Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Fransa
Ligue 1 •
03.05.2026 — 19:00
Sporting Cascades
Elo: 1474λ (Beklenen Gol): 1.16
2 - 1
Tamamlandı
İY: 2 - 1
Majestic
Elo: 1467λ (Beklenen Gol): 0.78
Model Güven Derecesi:
%77
Sporting Cascades - Majestic mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.16, Dep: 0.78 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Sporting Cascades %43.7 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %30.9, Karşılıklı Gol Var olasılığı %38.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %32.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %75.2
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Sporting Cascades xG
1.55
Dengeli
Majestic xG
1.16
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%43.7
X (Beraberlik)
%32.5
2 (Deplasman)
%23.8
Çifte Şans 1X: %76.2
Çifte Şans X2: %56.3
Çifte Şans 12: %67.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %84.7
0.5 Alt: %15.3
1.5 Üst: %59.0
1.5 Alt: %41.1
2.5 Üst: %30.9
2.5 Alt: %69.1
3.5 Üst: %13.4
3.5 Alt: %86.6
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%38.4
KG Yok
%61.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%15.6
0-0
%15.2
1-1
%14.0
0-1
%10.2
2-0
%9.7
2-1
%7.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %30.5
İY X: %50.8
İY 2: %18.6
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %57.8
İY 0.5 Alt: %42.2
İY 1.5 Üst: %22.4
İY 1.5 Alt: %77.6
İY 2.5 Üst: %5.9
İY 2.5 Alt: %94.1
İY 3.5 Üst: %1.2
İY 3.5 Alt: %98.8
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.42
+
Dep
3.41
=
Toplam
7.83
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %38.3
8.5 Alt: %61.7
9.5 Üst: %26.2
9.5 Alt: %73.8
10.5 Üst: %16.7
10.5 Alt: %83.3
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.6 Korner (Ev: 2.03, Dep: 1.57)
İY 4.5 Üst: %29.4
İY 4.5 Alt: %70.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %57.2 |
Eşit: %13.6 |
Dep: %29.2
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
19.1
Ev: 11.1 • Dep: 8
İsabetli Şut
6.7
Ev: 4 • Dep: 2.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %28.2
21.5 Alt: %71.8
23.5 Şut Üst: %15.6
23.5 Alt: %84.4
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %35.5
7.5 Alt: %64.5
8.5 İsabetli Üst: %23.1
8.5 Alt: %76.9
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiSporting Cascades
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Majestic
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Sporting Cascades (-0.25)
@1.92
%52.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
Majestic (+0.25)
@2.09
%47.9 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.75 Gol Üst
@1.92
%52.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.75 Gol Alt
@2.09
%47.9 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.21 | %19.2 | %0.0 | @1.24 | %80.8 |
| -1.25 | @4.58 | %21.9 | %0.0 | @1.28 | %78.2 |
| -1.00 | @3.94 | %25.4 | %24.5 | @1.34 | %74.6 |
| -0.75 | @2.79 | %35.8 | %0.0 | @1.56 | %64.2 |
| -0.50 | @2.29 | %43.6 | %0.0 | @1.77 | %56.4 |
| -0.25 Ana Hat | @1.92 | %52.1 | %0.0 | @2.09 | %47.9 |
| 0.0 | @1.55 | %64.7 | %32.6 | @2.83 | %35.3 |
| +0.25 | @1.40 | %71.6 | %0.0 | @3.52 | %28.4 |
| +0.50 | @1.31 | %76.2 | %0.0 | @4.20 | %23.8 |
| +0.75 | @1.21 | %82.9 | %0.0 | @5.85 | %17.1 |
| +1.00 | @1.10 | %90.9 | %16.2 | @11.00 | %9.1 |
| +1.25 | @1.09 | %91.7 | %0.0 | @12.06 | %8.3 |
| +1.50 | @1.08 | %92.4 | %0.0 | @13.12 | %7.6 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 Ana Hat | @1.92 | %52.2 | %0.0 | @2.09 | %47.9 |
| +2.00 | @2.34 | %42.8 | %28.1 | @1.75 | %57.2 |
| +2.25 | @2.79 | %35.8 | %0.0 | @1.56 | %64.2 |
| +2.50 | @3.25 | %30.8 | %0.0 | @1.45 | %69.2 |
| +2.75 | @4.14 | %24.1 | %0.0 | @1.32 | %75.9 |
| +3.00 | @6.24 | %16.0 | %17.6 | @1.19 | %84.0 |
| +3.25 | @6.90 | %14.5 | %0.0 | @1.17 | %85.5 |
| +3.50 | @7.57 | %13.2 | %0.0 | @1.15 | %86.8 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 15.3% | 10.2% | 4.4% | 1.1% | 0.2% | 0.0% |
| 1 Gol | 15.6% | 14.0% | 5.1% | 1.3% | 0.3% | 0.0% |
| 2 Gol | 9.7% | 7.6% | 3.0% | 0.8% | 0.2% | 0.0% |
| 3 Gol | 3.7% | 2.9% | 1.2% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.1% | 0.9% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Sporting Cascades — Son 5 Maç
B
vs Etoile Filante (E)
0 - 0
G
vs Majestic (D)
0 - 2
G
vs Majestic (D)
2 - 3
M
vs Majestic (E)
0 - 2
G
vs Majestic (D)
1 - 2
Majestic — Son 5 Maç
B
vs USFA (E)
1 - 1
M
vs CFFEB (E)
0 - 1
M
vs Etoile Filante (D)
2 - 0
G
vs AJEB (E)
1 - 0
G
vs CFFEB (D)
1 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
5 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 27.09.2025 | Ligue 1 | Majestic | 0 - 2 | Sporting Cascades |
| 05.05.2025 | Ligue 1 | Majestic | 2 - 3 | Sporting Cascades |
| 17.10.2024 | Ligue 1 | Sporting Cascades | 0 - 2 | Majestic |
| 18.05.2024 | Ligue 1 | Majestic | 1 - 2 | Sporting Cascades |
| 07.10.2023 | Ligue 1 | Sporting Cascades | 0 - 4 | Majestic |