Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Colombia
Primera A •
16.03.2026 — 04:30
Junior
Elo: 1526λ (Beklenen Gol): 1.93
2 - 1
Tamamlandı
İY: 1 - 0
Fortaleza FC
Elo: 1446λ (Beklenen Gol): 0.97
Model Güven Derecesi:
%87
Junior - Fortaleza FC mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.93, Dep: 0.97 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Junior %59.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %55.3, Karşılıklı Gol Var olasılığı %53.7, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %23.3 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %84.1
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%56.2
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Junior xG
2.31
Dengeli
Fortaleza FC xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%59.2
X (Beraberlik)
%23.3
2 (Deplasman)
%17.6
Çifte Şans 1X: %82.4
Çifte Şans X2: %40.8
Çifte Şans 12: %76.7
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %93.6
0.5 Alt: %6.4
1.5 Üst: %79.3
1.5 Alt: %20.7
2.5 Üst: %55.3
2.5 Alt: %44.7
3.5 Üst: %33.0
3.5 Alt: %67.0
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%53.7
KG Yok
%46.3
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%11.1
2-0
%10.3
2-1
%9.9
1-0
%9.9
3-0
%6.6
3-1
%6.4
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %43.2
İY X: %40.0
İY 2: %16.8
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %72.0
İY 0.5 Alt: %28.0
İY 1.5 Üst: %38.1
İY 1.5 Alt: %61.9
İY 2.5 Üst: %14.2
İY 2.5 Alt: %85.8
İY 3.5 Üst: %4.2
İY 3.5 Alt: %95.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.97
+
Dep
3.8
=
Toplam
9.77
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %64.0
8.5 Alt: %36.0
9.5 Üst: %51.3
9.5 Alt: %48.8
10.5 Üst: %38.8
10.5 Alt: %61.2
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.49 Korner (Ev: 2.75, Dep: 1.75)
İY 4.5 Üst: %46.6
İY 4.5 Alt: %53.4
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %70.4 |
Eşit: %10.3 |
Dep: %19.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
24.9
Ev: 15.8 • Dep: 9.1
İsabetli Şut
8.7
Ev: 5.6 • Dep: 3.1
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %74.6
21.5 Alt: %25.4
23.5 Şut Üst: %59.8
23.5 Alt: %40.2
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %64.4
7.5 Alt: %35.6
8.5 İsabetli Üst: %50.9
8.5 Alt: %49.1
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiJunior
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Fortaleza FC
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Junior (-0.75)
@1.89
%53.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
Fortaleza FC (+0.75)
@2.13
%47.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.75 Gol Üst
@2.05
%48.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.75 Gol Alt
@1.96
%51.1 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @2.87 | %34.8 | %0.0 | @1.53 | %65.2 |
| -1.25 | @2.53 | %39.5 | %0.0 | @1.65 | %60.5 |
| -1.00 | @2.19 | %45.7 | %23.8 | @1.84 | %54.3 |
| -0.75 Ana Hat | @1.89 | %53.0 | %0.0 | @2.13 | %47.0 |
| -0.50 | @1.71 | %58.6 | %0.0 | @2.42 | %41.4 |
| -0.25 | @1.51 | %66.4 | %0.0 | @2.98 | %33.6 |
| 0.0 | @1.30 | %76.7 | %23.6 | @4.29 | %23.3 |
| +0.25 | @1.25 | %79.8 | %0.0 | @4.96 | %20.2 |
| +0.50 | @1.22 | %82.2 | %0.0 | @5.62 | %17.8 |
| +0.75 | @1.15 | %87.2 | %0.0 | @7.83 | %12.8 |
| +1.00 | @1.08 | %92.9 | %11.5 | @14.08 | %7.1 |
| +1.25 | @1.07 | %93.3 | %0.0 | @15.00 | %6.7 |
| +1.50 | @1.07 | %93.7 | %0.0 | @15.91 | %6.3 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.31 | %76.1 | %0.0 | @4.18 | %23.9 |
| +2.00 | @1.38 | %72.2 | %24.3 | @3.60 | %27.8 |
| +2.25 | @1.61 | %62.3 | %0.0 | @2.65 | %37.8 |
| +2.50 | @1.83 | %54.7 | %0.0 | @2.21 | %45.3 |
| +2.75 Ana Hat | @2.05 | %48.9 | %0.0 | @1.96 | %51.1 |
| +3.00 | @2.42 | %41.4 | %22.7 | @1.71 | %58.6 |
| +3.25 | @2.77 | %36.1 | %0.0 | @1.56 | %63.9 |
| +3.50 | @3.13 | %32.0 | %0.0 | @1.47 | %68.0 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 6.4% | 4.6% | 2.6% | 0.8% | 0.2% | 0.0% |
| 1 Gol | 10.0% | 11.2% | 5.0% | 1.6% | 0.4% | 0.1% |
| 2 Gol | 10.4% | 10.1% | 4.9% | 1.6% | 0.4% | 0.1% |
| 3 Gol | 6.7% | 6.5% | 3.1% | 1.0% | 0.2% | 0.0% |
| 4 Gol | 3.2% | 3.1% | 1.5% | 0.5% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 1.3% | 1.2% | 0.6% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
Junior — Son 5 Maç
B
vs Fortaleza FC (D)
1 - 1
G
vs Llaneros (E)
4 - 0
G
vs Fortaleza FC (E)
2 - 1
G
vs Llaneros (D)
0 - 1
G
vs Fortaleza FC (E)
2 - 1
Fortaleza FC — Son 5 Maç
B
vs Junior (E)
1 - 1
M
vs Junior (D)
2 - 1
M
vs Junior (D)
2 - 1
G
vs Junior (E)
2 - 0
G
vs Junior (D)
1 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
6 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 09.11.2025 | Primera A | Fortaleza FC | 1 - 1 | Junior |
| 17.05.2025 | Primera A | Junior | 2 - 1 | Fortaleza FC |
| 18.08.2024 | Primera A | Junior | 2 - 1 | Fortaleza FC |
| 12.02.2024 | Primera A | Fortaleza FC | 2 - 0 | Junior |
| 11.09.2016 | Primera A | Junior | 1 - 2 | Fortaleza FC |
| 03.04.2016 | Primera A | Fortaleza FC | 1 - 2 | Junior |