Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Norveç
2. Division - Group 2 •
16.05.2026 — 18:00
Rana
Elo: 1385λ (Beklenen Gol): 1.48
1 - 2
Tamamlandı
İY: 1 - 1
Junkeren
Elo: 1534λ (Beklenen Gol): 2.66
Model Güven Derecesi:
%85
Rana - Junkeren mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.48, Dep: 2.66 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Junkeren %62.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %78.1, Karşılıklı Gol Var olasılığı %72.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %18.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %71.7
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 2 (Deplasman Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%54.3
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Rana xG
1.91
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Junkeren xG
2.71
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.91 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.48 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%19.3
X (Beraberlik)
%18.5
2 (Deplasman)
%62.2
Çifte Şans 1X: %37.8
Çifte Şans X2: %80.7
Çifte Şans 12: %81.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %97.8
0.5 Alt: %2.2
1.5 Üst: %92.2
1.5 Alt: %7.8
2.5 Üst: %78.1
2.5 Alt: %21.9
3.5 Üst: %59.2
3.5 Alt: %40.8
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%72.2
KG Yok
%27.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-2
%8.4
1-3
%7.4
1-1
%6.8
2-2
%6.2
0-2
%5.7
2-3
%5.5
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %19.7
İY X: %32.7
İY 2: %47.6
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %83.4
İY 0.5 Alt: %16.6
İY 1.5 Üst: %56.1
İY 1.5 Alt: %43.9
İY 2.5 Üst: %28.0
İY 2.5 Alt: %72.0
İY 3.5 Üst: %11.1
İY 3.5 Alt: %88.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.05
+
Dep
7.44
=
Toplam
12.49
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %87.4
8.5 Alt: %12.6
9.5 Üst: %79.8
9.5 Alt: %20.2
10.5 Üst: %70.2
10.5 Alt: %29.8
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.74 Korner (Ev: 2.32, Dep: 3.42)
İY 4.5 Üst: %67.9
İY 4.5 Alt: %32.1
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %20.6 |
Eşit: %9.2 |
Dep: %70.3
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
32.5
Ev: 13 • Dep: 19.4
İsabetli Şut
11.3
Ev: 4.6 • Dep: 6.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %97.9
21.5 Alt: %2.2
23.5 Şut Üst: %94.8
23.5 Alt: %5.2
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %87.5
7.5 Alt: %12.5
8.5 İsabetli Üst: %79.4
8.5 Alt: %20.6
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiRana
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Junkeren
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Rana (+1.00)
@2.00
%50.1 İhtimal
İade (Push): %20.9
Junkeren (-1.00)
@2.00
%50.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.75 Gol Üst
@1.93
%51.8 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.75 Gol Alt
@2.07
%48.2 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @11.60 | %8.6 | %0.0 | @1.09 | %91.4 |
| -1.25 | @10.94 | %9.1 | %0.0 | @1.10 | %90.9 |
| -1.00 | @10.28 | %9.7 | %11.4 | @1.11 | %90.3 |
| -0.75 | @6.59 | %15.2 | %0.0 | @1.18 | %84.8 |
| -0.50 | @5.00 | %20.0 | %0.0 | @1.25 | %80.0 |
| -0.25 | @4.51 | %22.2 | %0.0 | @1.29 | %77.8 |
| 0.0 | @4.02 | %24.9 | %19.6 | @1.33 | %75.1 |
| +0.25 | @3.03 | %33.0 | %0.0 | @1.49 | %67.0 |
| +0.50 | @2.53 | %39.6 | %0.0 | @1.65 | %60.4 |
| +0.75 | @2.26 | %44.2 | %0.0 | @1.79 | %55.8 |
| +1.00 Ana Hat | @2.00 | %50.1 | %20.9 | @2.00 | %50.0 |
| +1.25 | @1.79 | %55.9 | %0.0 | @2.27 | %44.1 |
| +1.50 | @1.65 | %60.5 | %0.0 | @2.53 | %39.5 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.10 | %91.1 | %0.0 | @11.25 | %8.9 |
| +2.00 | @1.11 | %90.3 | %15.0 | @10.34 | %9.7 |
| +2.25 | @1.20 | %83.0 | %0.0 | @5.88 | %17.0 |
| +2.50 | @1.30 | %76.8 | %0.0 | @4.30 | %23.2 |
| +2.75 | @1.35 | %74.2 | %0.0 | @3.87 | %25.8 |
| +3.00 | @1.41 | %71.0 | %20.0 | @3.44 | %29.0 |
| +3.25 | @1.59 | %63.1 | %0.0 | @2.71 | %36.9 |
| +3.50 | @1.76 | %56.8 | %0.0 | @2.31 | %43.2 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 2.2% | 4.0% | 6.0% | 5.3% | 3.5% | 1.9% |
| 1 Gol | 2.0% | 7.2% | 8.9% | 7.9% | 5.2% | 2.8% |
| 2 Gol | 1.8% | 4.9% | 6.5% | 5.8% | 3.9% | 2.0% |
| 3 Gol | 0.9% | 2.4% | 3.2% | 2.9% | 1.9% | 1.0% |
| 4 Gol | 0.3% | 0.9% | 1.2% | 1.1% | 0.7% | 0.4% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.3% | 0.4% | 0.3% | 0.2% | 0.1% |
Rana — Son 5 Maç
M
vs Junkeren (D)
3 - 1
M
vs Junkeren (E)
0 - 3
M
vs Junkeren (D)
6 - 1
M
vs Junkeren (E)
1 - 2
M
vs Junkeren (E)
2 - 8
Junkeren — Son 5 Maç
G
vs Trygg/Lade (E)
3 - 2
B
vs Tromsdalen Uil (E)
1 - 1
G
vs Rana (E)
3 - 1
M
vs Tromsdalen Uil (E)
2 - 3
M
vs Ull/Kisa (D)
5 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
5 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 13.08.2025 | NM Cupen | Junkeren | 3 - 1 | Rana |
| 10.04.2024 | NM Cupen | Rana | 0 - 3 | Junkeren |
| 16.10.2022 | 3. Division - Girone 5 | Junkeren | 6 - 1 | Rana |
| 18.04.2022 | 3. Division - Girone 5 | Rana | 1 - 2 | Junkeren |
| 07.08.2021 | 3. Division - Girone 6 | Rana | 2 - 8 | Junkeren |