Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Peru
Primera División •
12.04.2026 — 02:00
Metropolitanos FC
Elo: 1535λ (Beklenen Gol): 1.24
0 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Zamora FC
Elo: 1504λ (Beklenen Gol): 0.93
Model Güven Derecesi:
%80
Metropolitanos FC - Zamora FC mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.24, Dep: 0.93 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Metropolitanos FC %42.4 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %37.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %44.0, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %30.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %68.4
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Metropolitanos FC xG
1.60
Dengeli
Zamora FC xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%42.4
X (Beraberlik)
%30.9
2 (Deplasman)
%26.7
Çifte Şans 1X: %73.3
Çifte Şans X2: %57.6
Çifte Şans 12: %69.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %87.6
0.5 Alt: %12.4
1.5 Üst: %64.8
1.5 Alt: %35.2
2.5 Üst: %37.0
2.5 Alt: %63.0
3.5 Üst: %17.5
3.5 Alt: %82.5
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%44.0
KG Yok
%56.0
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%14.2
1-0
%13.2
0-0
%12.4
0-1
%9.6
2-0
%8.8
2-1
%8.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %30.6
İY X: %48.3
İY 2: %21.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %61.7
İY 0.5 Alt: %38.3
İY 1.5 Üst: %26.2
İY 1.5 Alt: %73.8
İY 2.5 Üst: %7.6
İY 2.5 Alt: %92.4
İY 3.5 Üst: %1.7
İY 3.5 Alt: %98.3
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.58
+
Dep
3.72
=
Toplam
8.3
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %44.9
8.5 Alt: %55.1
9.5 Üst: %32.1
9.5 Alt: %67.9
10.5 Üst: %21.5
10.5 Alt: %78.5
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.82 Korner (Ev: 2.11, Dep: 1.71)
İY 4.5 Üst: %33.5
İY 4.5 Alt: %66.5
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %54.9 |
Eşit: %13.5 |
Dep: %31.7
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
20.5
Ev: 11.6 • Dep: 8.8
İsabetli Şut
7.2
Ev: 4.1 • Dep: 3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %39.6
21.5 Alt: %60.4
23.5 Şut Üst: %24.5
23.5 Alt: %75.6
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %42.6
7.5 Alt: %57.4
8.5 İsabetli Üst: %29.2
8.5 Alt: %70.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiMetropolitanos FC
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Zamora FC
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Metropolitanos FC (-0.25)
@2.00
%50.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
Zamora FC (+0.25)
@2.00
%49.9 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.00 Gol Üst
@1.96
%51.1 İhtimal
İade (Push): %27.9
+2.00 Gol Alt
@2.04
%48.9 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.20 | %19.2 | %0.0 | @1.24 | %80.8 |
| -1.25 | @4.60 | %21.8 | %0.0 | @1.28 | %78.3 |
| -1.00 | @4.00 | %25.0 | %23.1 | @1.33 | %75.0 |
| -0.75 | @2.87 | %34.8 | %0.0 | @1.53 | %65.2 |
| -0.50 | @2.36 | %42.4 | %0.0 | @1.74 | %57.6 |
| -0.25 Ana Hat | @2.00 | %50.1 | %0.0 | @2.00 | %49.9 |
| 0.0 | @1.63 | %61.3 | %30.9 | @2.59 | %38.7 |
| +0.25 | @1.46 | %68.4 | %0.0 | @3.17 | %31.6 |
| +0.50 | @1.36 | %73.3 | %0.0 | @3.75 | %26.7 |
| +0.75 | @1.25 | %80.1 | %0.0 | @5.03 | %19.9 |
| +1.00 | @1.13 | %88.4 | %17.1 | @8.60 | %11.6 |
| +1.25 | @1.12 | %89.5 | %0.0 | @9.48 | %10.6 |
| +1.50 | @1.11 | %90.4 | %0.0 | @10.37 | %9.7 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.69 | %59.0 | %0.0 | @2.44 | %41.0 |
| +2.00 Ana Hat | @1.96 | %51.1 | %27.9 | @2.04 | %48.9 |
| +2.25 | @2.34 | %42.8 | %0.0 | @1.75 | %57.2 |
| +2.50 | @2.72 | %36.8 | %0.0 | @1.58 | %63.2 |
| +2.75 | @3.33 | %30.0 | %0.0 | @1.43 | %70.0 |
| +3.00 | @4.65 | %21.5 | %19.5 | @1.27 | %78.5 |
| +3.25 | @5.21 | %19.2 | %0.0 | @1.24 | %80.8 |
| +3.50 | @5.77 | %17.3 | %0.0 | @1.21 | %82.7 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 12.4% | 9.6% | 4.9% | 1.5% | 0.4% | 0.1% |
| 1 Gol | 13.2% | 14.2% | 6.1% | 1.9% | 0.4% | 0.1% |
| 2 Gol | 8.8% | 8.2% | 3.8% | 1.2% | 0.3% | 0.1% |
| 3 Gol | 3.7% | 3.4% | 1.6% | 0.5% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.1% | 1.1% | 0.5% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Metropolitanos FC — Son 5 Maç
M
vs Zamora FC (D)
1 - 0
B
vs Zamora FC (E)
0 - 0
M
vs Zamora FC (E)
0 - 1
G
vs Zamora FC (D)
0 - 1
G
vs Zamora FC (E)
3 - 1
Zamora FC — Son 5 Maç
M
vs Caracas FC (D)
2 - 0
G
vs Metropolitanos FC (E)
1 - 0
G
vs Caracas FC (E)
3 - 0
B
vs Metropolitanos FC (D)
0 - 0
G
vs Metropolitanos FC (D)
0 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 17.08.2025 | Primera División | Zamora FC | 1 - 0 | Metropolitanos FC |
| 10.03.2025 | Primera División | Metropolitanos FC | 0 - 0 | Zamora FC |
| 15.01.2025 | Friendlies Clubs | Metropolitanos FC | 0 - 1 | Zamora FC |
| 07.08.2024 | Primera División | Zamora FC | 0 - 1 | Metropolitanos FC |
| 17.02.2024 | Primera División | Metropolitanos FC | 3 - 1 | Zamora FC |
| 17.09.2023 | Primera División | Zamora FC | 4 - 1 | Metropolitanos FC |
| 26.02.2023 | Primera División | Metropolitanos FC | 1 - 2 | Zamora FC |
| 16.10.2022 | Primera División | Zamora FC | 0 - 0 | Metropolitanos FC |