Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Scotland
Football League - Lowland League •
10.01.2026 — 18:00
Bo'ness United
Elo: 1542λ (Beklenen Gol): 2.73
2 - 0
Tamamlandı
İY: 1 - 0
East Stirlingshire
Elo: 1355λ (Beklenen Gol): 1.30
Model Güven Derecesi:
%90
Bo'ness United - East Stirlingshire mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.73, Dep: 1.29 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Bo'ness United %67.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %76.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %68.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %17.4 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %79.2
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%62.8
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Bo'ness United xG
2.79
Dengeli
East Stirlingshire xG
1.55
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%67.2
X (Beraberlik)
%17.4
2 (Deplasman)
%15.4
Çifte Şans 1X: %84.6
Çifte Şans X2: %32.8
Çifte Şans 12: %82.6
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %97.6
0.5 Alt: %2.4
1.5 Üst: %91.5
1.5 Alt: %8.5
2.5 Üst: %76.6
2.5 Alt: %23.4
3.5 Üst: %57.1
3.5 Alt: %42.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%68.4
KG Yok
%31.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-1
%8.6
3-1
%7.9
1-1
%6.8
2-0
%6.7
3-0
%6.1
2-2
%5.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %50.9
İY X: %32.3
İY 2: %16.8
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %82.7
İY 0.5 Alt: %17.4
İY 1.5 Üst: %54.6
İY 1.5 Alt: %45.4
İY 2.5 Üst: %26.6
İY 2.5 Alt: %73.4
İY 3.5 Üst: %10.3
İY 3.5 Alt: %89.7
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
7.58
+
Dep
4.5
=
Toplam
12.09
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %85.1
8.5 Alt: %14.9
9.5 Üst: %76.5
9.5 Alt: %23.5
10.5 Üst: %66.2
10.5 Alt: %33.8
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.56 Korner (Ev: 3.49, Dep: 2.07)
İY 4.5 Üst: %65.2
İY 4.5 Alt: %34.8
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %77.1 |
Eşit: %7.9 |
Dep: %14.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
31.8
Ev: 20.7 • Dep: 11.1
İsabetli Şut
11.2
Ev: 7.4 • Dep: 3.8
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %97.2
21.5 Alt: %2.8
23.5 Şut Üst: %93.5
23.5 Alt: %6.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %86.7
7.5 Alt: %13.3
8.5 İsabetli Üst: %78.2
8.5 Alt: %21.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiBo'ness United
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
East Stirlingshire
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Bo'ness United (-1.25)
@2.02
%49.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
East Stirlingshire (+1.25)
@1.98
%50.6 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.75 Gol Üst
@2.04
%49.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.75 Gol Alt
@1.97
%50.9 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @2.26 | %44.2 | %0.0 | @1.79 | %55.8 |
| -1.25 Ana Hat | @2.02 | %49.4 | %0.0 | @1.98 | %50.6 |
| -1.00 | @1.79 | %56.0 | %21.2 | @2.27 | %44.0 |
| -0.75 | @1.63 | %61.2 | %0.0 | @2.58 | %38.8 |
| -0.50 | @1.53 | %65.3 | %0.0 | @2.88 | %34.7 |
| -0.25 | @1.39 | %72.0 | %0.0 | @3.57 | %28.0 |
| 0.0 | @1.25 | %80.1 | %18.5 | @5.03 | %19.9 |
| +0.25 | @1.22 | %82.2 | %0.0 | @5.61 | %17.8 |
| +0.50 | @1.19 | %83.8 | %0.0 | @6.18 | %16.2 |
| +0.75 | @1.14 | %88.1 | %0.0 | @8.41 | %11.9 |
| +1.00 | @1.08 | %92.9 | %9.8 | @14.02 | %7.1 |
| +1.25 | @1.07 | %93.2 | %0.0 | @14.78 | %6.8 |
| +1.50 | @1.07 | %93.6 | %0.0 | @15.53 | %6.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.11 | %90.2 | %0.0 | @10.19 | %9.8 |
| +2.00 | @1.12 | %89.3 | %15.9 | @9.31 | %10.7 |
| +2.25 | @1.23 | %81.6 | %0.0 | @5.42 | %18.4 |
| +2.50 | @1.33 | %75.1 | %0.0 | @4.01 | %24.9 |
| +2.75 | @1.38 | %72.2 | %0.0 | @3.60 | %27.8 |
| +3.00 | @1.46 | %68.6 | %20.7 | @3.18 | %31.4 |
| +3.25 | @1.65 | %60.7 | %0.0 | @2.54 | %39.3 |
| +3.50 | @1.84 | %54.4 | %0.0 | @2.19 | %45.6 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 2.4% | 2.0% | 1.6% | 0.7% | 0.2% | 0.1% |
| 1 Gol | 4.7% | 7.2% | 4.3% | 1.9% | 0.6% | 0.2% |
| 2 Gol | 7.1% | 9.2% | 5.9% | 2.6% | 0.8% | 0.2% |
| 3 Gol | 6.5% | 8.4% | 5.4% | 2.3% | 0.8% | 0.2% |
| 4 Gol | 4.4% | 5.7% | 3.7% | 1.6% | 0.5% | 0.1% |
| 5 Gol | 2.4% | 3.1% | 2.0% | 0.9% | 0.3% | 0.1% |
Bo'ness United — Son 5 Maç
G
vs East Stirlingshire (D)
1 - 3
G
vs East Stirlingshire (E)
2 - 1
B
vs East Stirlingshire (D)
1 - 1
G
vs East Stirlingshire (E)
4 - 2
G
vs East Stirlingshire (D)
3 - 4
East Stirlingshire — Son 5 Maç
M
vs Broxburn Athletic (E)
0 - 3
M
vs Broxburn Athletic (D)
4 - 2
B
vs Berwick Rangers (D)
2 - 2
M
vs Bo'ness United (E)
1 - 3
G
vs Berwick Rangers (D)
0 - 4
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 01.08.2025 | Football League - Lowland League | East Stirlingshire | 1 - 3 | Bo'ness United |
| 11.01.2025 | Football League - Lowland League | Bo'ness United | 2 - 1 | East Stirlingshire |
| 03.08.2024 | Football League - Lowland League | East Stirlingshire | 1 - 1 | Bo'ness United |
| 06.01.2024 | Football League - Lowland League | Bo'ness United | 4 - 2 | East Stirlingshire |
| 18.11.2023 | Football League - Lowland League | East Stirlingshire | 3 - 4 | Bo'ness United |
| 31.12.2022 | Football League - Lowland League | East Stirlingshire | 2 - 1 | Bo'ness United |
| 24.09.2022 | Football League - Lowland League | Bo'ness United | 6 - 0 | East Stirlingshire |
| 06.04.2022 | Football League - Lowland League | East Stirlingshire | 2 - 2 | Bo'ness United |