Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Polonya
Central Youth League •
31.05.2026 — 16:00
Górnik Zabrze U19
Elo: 1539λ (Beklenen Gol): 1.56
4 - 2
Tamamlandı
İY: 3 - 1
Lech Poznań U19
Elo: 1464λ (Beklenen Gol): 1.12
Model Güven Derecesi:
%74
Górnik Zabrze U19 - Lech Poznań U19 mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.56, Dep: 1.12 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Górnik Zabrze U19 %46.4 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %50.1, Karşılıklı Gol Var olasılığı %54.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %27.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %65.9
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Górnik Zabrze U19 xG
1.95
Dengeli
Lech Poznań U19 xG
1.24
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%46.4
X (Beraberlik)
%27.0
2 (Deplasman)
%26.6
Çifte Şans 1X: %73.4
Çifte Şans X2: %53.6
Çifte Şans 12: %73.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %92.2
0.5 Alt: %7.8
1.5 Üst: %75.7
1.5 Alt: %24.3
2.5 Üst: %50.2
2.5 Alt: %49.9
3.5 Üst: %28.2
3.5 Alt: %71.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%54.2
KG Yok
%45.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%12.9
1-0
%9.8
2-1
%9.3
2-0
%8.3
0-0
%7.8
0-1
%6.8
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %34.6
İY X: %43.2
İY 2: %22.3
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %69.3
İY 0.5 Alt: %30.8
İY 1.5 Üst: %34.7
İY 1.5 Alt: %65.3
İY 2.5 Üst: %12.1
İY 2.5 Alt: %87.9
İY 3.5 Üst: %3.3
İY 3.5 Alt: %96.7
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.21
+
Dep
4.14
=
Toplam
9.35
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %59.0
8.5 Alt: %41.0
9.5 Üst: %45.9
9.5 Alt: %54.1
10.5 Üst: %33.6
10.5 Alt: %66.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.3 Korner (Ev: 2.4, Dep: 1.9)
İY 4.5 Üst: %43.0
İY 4.5 Alt: %57.0
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %57.4 |
Eşit: %12.5 |
Dep: %30.2
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
23.6
Ev: 13.5 • Dep: 10
İsabetli Şut
8.3
Ev: 4.8 • Dep: 3.4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %65.5
21.5 Alt: %34.5
23.5 Şut Üst: %49.3
23.5 Alt: %50.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %58.2
7.5 Alt: %41.8
8.5 İsabetli Üst: %44.3
8.5 Alt: %55.7
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiGórnik Zabrze U19
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Lech Poznań U19
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Górnik Zabrze U19 (-0.25)
@1.87
%53.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
Lech Poznań U19 (+0.25)
@2.15
%46.6 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.50 Gol Üst
@2.01
%49.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.50 Gol Alt
@1.99
%50.2 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.20 | %23.8 | %0.0 | @1.31 | %76.2 |
| -1.25 | @3.73 | %26.8 | %0.0 | @1.37 | %73.2 |
| -1.00 | @3.26 | %30.7 | %22.4 | @1.44 | %69.3 |
| -0.75 | @2.54 | %39.4 | %0.0 | @1.65 | %60.6 |
| -0.50 | @2.17 | %46.2 | %0.0 | @1.86 | %53.8 |
| -0.25 Ana Hat | @1.87 | %53.5 | %0.0 | @2.15 | %46.6 |
| 0.0 | @1.58 | %63.4 | %27.2 | @2.73 | %36.6 |
| +0.25 | @1.45 | %69.2 | %0.0 | @3.25 | %30.8 |
| +0.50 | @1.36 | %73.4 | %0.0 | @3.76 | %26.6 |
| +0.75 | @1.25 | %79.7 | %0.0 | @4.93 | %20.3 |
| +1.00 | @1.15 | %87.3 | %15.9 | @7.85 | %12.7 |
| +1.25 | @1.13 | %88.4 | %0.0 | @8.60 | %11.6 |
| +1.50 | @1.12 | %89.3 | %0.0 | @9.34 | %10.7 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.39 | %71.9 | %0.0 | @3.56 | %28.1 |
| +2.00 | @1.49 | %67.1 | %25.7 | @3.04 | %32.9 |
| +2.25 | @1.75 | %57.2 | %0.0 | @2.34 | %42.8 |
| +2.50 Ana Hat | @2.01 | %49.9 | %0.0 | @1.99 | %50.2 |
| +2.75 | @2.29 | %43.6 | %0.0 | @1.77 | %56.4 |
| +3.00 | @2.81 | %35.6 | %22.1 | @1.55 | %64.4 |
| +3.25 | @3.21 | %31.2 | %0.0 | @1.45 | %68.8 |
| +3.50 | @3.61 | %27.7 | %0.0 | @1.38 | %72.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 7.8% | 6.8% | 4.4% | 1.6% | 0.5% | 0.1% |
| 1 Gol | 9.8% | 13.0% | 6.8% | 2.5% | 0.7% | 0.2% |
| 2 Gol | 8.4% | 9.4% | 5.3% | 2.0% | 0.6% | 0.1% |
| 3 Gol | 4.3% | 4.9% | 2.7% | 1.0% | 0.3% | 0.1% |
| 4 Gol | 1.7% | 1.9% | 1.1% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.5% | 0.6% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Górnik Zabrze U19 — Son 5 Maç
G
vs Lech Poznań U19 (D)
1 - 2
B
vs Lech Poznań U19 (E)
2 - 2
M
vs Lech Poznań U19 (D)
1 - 0
G
vs Lech Poznań U19 (E)
1 - 0
B
vs Lech Poznań U19 (D)
2 - 2
Lech Poznań U19 — Son 5 Maç
M
vs Górnik Zabrze U19 (E)
1 - 2
B
vs Górnik Zabrze U19 (D)
2 - 2
G
vs Górnik Zabrze U19 (E)
1 - 0
M
vs Górnik Zabrze U19 (D)
1 - 0
B
vs Górnik Zabrze U19 (E)
2 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
6 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 16.11.2025 | Central Youth League | Lech Poznań U19 | 1 - 2 | Górnik Zabrze U19 |
| 08.03.2025 | Central Youth League | Górnik Zabrze U19 | 2 - 2 | Lech Poznań U19 |
| 30.08.2024 | Central Youth League | Lech Poznań U19 | 1 - 0 | Górnik Zabrze U19 |
| 02.05.2024 | Central Youth League | Górnik Zabrze U19 | 1 - 0 | Lech Poznań U19 |
| 20.10.2023 | Central Youth League | Lech Poznań U19 | 2 - 2 | Górnik Zabrze U19 |
| 17.03.2023 | Central Youth League | Górnik Zabrze U19 | 0 - 0 | Lech Poznań U19 |