Maç Listesine Dön
Czech-Republic Tipsport Liga • 17.01.2026 — 15:00

Šamorín

Elo: 1530
λ (Beklenen Gol): 1.36
1 - 2
Tamamlandı
İY: 1 - 0

Tatran Prešov

Elo: 1570
λ (Beklenen Gol): 1.49
Model Güven Derecesi:
%80
Šamorín - Tatran Prešov mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.35, Dep: 1.49 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Tatran Prešov %39.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %54.1, Karşılıklı Gol Var olasılığı %58.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %26.8 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %70
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4% Elo: 32.4% Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Šamorín xG 1.60
Dengeli
Tatran Prešov xG 1.60
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi) %33.6
X (Beraberlik) %26.8
2 (Deplasman) %39.6

Çifte Şans 1X: %60.4
Çifte Şans X2: %66.4
Çifte Şans 12: %73.2
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %93.3 0.5 Alt: %6.8
1.5 Üst: %78.5 1.5 Alt: %21.5
2.5 Üst: %54.1 2.5 Alt: %45.9
3.5 Üst: %31.8 3.5 Alt: %68.2

KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var %58.3
KG Yok %41.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor
1-1
%12.6
1-2
%8.7
2-1
%8.0
0-1
%7.8
1-0
%7.0
0-0
%6.7

İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %27.1 İY X: %42.1 İY 2: %30.8
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %71.3 İY 0.5 Alt: %28.7
İY 1.5 Üst: %37.4 İY 1.5 Alt: %62.6
İY 2.5 Üst: %13.7 İY 2.5 Alt: %86.3
İY 3.5 Üst: %4.0 İY 3.5 Alt: %96.0
Korner Analizi (İY & MS)
Poisson
Toplam Beklenen Korner (λ)
Ev 4.81
+
Dep 4.92
=
Toplam 9.73
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %63.6 8.5 Alt: %36.4
9.5 Üst: %50.7 9.5 Alt: %49.3
10.5 Üst: %38.3 10.5 Alt: %61.7

İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.47 Korner (Ev: 2.21, Dep: 2.26)
İY 4.5 Üst: %46.3 İY 4.5 Alt: %53.7
Korner Galibiyeti (1-X-2) Ev: %42.1 | Eşit: %13.0 | Dep: %44.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / Faul
Beklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev ~2.24
+
Dep ~2.65
=
Toplam ~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9 3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0 4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4 5.5 Kart Alt: %63.6

KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali: %19.6
Ev KK: %8.8 Orta Risk Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum Hacmi
Beklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut 24.6
Ev: 12.3 • Dep: 12.3
İsabetli Şut 8.6
Ev: 4.4 • Dep: 4.2
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %72.6 21.5 Alt: %27.4
23.5 Şut Üst: %57.3 23.5 Alt: %42.7

İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %62.5 7.5 Alt: %37.5
8.5 İsabetli Üst: %48.8 8.5 Alt: %51.2
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model Düzeltmesi
Šamorín
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Tatran Prešov
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi Dengeli Sendika Hattı
Šamorín (0.0)
@2.17
%46.0 İhtimal
İade (Push): %27.0
Tatran Prešov (+0.00)
@1.85
%54.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi Dengeli Gol Hattı
+2.75 Gol Üst
@2.09
%47.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.75 Gol Alt
@1.92
%52.1 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
Handikap Çizgisi Ev Adil Oran Ev Şans (%) İade (Push) Dep Adil Oran Dep Şans (%)
-1.50 @6.53 %15.3 %0.0 @1.18 %84.7
-1.25 @5.93 %16.9 %0.0 @1.20 %83.1
-1.00 @5.33 %18.8 %18.3 @1.23 %81.3
-0.75 @3.72 %26.9 %0.0 @1.37 %73.1
-0.50 @2.98 %33.6 %0.0 @1.51 %66.4
-0.25 @2.58 %38.8 %0.0 @1.63 %61.2
0.0 Ana Hat @2.17 %46.0 %27.0 @1.85 %54.0
+0.25 @1.84 %54.4 %0.0 @2.19 %45.6
+0.50 @1.65 %60.5 %0.0 @2.53 %39.5
+0.75 @1.49 %67.3 %0.0 @3.06 %32.7
+1.00 @1.32 %75.8 %20.2 @4.13 %24.2
+1.25 @1.27 %78.5 %0.0 @4.66 %21.5
+1.50 @1.24 %80.7 %0.0 @5.18 %19.3
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
Gol Çizgisi Üst Oran Üst (%) İade Alt Oran Alt (%)
+1.75 @1.33 %75.3 %0.0 @4.05 %24.7
+2.00 @1.40 %71.3 %24.6 @3.48 %28.7
+2.25 @1.63 %61.3 %0.0 @2.58 %38.7
+2.50 @1.86 %53.8 %0.0 @2.16 %46.3
+2.75 Ana Hat @2.09 %47.9 %0.0 @1.92 %52.1
+3.00 @2.48 %40.4 %22.5 @1.68 %59.7
+3.25 @2.84 %35.2 %0.0 @1.54 %64.8
+3.50 @3.20 %31.3 %0.0 @1.46 %68.7
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)
Ev \ Dep 0 Gol 1 Gol 2 Gol 3 Gol 4 Gol 5 Gol
0 Gol 6.8% 7.8% 6.5% 3.2% 1.2% 0.4%
1 Gol 7.1% 12.7% 8.8% 4.4% 1.6% 0.5%
2 Gol 5.4% 8.0% 6.0% 3.0% 1.1% 0.3%
3 Gol 2.4% 3.6% 2.7% 1.3% 0.5% 0.1%
4 Gol 0.8% 1.2% 0.9% 0.5% 0.2% 0.1%
5 Gol 0.2% 0.3% 0.2% 0.1% 0.0% 0.0%
Šamorín — Son 5 Maç
M vs Tatran Prešov (E)
1 - 2
M vs Tatran Prešov (D)
3 - 0
G vs Tatran Prešov (E)
2 - 1
M vs Tatran Prešov (D)
2 - 0
M vs Tatran Prešov (D)
2 - 1
Tatran Prešov — Son 5 Maç
G vs Šamorín (D)
1 - 2
G vs Šamorín (E)
3 - 0
M vs Šamorín (D)
2 - 1
G vs Šamorín (E)
2 - 0
G vs Šamorín (E)
2 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç
Tarih Lig Ev Sahibi Skor Deplasman
02.05.2025 2. liga Šamorín 1 - 2 Tatran Prešov
19.10.2024 2. liga Tatran Prešov 3 - 0 Šamorín
14.04.2024 2. liga Šamorín 2 - 1 Tatran Prešov
23.09.2023 2. liga Tatran Prešov 2 - 0 Šamorín
04.03.2023 2. liga Tatran Prešov 2 - 1 Šamorín
07.08.2022 2. liga Šamorín 3 - 0 Tatran Prešov
06.04.2019 2. liga Tatran Prešov 2 - 0 Šamorín
01.09.2018 2. liga Šamorín 1 - 2 Tatran Prešov