Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Belçika
Reserve Pro League •
01.05.2026 — 16:00
Waasland-Beveren U21
Elo: 1552λ (Beklenen Gol): 3.99
5 - 1
Tamamlandı
İY: 3 - 0
Francs Borains U21
Elo: 1441λ (Beklenen Gol): 2.08
Model Güven Derecesi:
%66
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Waasland-Beveren U21 - Francs Borains U21 mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 3.99, Dep: 2.08 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Waasland-Beveren U21 %70.9 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %93.9, Karşılıklı Gol Var olasılığı %85.9, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %13.1 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %96.3
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%62.4
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Waasland-Beveren U21 xG
3.74
Dengeli
Francs Borains U21 xG
2.04
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%70.9
X (Beraberlik)
%13.1
2 (Deplasman)
%16.0
Çifte Şans 1X: %84.0
Çifte Şans X2: %29.1
Çifte Şans 12: %86.9
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %99.5
0.5 Alt: %0.5
1.5 Üst: %98.5
1.5 Alt: %1.5
2.5 Üst: %93.9
2.5 Alt: %6.1
3.5 Üst: %85.1
3.5 Alt: %14.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%85.9
KG Yok
%14.1
En Olası Skorlar
Top 6 Skor3-2
%5.4
4-2
%5.4
3-1
%5.2
4-1
%5.2
5-2
%4.3
5-1
%4.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %55.4
İY X: %25.7
İY 2: %19.0
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %92.4
İY 0.5 Alt: %7.7
İY 1.5 Üst: %75.5
İY 1.5 Alt: %24.5
İY 2.5 Üst: %49.4
İY 2.5 Alt: %50.6
İY 3.5 Üst: %26.4
İY 3.5 Alt: %73.6
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
10.11
+
Dep
6.18
=
Toplam
16.29
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %98.1
8.5 Alt: %1.9
9.5 Üst: %96.2
9.5 Alt: %3.8
10.5 Üst: %93.2
10.5 Alt: %6.8
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 7.49 Korner (Ev: 4.65, Dep: 2.84)
İY 4.5 Üst: %86.7
İY 4.5 Alt: %13.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %79.7 |
Eşit: %6.5 |
Dep: %13.8
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
39.9
Ev: 24 • Dep: 15.9
İsabetli Şut
15.4
Ev: 10 • Dep: 5.4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %99.9
21.5 Alt: %0.1
23.5 Şut Üst: %99.7
23.5 Alt: %0.3
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %98.6
7.5 Alt: %1.4
8.5 İsabetli Üst: %97.0
8.5 Alt: %3.0
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiWaasland-Beveren U21
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Francs Borains U21
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Waasland-Beveren U21 (-1.25)
@1.97
%50.8 İhtimal
İade (Push): %0.0
Francs Borains U21 (+1.25)
@2.03
%49.2 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+4.00 Gol Üst
@1.29
%77.3 İhtimal
İade (Push): %17.0
+4.00 Gol Alt
@4.40
%22.8 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @2.18 | %45.8 | %0.0 | @1.85 | %54.2 |
| -1.25 Ana Hat | @1.97 | %50.8 | %0.0 | @2.03 | %49.2 |
| -1.00 | @1.76 | %57.0 | %19.6 | @2.32 | %43.0 |
| -0.75 | @1.62 | %61.6 | %0.0 | @2.61 | %38.4 |
| -0.50 | @1.53 | %65.4 | %0.0 | @2.89 | %34.6 |
| -0.25 | @1.40 | %71.2 | %0.0 | @3.47 | %28.8 |
| 0.0 | @1.28 | %78.2 | %16.4 | @4.58 | %21.8 |
| +0.25 | @1.25 | %80.1 | %0.0 | @5.03 | %19.9 |
| +0.50 | @1.22 | %81.7 | %0.0 | @5.48 | %18.3 |
| +0.75 | @1.16 | %86.1 | %0.0 | @7.18 | %13.9 |
| +1.00 | @1.10 | %90.9 | %10.1 | @10.99 | %9.1 |
| +1.25 | @1.09 | %91.4 | %0.0 | @11.61 | %8.6 |
| +1.50 | @1.09 | %91.8 | %0.0 | @12.22 | %8.2 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.02 | %98.0 | %0.0 | @49.96 | %2.0 |
| +2.00 | @1.02 | %97.9 | %5.7 | @48.48 | %2.1 |
| +2.25 | @1.05 | %95.1 | %0.0 | @20.19 | %5.0 |
| +2.50 | @1.08 | %92.3 | %0.0 | @13.03 | %7.7 |
| +2.75 | @1.09 | %91.9 | %0.0 | @12.30 | %8.1 |
| +3.00 | @1.09 | %91.4 | %11.2 | @11.57 | %8.7 |
| +3.25 | @1.16 | %85.9 | %0.0 | @7.11 | %14.1 |
| +3.50 | @1.23 | %81.1 | %0.0 | @5.30 | %18.9 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 0.5% | 0.4% | 0.6% | 0.4% | 0.2% | 0.1% |
| 1 Gol | 1.0% | 2.7% | 2.6% | 1.8% | 0.9% | 0.4% |
| 2 Gol | 2.4% | 5.0% | 5.2% | 3.6% | 1.9% | 0.8% |
| 3 Gol | 3.2% | 6.6% | 6.9% | 4.7% | 2.5% | 1.0% |
| 4 Gol | 3.2% | 6.6% | 6.8% | 4.7% | 2.5% | 1.0% |
| 5 Gol | 2.5% | 5.3% | 5.5% | 3.8% | 2.0% | 0.8% |
Waasland-Beveren U21 — Son 5 Maç
M
vs Kortrijk U21 (E)
2 - 4
B
vs Lommel U21 (E)
2 - 2
M
vs Patro Eisden U21 (D)
2 - 1
Francs Borains U21 — Son 5 Maç
M
vs RAAL La Louviere U21 (E)
2 - 3
M
vs Kortrijk U21 (D)
8 - 2
G
vs RFC Seraing Reserve U21 (E)
2 - 1
M
vs Lommel U21 (E)
1 - 2
M
vs RFC Seraing Reserve U21 (D)
2 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.