Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Belçika
Second Amateur Division - VFV B •
24.01.2026 — 22:15
Rotselaar
Elo: 1470λ (Beklenen Gol): 0.88
2 - 3
Tamamlandı
İY: 2 - 2
Racing Mechelen
Elo: 1546λ (Beklenen Gol): 0.92
Model Güven Derecesi:
%48
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (2 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (1 maç).
Rotselaar - Racing Mechelen mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.88, Dep: 0.92 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Racing Mechelen %33.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %27.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %36.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %34.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %74.6
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Rotselaar xG
1.20
Dengeli
Racing Mechelen xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%31.5
X (Beraberlik)
%34.9
2 (Deplasman)
%33.6
Çifte Şans 1X: %66.4
Çifte Şans X2: %68.5
Çifte Şans 12: %65.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %82.5
0.5 Alt: %17.5
1.5 Üst: %54.7
1.5 Alt: %45.3
2.5 Üst: %27.0
2.5 Alt: %73.0
3.5 Üst: %10.9
3.5 Alt: %89.1
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%36.2
KG Yok
%63.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-0
%17.5
1-1
%14.4
0-1
%14.2
1-0
%13.5
0-2
%7.0
2-0
%6.4
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %22.8
İY X: %53.2
İY 2: %24.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %55.0
İY 0.5 Alt: %45.0
İY 1.5 Üst: %20.0
İY 1.5 Alt: %80.0
İY 2.5 Üst: %4.9
İY 2.5 Alt: %95.1
İY 3.5 Üst: %0.9
İY 3.5 Alt: %99.1
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.85
+
Dep
3.7
=
Toplam
7.55
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %34.5
8.5 Alt: %65.5
9.5 Üst: %23.0
9.5 Alt: %77.1
10.5 Üst: %14.2
10.5 Alt: %85.8
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.47 Korner (Ev: 1.77, Dep: 1.7)
İY 4.5 Üst: %27.0
İY 4.5 Alt: %73.0
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %44.8 |
Eşit: %14.8 |
Dep: %40.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
18.2
Ev: 9.4 • Dep: 8.8
İsabetli Şut
6.4
Ev: 3.3 • Dep: 3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %21.5
21.5 Alt: %78.5
23.5 Şut Üst: %11.0
23.5 Alt: %89.0
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %30.7
7.5 Alt: %69.3
8.5 İsabetli Üst: %19.2
8.5 Alt: %80.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiRotselaar
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Racing Mechelen
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Rotselaar (0.0)
@2.07
%48.4 İhtimal
İade (Push): %34.9
Racing Mechelen (+0.00)
@1.94
%51.6 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.75 Gol Üst
@2.11
%47.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.75 Gol Alt
@1.90
%52.6 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @8.94 | %11.2 | %0.0 | @1.13 | %88.8 |
| -1.25 | @8.04 | %12.5 | %0.0 | @1.14 | %87.6 |
| -1.00 | @7.13 | %14.0 | %20.3 | @1.16 | %86.0 |
| -0.75 | @4.21 | %23.8 | %0.0 | @1.31 | %76.3 |
| -0.50 | @3.18 | %31.5 | %0.0 | @1.46 | %68.5 |
| -0.25 | @2.62 | %38.1 | %0.0 | @1.62 | %61.9 |
| 0.0 Ana Hat | @2.07 | %48.4 | %34.9 | @1.94 | %51.6 |
| +0.25 | @1.69 | %59.3 | %0.0 | @2.46 | %40.7 |
| +0.50 | @1.51 | %66.4 | %0.0 | @2.98 | %33.6 |
| +0.75 | @1.35 | %74.3 | %0.0 | @3.89 | %25.7 |
| +1.00 | @1.19 | %84.3 | %21.3 | @6.37 | %15.7 |
| +1.25 | @1.16 | %86.2 | %0.0 | @7.23 | %13.8 |
| +1.50 | @1.14 | %87.6 | %0.0 | @8.09 | %12.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 Ana Hat | @2.11 | %47.4 | %0.0 | @1.90 | %52.6 |
| +2.00 | @2.68 | %37.3 | %27.8 | @1.59 | %62.7 |
| +2.25 | @3.20 | %31.3 | %0.0 | @1.45 | %68.7 |
| +2.50 | @3.72 | %26.9 | %0.0 | @1.37 | %73.1 |
| +2.75 | @4.87 | %20.5 | %0.0 | @1.26 | %79.5 |
| +3.00 | @7.75 | %12.9 | %16.1 | @1.15 | %87.1 |
| +3.25 | @8.49 | %11.8 | %0.0 | @1.13 | %88.2 |
| +3.50 | @9.24 | %10.8 | %0.0 | @1.12 | %89.2 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 17.5% | 14.2% | 7.0% | 2.1% | 0.5% | 0.1% |
| 1 Gol | 13.6% | 14.4% | 6.2% | 1.9% | 0.4% | 0.1% |
| 2 Gol | 6.4% | 5.9% | 2.7% | 0.8% | 0.2% | 0.0% |
| 3 Gol | 1.9% | 1.7% | 0.8% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.4% | 0.4% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Rotselaar — Son 5 Maç
G
vs Tongeren (D)
0 - 1
M
vs Racing Mechelen (D)
1 - 0
Racing Mechelen — Son 5 Maç
G
vs Rotselaar (E)
1 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
1 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 13.09.2025 | Second Amateur Division - VFV B | Racing Mechelen | 1 - 0 | Rotselaar |