Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Fransa
National 2 - Group C •
09.05.2026 — 19:00
Chasselay MDA
Elo: 1433λ (Beklenen Gol): 1.31
0 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Andrézieux
Elo: 1540λ (Beklenen Gol): 1.25
Model Güven Derecesi:
%80
Chasselay MDA - Andrézieux mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.31, Dep: 1.25 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Chasselay MDA %37.3 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %47.2, Karşılıklı Gol Var olasılığı %53.1, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %28.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %90
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Chasselay MDA xG
1.60
Dengeli
Andrézieux xG
1.55
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%37.3
X (Beraberlik)
%28.5
2 (Deplasman)
%34.2
Çifte Şans 1X: %65.8
Çifte Şans X2: %62.7
Çifte Şans 12: %71.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %91.3
0.5 Alt: %8.7
1.5 Üst: %73.5
1.5 Alt: %26.6
2.5 Üst: %47.2
2.5 Alt: %52.8
3.5 Üst: %25.6
3.5 Alt: %74.4
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%53.1
KG Yok
%46.9
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%13.6
1-0
%9.2
0-1
%8.7
0-0
%8.7
2-1
%8.3
1-2
%7.9
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %28.7
İY X: %44.6
İY 2: %26.7
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %67.6
İY 0.5 Alt: %32.4
İY 1.5 Üst: %32.8
İY 1.5 Alt: %67.3
İY 2.5 Üst: %11.0
İY 2.5 Alt: %89.0
İY 3.5 Üst: %2.9
İY 3.5 Alt: %97.1
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.72
+
Dep
4.4
=
Toplam
9.13
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %56.1
8.5 Alt: %43.9
9.5 Üst: %42.9
9.5 Alt: %57.1
10.5 Üst: %30.9
10.5 Alt: %69.1
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.2 Korner (Ev: 2.17, Dep: 2.02)
İY 4.5 Üst: %41.0
İY 4.5 Alt: %59.0
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %47.6 |
Eşit: %13.3 |
Dep: %39.1
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
22.8
Ev: 12.1 • Dep: 10.8
İsabetli Şut
8
Ev: 4.3 • Dep: 3.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %59.9
21.5 Alt: %40.1
23.5 Şut Üst: %43.2
23.5 Alt: %56.8
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %54.5
7.5 Alt: %45.5
8.5 İsabetli Üst: %40.6
8.5 Alt: %59.4
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiChasselay MDA
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Andrézieux
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Chasselay MDA (0.0)
@1.92
%52.2 İhtimal
İade (Push): %28.6
Andrézieux (+0.00)
@2.09
%47.8 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.50 Gol Üst
@2.13
%47.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.50 Gol Alt
@1.89
%53.1 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.87 | %17.0 | %0.0 | @1.21 | %83.0 |
| -1.25 | @5.27 | %19.0 | %0.0 | @1.23 | %81.0 |
| -1.00 | @4.68 | %21.4 | %20.2 | @1.27 | %78.6 |
| -0.75 | @3.31 | %30.2 | %0.0 | @1.43 | %69.8 |
| -0.50 | @2.68 | %37.3 | %0.0 | @1.59 | %62.8 |
| -0.25 | @2.30 | %43.5 | %0.0 | @1.77 | %56.5 |
| 0.0 Ana Hat | @1.92 | %52.2 | %28.6 | @2.09 | %47.8 |
| +0.25 | @1.66 | %60.2 | %0.0 | @2.51 | %39.8 |
| +0.50 | @1.52 | %65.9 | %0.0 | @2.93 | %34.1 |
| +0.75 | @1.37 | %72.8 | %0.0 | @3.68 | %27.2 |
| +1.00 | @1.23 | %81.5 | %19.1 | @5.39 | %18.6 |
| +1.25 | @1.20 | %83.4 | %0.0 | @6.03 | %16.6 |
| +1.50 | @1.18 | %85.0 | %0.0 | @6.66 | %15.0 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.44 | %69.3 | %0.0 | @3.26 | %30.7 |
| +2.00 | @1.57 | %63.8 | %26.4 | @2.76 | %36.2 |
| +2.25 | @1.85 | %54.1 | %0.0 | @2.18 | %45.9 |
| +2.50 Ana Hat | @2.13 | %47.0 | %0.0 | @1.89 | %53.1 |
| +2.75 | @2.47 | %40.5 | %0.0 | @1.68 | %59.5 |
| +3.00 | @3.10 | %32.2 | %21.7 | @1.48 | %67.8 |
| +3.25 | @3.53 | %28.3 | %0.0 | @1.40 | %71.7 |
| +3.50 | @3.96 | %25.2 | %0.0 | @1.34 | %74.8 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 8.7% | 8.7% | 6.0% | 2.5% | 0.8% | 0.2% |
| 1 Gol | 9.2% | 13.7% | 7.9% | 3.3% | 1.0% | 0.3% |
| 2 Gol | 6.7% | 8.3% | 5.2% | 2.2% | 0.7% | 0.2% |
| 3 Gol | 2.9% | 3.7% | 2.3% | 0.9% | 0.3% | 0.1% |
| 4 Gol | 1.0% | 1.2% | 0.7% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.3% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Chasselay MDA — Son 5 Maç
M
vs Andrézieux (D)
3 - 0
G
vs Istres (E)
1 - 0
M
vs Andrézieux (E)
0 - 2
M
vs Istres (E)
1 - 2
M
vs Andrézieux (D)
2 - 0
Andrézieux — Son 5 Maç
M
vs Bobigny (D)
3 - 0
G
vs Chasselay MDA (E)
3 - 0
G
vs Chasselay MDA (D)
0 - 2
G
vs Chasselay MDA (E)
2 - 0
G
vs Chasselay MDA (E)
2 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 16.01.2026 | National 2 - Group C | Andrézieux | 3 - 0 | Chasselay MDA |
| 18.04.2025 | National 2 - Group A | Chasselay MDA | 0 - 2 | Andrézieux |
| 06.12.2024 | National 2 - Group A | Andrézieux | 2 - 0 | Chasselay MDA |
| 03.03.2023 | National 2 - Group D | Andrézieux | 2 - 0 | Chasselay MDA |
| 01.10.2022 | National 2 - Group D | Chasselay MDA | 1 - 1 | Andrézieux |
| 19.09.2020 | National 2 - Group C | Andrézieux | 1 - 1 | Chasselay MDA |
| 28.04.2018 | National 2 - Group B | Chasselay MDA | 1 - 1 | Andrézieux |
| 16.12.2017 | National 2 - Group B | Andrézieux | 4 - 0 | Chasselay MDA |