Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
İngiltere
National League - North •
24.02.2026 — 22:45
Spennymoor Town
Elo: 1451λ (Beklenen Gol): 1.20
1 - 0
Tamamlandı
İY: 1 - 0
Chorley
Elo: 1535λ (Beklenen Gol): 1.07
Model Güven Derecesi:
%80
Spennymoor Town - Chorley mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.20, Dep: 1.07 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Spennymoor Town %37.9 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %39.5, Karşılıklı Gol Var olasılığı %46.8, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %30.6 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %86
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Spennymoor Town xG
1.55
Dengeli
Chorley xG
1.24
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%37.9
X (Beraberlik)
%30.6
2 (Deplasman)
%31.5
Çifte Şans 1X: %68.5
Çifte Şans X2: %62.1
Çifte Şans 12: %69.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %88.6
0.5 Alt: %11.4
1.5 Üst: %67.1
1.5 Alt: %32.9
2.5 Üst: %39.5
2.5 Alt: %60.5
3.5 Üst: %19.4
3.5 Alt: %80.7
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%46.8
KG Yok
%53.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%14.3
1-0
%11.4
0-0
%11.4
0-1
%10.1
2-1
%7.9
2-0
%7.4
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %28.2
İY X: %47.5
İY 2: %24.3
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %63.2
İY 0.5 Alt: %36.8
İY 1.5 Üst: %27.8
İY 1.5 Alt: %72.2
İY 2.5 Üst: %8.3
İY 2.5 Alt: %91.7
İY 3.5 Üst: %2.0
İY 3.5 Alt: %98.0
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.49
+
Dep
4.02
=
Toplam
8.5
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %47.7
8.5 Alt: %52.3
9.5 Üst: %34.8
9.5 Alt: %65.3
10.5 Üst: %23.7
10.5 Alt: %76.3
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.91 Korner (Ev: 2.06, Dep: 1.85)
İY 4.5 Üst: %35.4
İY 4.5 Alt: %64.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %49.5 |
Eşit: %13.7 |
Dep: %36.8
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
21
Ev: 11.3 • Dep: 9.7
İsabetli Şut
7.4
Ev: 4 • Dep: 3.3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %44.5
21.5 Alt: %55.5
23.5 Şut Üst: %28.7
23.5 Alt: %71.4
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %45.4
7.5 Alt: %54.6
8.5 İsabetli Üst: %31.8
8.5 Alt: %68.2
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiSpennymoor Town
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Chorley
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Spennymoor Town (0.0)
@1.83
%54.6 İhtimal
İade (Push): %30.6
Chorley (+0.00)
@2.20
%45.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.00 Gol Üst
@1.84
%54.4 İhtimal
İade (Push): %27.7
+2.00 Gol Alt
@2.19
%45.7 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @6.05 | %16.5 | %0.0 | @1.20 | %83.5 |
| -1.25 | @5.40 | %18.5 | %0.0 | @1.23 | %81.5 |
| -1.00 | @4.76 | %21.0 | %21.3 | @1.27 | %79.0 |
| -0.75 | @3.29 | %30.4 | %0.0 | @1.44 | %69.6 |
| -0.50 | @2.64 | %37.8 | %0.0 | @1.61 | %62.2 |
| -0.25 | @2.24 | %44.7 | %0.0 | @1.81 | %55.3 |
| 0.0 Ana Hat | @1.83 | %54.6 | %30.6 | @2.20 | %45.5 |
| +0.25 | @1.59 | %62.8 | %0.0 | @2.69 | %37.2 |
| +0.50 | @1.46 | %68.5 | %0.0 | @3.17 | %31.5 |
| +0.75 | @1.32 | %75.6 | %0.0 | @4.10 | %24.4 |
| +1.00 | @1.18 | %84.4 | %18.9 | @6.43 | %15.6 |
| +1.25 | @1.16 | %86.1 | %0.0 | @7.18 | %13.9 |
| +1.50 | @1.14 | %87.4 | %0.0 | @7.93 | %12.6 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.62 | %61.7 | %0.0 | @2.61 | %38.3 |
| +2.00 Ana Hat | @1.84 | %54.4 | %27.7 | @2.19 | %45.7 |
| +2.25 | @2.19 | %45.6 | %0.0 | @1.84 | %54.4 |
| +2.50 | @2.54 | %39.3 | %0.0 | @1.65 | %60.7 |
| +2.75 | @3.08 | %32.5 | %0.0 | @1.48 | %67.5 |
| +3.00 | @4.17 | %24.0 | %20.2 | @1.32 | %76.0 |
| +3.25 | @4.70 | %21.3 | %0.0 | @1.27 | %78.7 |
| +3.50 | @5.22 | %19.2 | %0.0 | @1.24 | %80.9 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 11.4% | 10.1% | 5.9% | 2.1% | 0.6% | 0.1% |
| 1 Gol | 11.5% | 14.3% | 7.1% | 2.5% | 0.7% | 0.1% |
| 2 Gol | 7.5% | 8.0% | 4.2% | 1.5% | 0.4% | 0.1% |
| 3 Gol | 3.0% | 3.2% | 1.7% | 0.6% | 0.2% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.9% | 0.9% | 0.5% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Spennymoor Town — Son 5 Maç
B
vs Chorley (D)
0 - 0
G
vs Stockport County U21 (E)
3 - 0
M
vs Chorley (D)
4 - 0
M
vs Chorley (E)
1 - 2
G
vs Chorley (E)
1 - 0
Chorley — Son 5 Maç
B
vs Spennymoor Town (E)
0 - 0
G
vs Spennymoor Town (E)
4 - 0
G
vs Spennymoor Town (D)
1 - 2
M
vs Spennymoor Town (D)
1 - 0
G
vs Spennymoor Town (E)
2 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 25.11.2025 | National League - North | Chorley | 0 - 0 | Spennymoor Town |
| 29.03.2025 | National League - North | Chorley | 4 - 0 | Spennymoor Town |
| 26.10.2024 | National League - North | Spennymoor Town | 1 - 2 | Chorley |
| 28.09.2024 | FA Cup | Spennymoor Town | 1 - 0 | Chorley |
| 13.02.2024 | National League - North | Chorley | 2 - 1 | Spennymoor Town |
| 26.12.2023 | National League - North | Spennymoor Town | 0 - 2 | Chorley |
| 04.03.2023 | National League - North | Spennymoor Town | 2 - 1 | Chorley |
| 08.11.2022 | National League - North | Chorley | 2 - 0 | Spennymoor Town |