Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Almanya
Bundesliga •
20.03.2026 — 21:30
Sturm Graz
Elo: 1565λ (Beklenen Gol): 1.66
1 - 1
Tamamlandı
İY: 1 - 1
Red Bull Salzburg
Elo: 1543λ (Beklenen Gol): 1.33
Model Güven Derecesi:
%79
Sturm Graz - Red Bull Salzburg mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.66, Dep: 1.33 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Sturm Graz %44.4 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %57.2, Karşılıklı Gol Var olasılığı %60.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %25.7 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %73.1
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Sturm Graz xG
1.91
Dengeli
Red Bull Salzburg xG
1.51
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%44.4
X (Beraberlik)
%25.7
2 (Deplasman)
%29.9
Çifte Şans 1X: %70.1
Çifte Şans X2: %55.6
Çifte Şans 12: %74.3
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %94.0
0.5 Alt: %6.0
1.5 Üst: %80.6
1.5 Alt: %19.4
2.5 Üst: %57.2
2.5 Alt: %42.8
3.5 Üst: %34.8
3.5 Alt: %65.2
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%60.2
KG Yok
%39.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%12.0
2-1
%9.2
1-0
%7.6
1-2
%7.4
2-0
%7.0
2-2
%6.1
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %34.0
İY X: %40.9
İY 2: %25.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %72.9
İY 0.5 Alt: %27.1
İY 1.5 Üst: %39.6
İY 1.5 Alt: %60.4
İY 2.5 Üst: %15.1
İY 2.5 Alt: %84.9
İY 3.5 Üst: %4.6
İY 3.5 Alt: %95.4
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.03
+
Dep
4.25
=
Toplam
9.28
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %58.1
8.5 Alt: %41.9
9.5 Üst: %45.0
9.5 Alt: %55.0
10.5 Üst: %32.8
10.5 Alt: %67.2
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.27 Korner (Ev: 2.31, Dep: 1.96)
İY 4.5 Üst: %42.4
İY 4.5 Alt: %57.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %53.5 |
Eşit: %12.9 |
Dep: %33.6
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
23.4
Ev: 13 • Dep: 10.4
İsabetli Şut
8.2
Ev: 4.6 • Dep: 3.6
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %63.8
21.5 Alt: %36.2
23.5 Şut Üst: %47.4
23.5 Alt: %52.6
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %57.1
7.5 Alt: %42.9
8.5 İsabetli Üst: %43.2
8.5 Alt: %56.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiSturm Graz
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Red Bull Salzburg
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Sturm Graz (-0.25)
@1.97
%50.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
Red Bull Salzburg (+0.25)
@2.03
%49.3 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.75 Gol Üst
@1.95
%51.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.75 Gol Alt
@2.06
%48.7 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.34 | %23.1 | %0.0 | @1.30 | %76.9 |
| -1.25 | @3.88 | %25.8 | %0.0 | @1.35 | %74.2 |
| -1.00 | @3.43 | %29.2 | %21.0 | @1.41 | %70.8 |
| -0.75 | @2.67 | %37.5 | %0.0 | @1.60 | %62.5 |
| -0.50 | @2.27 | %44.1 | %0.0 | @1.79 | %55.9 |
| -0.25 Ana Hat | @1.97 | %50.7 | %0.0 | @2.03 | %49.3 |
| 0.0 | @1.68 | %59.5 | %26.0 | @2.47 | %40.5 |
| +0.25 | @1.53 | %65.6 | %0.0 | @2.90 | %34.4 |
| +0.50 | @1.43 | %70.0 | %0.0 | @3.34 | %30.0 |
| +0.75 | @1.31 | %76.4 | %0.0 | @4.24 | %23.6 |
| +1.00 | @1.19 | %84.1 | %16.7 | @6.27 | %15.9 |
| +1.25 | @1.17 | %85.5 | %0.0 | @6.90 | %14.5 |
| +1.50 | @1.15 | %86.7 | %0.0 | @7.53 | %13.3 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.28 | %77.8 | %0.0 | @4.51 | %22.2 |
| +2.00 | @1.34 | %74.4 | %23.6 | @3.91 | %25.6 |
| +2.25 | @1.55 | %64.5 | %0.0 | @2.81 | %35.6 |
| +2.50 | @1.76 | %56.8 | %0.0 | @2.32 | %43.2 |
| +2.75 Ana Hat | @1.95 | %51.3 | %0.0 | @2.06 | %48.7 |
| +3.00 | @2.26 | %44.2 | %22.6 | @1.79 | %55.8 |
| +3.25 | @2.59 | %38.6 | %0.0 | @1.63 | %61.4 |
| +3.50 | @2.92 | %34.2 | %0.0 | @1.52 | %65.8 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 6.0% | 5.9% | 4.5% | 2.0% | 0.7% | 0.2% |
| 1 Gol | 7.6% | 12.1% | 7.5% | 3.3% | 1.1% | 0.3% |
| 2 Gol | 7.0% | 9.3% | 6.2% | 2.7% | 0.9% | 0.2% |
| 3 Gol | 3.9% | 5.1% | 3.4% | 1.5% | 0.5% | 0.1% |
| 4 Gol | 1.6% | 2.1% | 1.4% | 0.6% | 0.2% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.5% | 0.7% | 0.5% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
Sturm Graz — Son 5 Maç
B
vs Red Bull Salzburg (E)
1 - 1
G
vs Red Bull Salzburg (D)
0 - 2
G
vs Red Bull Salzburg (E)
4 - 2
G
vs Red Bull Salzburg (D)
1 - 2
M
vs Red Bull Salzburg (D)
3 - 1
Red Bull Salzburg — Son 5 Maç
B
vs Grazer AK (D)
1 - 1
G
vs FC BW Linz (D)
0 - 2
B
vs Sturm Graz (D)
1 - 1
M
vs Sturm Graz (E)
0 - 2
B
vs FC BW Linz (E)
2 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 09.11.2025 | Bundesliga | Sturm Graz | 1 - 1 | Red Bull Salzburg |
| 20.09.2025 | Bundesliga | Red Bull Salzburg | 0 - 2 | Sturm Graz |
| 09.05.2025 | Bundesliga | Sturm Graz | 4 - 2 | Red Bull Salzburg |
| 13.04.2025 | Bundesliga | Red Bull Salzburg | 1 - 2 | Sturm Graz |
| 02.03.2025 | Bundesliga | Red Bull Salzburg | 3 - 1 | Sturm Graz |
| 06.10.2024 | Bundesliga | Sturm Graz | 5 - 0 | Red Bull Salzburg |
| 28.04.2024 | Bundesliga | Red Bull Salzburg | 2 - 2 | Sturm Graz |