Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
İngiltere
Premier League •
05.05.2026 — 20:00
Zabbar St. Patrick
Elo: 1506λ (Beklenen Gol): 1.72
2 - 3
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Tarxien Rainbows
Elo: 1526λ (Beklenen Gol): 1.72
Model Güven Derecesi:
%75
Zabbar St. Patrick - Tarxien Rainbows mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.72, Dep: 1.72 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Tarxien Rainbows %38.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %66.9, Karşılıklı Gol Var olasılığı %68.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %23.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %72.3
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Zabbar St. Patrick xG
1.95
Dengeli
Tarxien Rainbows xG
1.64
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%38.0
X (Beraberlik)
%23.9
2 (Deplasman)
%38.1
Çifte Şans 1X: %61.9
Çifte Şans X2: %62.0
Çifte Şans 12: %76.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %96.0
0.5 Alt: %4.0
1.5 Üst: %86.5
1.5 Alt: %13.5
2.5 Üst: %66.9
2.5 Alt: %33.1
3.5 Üst: %45.1
3.5 Alt: %54.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%68.2
KG Yok
%31.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%10.2
1-2
%8.2
2-1
%8.2
2-2
%7.0
0-1
%4.8
1-0
%4.8
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %31.0
İY X: %38.0
İY 2: %31.0
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %77.8
İY 0.5 Alt: %22.2
İY 1.5 Üst: %46.7
İY 1.5 Alt: %53.3
İY 2.5 Üst: %20.2
İY 2.5 Alt: %79.8
İY 3.5 Üst: %7.0
İY 3.5 Alt: %93.0
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.39
+
Dep
5.19
=
Toplam
10.59
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %73.0
8.5 Alt: %27.1
9.5 Üst: %61.3
9.5 Alt: %38.7
10.5 Üst: %49.0
10.5 Alt: %51.0
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.87 Korner (Ev: 2.48, Dep: 2.39)
İY 4.5 Üst: %53.7
İY 4.5 Alt: %46.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %46.2 |
Eşit: %12.4 |
Dep: %41.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
27.1
Ev: 14.1 • Dep: 13
İsabetli Şut
9.5
Ev: 5 • Dep: 4.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %86.2
21.5 Alt: %13.8
23.5 Şut Üst: %75.2
23.5 Alt: %24.8
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %73.0
7.5 Alt: %27.0
8.5 İsabetli Üst: %60.6
8.5 Alt: %39.4
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiZabbar St. Patrick
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Tarxien Rainbows
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Zabbar St. Patrick (0.0)
@2.00
%49.9 İhtimal
İade (Push): %24.3
Tarxien Rainbows (+0.00)
@2.00
%50.1 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.25 Gol Üst
@2.01
%49.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.25 Gol Alt
@1.99
%50.3 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.16 | %19.4 | %0.0 | @1.24 | %80.6 |
| -1.25 | @4.69 | %21.3 | %0.0 | @1.27 | %78.7 |
| -1.00 | @4.21 | %23.8 | %18.4 | @1.31 | %76.3 |
| -0.75 | @3.18 | %31.5 | %0.0 | @1.46 | %68.5 |
| -0.50 | @2.65 | %37.8 | %0.0 | @1.61 | %62.2 |
| -0.25 | @2.32 | %43.0 | %0.0 | @1.75 | %57.0 |
| 0.0 Ana Hat | @2.00 | %49.9 | %24.3 | @2.00 | %50.1 |
| +0.25 | @1.76 | %56.9 | %0.0 | @2.32 | %43.2 |
| +0.50 | @1.61 | %62.1 | %0.0 | @2.64 | %37.9 |
| +0.75 | @1.46 | %68.4 | %0.0 | @3.16 | %31.6 |
| +1.00 | @1.31 | %76.1 | %18.4 | @4.19 | %23.9 |
| +1.25 | @1.27 | %78.6 | %0.0 | @4.66 | %21.4 |
| +1.50 | @1.24 | %80.5 | %0.0 | @5.14 | %19.5 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.18 | %84.8 | %0.0 | @6.57 | %15.2 |
| +2.00 | @1.21 | %82.9 | %20.0 | @5.84 | %17.1 |
| +2.25 | @1.36 | %73.7 | %0.0 | @3.80 | %26.3 |
| +2.50 | @1.51 | %66.3 | %0.0 | @2.97 | %33.7 |
| +2.75 | @1.61 | %62.1 | %0.0 | @2.64 | %37.9 |
| +3.00 | @1.76 | %56.8 | %22.1 | @2.31 | %43.3 |
| +3.25 Ana Hat | @2.01 | %49.7 | %0.0 | @1.99 | %50.3 |
| +3.50 | @2.26 | %44.2 | %0.0 | @1.79 | %55.8 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 4.0% | 4.9% | 4.8% | 2.8% | 1.2% | 0.4% |
| 1 Gol | 4.9% | 10.4% | 8.3% | 4.8% | 2.1% | 0.7% |
| 2 Gol | 4.8% | 8.3% | 7.1% | 4.1% | 1.8% | 0.6% |
| 3 Gol | 2.8% | 4.8% | 4.1% | 2.4% | 1.0% | 0.3% |
| 4 Gol | 1.2% | 2.0% | 1.8% | 1.0% | 0.4% | 0.2% |
| 5 Gol | 0.4% | 0.7% | 0.6% | 0.3% | 0.2% | 0.1% |
Zabbar St. Patrick — Son 5 Maç
B
vs Tarxien Rainbows (D)
3 - 3
B
vs Tarxien Rainbows (D)
1 - 1
B
vs Tarxien Rainbows (E)
2 - 2
B
vs Tarxien Rainbows (D)
1 - 1
B
vs Tarxien Rainbows (E)
1 - 1
Tarxien Rainbows — Son 5 Maç
G
vs Sliema Wanderers (E)
2 - 1
B
vs Birkirkara (E)
0 - 0
B
vs Zabbar St. Patrick (E)
3 - 3
B
vs Zabbar St. Patrick (E)
1 - 1
B
vs Zabbar St. Patrick (D)
2 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
5 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 19.04.2026 | Premier League | Tarxien Rainbows | 3 - 3 | Zabbar St. Patrick |
| 15.03.2026 | Premier League | Tarxien Rainbows | 1 - 1 | Zabbar St. Patrick |
| 24.11.2025 | Premier League | Zabbar St. Patrick | 2 - 2 | Tarxien Rainbows |
| 20.09.2025 | Premier League | Tarxien Rainbows | 1 - 1 | Zabbar St. Patrick |
| 03.02.2024 | Challenge League | Zabbar St. Patrick | 1 - 1 | Tarxien Rainbows |