Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Rusya
Youth Championship •
15.05.2026 — 13:00
Chertanovo U20
Elo: 1496λ (Beklenen Gol): 2.38
2 - 1
Tamamlandı
İY: 1 - 1
Fakel U19
Elo: 1369λ (Beklenen Gol): 0.94
Model Güven Derecesi:
%85
Chertanovo U20 - Fakel U19 mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.38, Dep: 0.94 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Chertanovo U20 %68.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %64.5, Karşılıklı Gol Var olasılığı %56.0, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %18.8 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %90.2
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%62.5
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Chertanovo U20 xG
2.71
Dengeli
Fakel U19 xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%68.6
X (Beraberlik)
%18.8
2 (Deplasman)
%12.7
Çifte Şans 1X: %87.4
Çifte Şans X2: %31.4
Çifte Şans 12: %81.2
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %95.6
0.5 Alt: %4.4
1.5 Üst: %85.0
1.5 Alt: %15.0
2.5 Üst: %64.5
2.5 Alt: %35.5
3.5 Üst: %42.4
3.5 Alt: %57.6
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%56.0
KG Yok
%44.0
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-0
%10.2
2-1
%9.6
1-1
%8.7
3-0
%8.1
1-0
%8.0
3-1
%7.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %50.6
İY X: %35.6
İY 2: %13.9
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %76.7
İY 0.5 Alt: %23.3
İY 1.5 Üst: %44.5
İY 1.5 Alt: %55.5
İY 2.5 Üst: %18.6
İY 2.5 Alt: %81.4
İY 3.5 Üst: %6.0
İY 3.5 Alt: %94.0
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
6.87
+
Dep
3.75
=
Toplam
10.62
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %73.2
8.5 Alt: %26.8
9.5 Üst: %61.6
9.5 Alt: %38.4
10.5 Üst: %49.4
10.5 Alt: %50.6
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.88 Korner (Ev: 3.16, Dep: 1.72)
İY 4.5 Üst: %53.9
İY 4.5 Alt: %46.1
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %79.0 |
Eşit: %8.0 |
Dep: %13.0
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
27.5
Ev: 18.5 • Dep: 8.9
İsabetli Şut
9.7
Ev: 6.6 • Dep: 3.1
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %87.6
21.5 Alt: %12.4
23.5 Şut Üst: %77.2
23.5 Alt: %22.8
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %74.7
7.5 Alt: %25.3
8.5 İsabetli Üst: %62.7
8.5 Alt: %37.3
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiChertanovo U20
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Fakel U19
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Chertanovo U20 (-1.25)
@1.98
%50.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
Fakel U19 (+1.25)
@2.02
%49.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.00 Gol Üst
@1.91
%52.3 İhtimal
İade (Push): %22.8
+3.00 Gol Alt
@2.10
%47.7 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @2.23 | %44.8 | %0.0 | @1.81 | %55.3 |
| -1.25 Ana Hat | @1.98 | %50.5 | %0.0 | @2.02 | %49.5 |
| -1.00 | @1.73 | %57.9 | %22.8 | @2.38 | %42.1 |
| -0.75 | @1.58 | %63.3 | %0.0 | @2.73 | %36.7 |
| -0.50 | @1.48 | %67.5 | %0.0 | @3.08 | %32.5 |
| -0.25 | @1.34 | %74.8 | %0.0 | @3.96 | %25.2 |
| 0.0 | @1.19 | %83.8 | %19.5 | @6.17 | %16.2 |
| +0.25 | @1.17 | %85.5 | %0.0 | @6.92 | %14.5 |
| +0.50 | @1.15 | %87.0 | %0.0 | @7.66 | %13.1 |
| +0.75 | @1.10 | %90.9 | %0.0 | @10.96 | %9.1 |
| +1.00 | @1.05 | %95.2 | %8.7 | @20.76 | %4.8 |
| +1.25 | @1.05 | %95.4 | %0.0 | @21.74 | %4.6 |
| +1.50 | @1.05 | %95.6 | %0.0 | @22.72 | %4.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.21 | %82.6 | %0.0 | @5.76 | %17.4 |
| +2.00 | @1.25 | %80.3 | %21.3 | @5.07 | %19.7 |
| +2.25 | @1.41 | %70.7 | %0.0 | @3.42 | %29.3 |
| +2.50 | @1.58 | %63.2 | %0.0 | @2.72 | %36.8 |
| +2.75 | @1.71 | %58.5 | %0.0 | @2.41 | %41.5 |
| +3.00 Ana Hat | @1.91 | %52.3 | %22.8 | @2.10 | %47.7 |
| +3.25 | @2.19 | %45.6 | %0.0 | @1.84 | %54.4 |
| +3.50 | @2.48 | %40.4 | %0.0 | @1.68 | %59.6 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 4.4% | 2.9% | 1.7% | 0.5% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 8.3% | 9.0% | 4.0% | 1.2% | 0.3% | 0.1% |
| 2 Gol | 10.6% | 10.0% | 4.7% | 1.5% | 0.3% | 0.1% |
| 3 Gol | 8.4% | 7.9% | 3.7% | 1.2% | 0.3% | 0.1% |
| 4 Gol | 5.0% | 4.7% | 2.2% | 0.7% | 0.2% | 0.0% |
| 5 Gol | 2.4% | 2.2% | 1.1% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
Chertanovo U20 — Son 5 Maç
G
vs Fakel U19 (E)
1 - 0
B
vs Fakel U19 (D)
1 - 1
G
vs Fakel U19 (E)
4 - 1
G
vs Fakel U19 (E)
2 - 1
G
vs Fakel U19 (D)
1 - 2
Fakel U19 — Son 5 Maç
M
vs Zenit U19 (E)
1 - 4
M
vs Zenit U19 (D)
7 - 1
M
vs Chertanovo U20 (D)
1 - 0
M
vs Zenit U19 (E)
0 - 1
B
vs Chertanovo U20 (E)
1 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
5 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 26.07.2024 | Youth Championship | Chertanovo U20 | 1 - 0 | Fakel U19 |
| 26.04.2024 | Youth Championship | Fakel U19 | 1 - 1 | Chertanovo U20 |
| 01.09.2023 | Youth Championship | Chertanovo U20 | 4 - 1 | Fakel U19 |
| 21.10.2022 | Youth Championship | Chertanovo U20 | 2 - 1 | Fakel U19 |
| 11.08.2022 | Youth Championship | Fakel U19 | 1 - 2 | Chertanovo U20 |