Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Belçika
Reserve Pro League •
08.05.2026 — 21:00
Francs Borains U21
Elo: 1441λ (Beklenen Gol): 3.81
2 - 5
Tamamlandı
İY: 2 - 2
Sporting Charleroi II
Elo: 1459λ (Beklenen Gol): 1.74
Model Güven Derecesi:
%74
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Francs Borains U21 - Sporting Charleroi II mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 3.81, Dep: 1.74 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Francs Borains U21 %74.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %91.4, Karşılıklı Gol Var olasılığı %80.8, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %12.7 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %73.8
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%59.3
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Francs Borains U21 xG
3.74
Dengeli
Sporting Charleroi II xG
1.95
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%74.2
X (Beraberlik)
%12.7
2 (Deplasman)
%13.1
Çifte Şans 1X: %86.9
Çifte Şans X2: %25.8
Çifte Şans 12: %87.3
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %99.3
0.5 Alt: %0.7
1.5 Üst: %97.6
1.5 Alt: %2.4
2.5 Üst: %91.4
2.5 Alt: %8.6
3.5 Üst: %80.1
3.5 Alt: %19.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%80.8
KG Yok
%19.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor3-1
%6.3
4-1
%6.0
3-2
%5.5
4-2
%5.3
2-1
%5.0
5-1
%4.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %57.6
İY X: %26.1
İY 2: %16.4
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %90.7
İY 0.5 Alt: %9.3
İY 1.5 Üst: %71.2
İY 1.5 Alt: %28.8
İY 2.5 Üst: %43.8
İY 2.5 Alt: %56.2
İY 3.5 Üst: %21.7
İY 3.5 Alt: %78.3
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
9.76
+
Dep
5.47
=
Toplam
15.22
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %96.7
8.5 Alt: %3.3
9.5 Üst: %93.7
9.5 Alt: %6.3
10.5 Üst: %89.2
10.5 Alt: %10.8
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 7 Korner (Ev: 4.49, Dep: 2.51)
İY 4.5 Üst: %82.7
İY 4.5 Alt: %17.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %83.3 |
Eşit: %5.8 |
Dep: %10.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
37.8
Ev: 24 • Dep: 13.8
İsabetli Şut
14.4
Ev: 9.7 • Dep: 4.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %99.8
21.5 Alt: %0.2
23.5 Şut Üst: %99.3
23.5 Alt: %0.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %97.5
7.5 Alt: %2.5
8.5 İsabetli Üst: %95.0
8.5 Alt: %5.0
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiFrancs Borains U21
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Sporting Charleroi II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Francs Borains U21 (-1.50)
@1.99
%50.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
Sporting Charleroi II (+1.50)
@2.01
%49.8 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+4.00 Gol Üst
@1.43
%70.1 İhtimal
İade (Push): %19.0
+4.00 Gol Alt
@3.34
%30.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 Ana Hat | @1.99 | %50.2 | %0.0 | @2.01 | %49.8 |
| -1.25 | @1.80 | %55.6 | %0.0 | @2.25 | %44.4 |
| -1.00 | @1.61 | %62.2 | %19.4 | @2.65 | %37.8 |
| -0.75 | @1.51 | %66.3 | %0.0 | @2.97 | %33.7 |
| -0.50 | @1.44 | %69.6 | %0.0 | @3.28 | %30.5 |
| -0.25 | @1.33 | %75.3 | %0.0 | @4.06 | %24.7 |
| 0.0 | @1.22 | %82.2 | %15.4 | @5.62 | %17.8 |
| +0.25 | @1.20 | %83.7 | %0.0 | @6.13 | %16.3 |
| +0.50 | @1.18 | %84.9 | %0.0 | @6.64 | %15.1 |
| +0.75 | @1.13 | %88.8 | %0.0 | @8.93 | %11.2 |
| +1.00 | @1.07 | %93.0 | %8.7 | @14.37 | %7.0 |
| +1.25 | @1.07 | %93.4 | %0.0 | @15.05 | %6.6 |
| +1.50 | @1.07 | %93.7 | %0.0 | @15.74 | %6.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.03 | %97.0 | %0.0 | @33.10 | %3.0 |
| +2.00 | @1.03 | %96.9 | %7.6 | @31.79 | %3.2 |
| +2.25 | @1.08 | %93.0 | %0.0 | @14.30 | %7.0 |
| +2.50 | @1.12 | %89.5 | %0.0 | @9.48 | %10.6 |
| +2.75 | @1.13 | %88.7 | %0.0 | @8.83 | %11.3 |
| +3.00 | @1.14 | %87.8 | %13.7 | @8.18 | %12.2 |
| +3.25 | @1.23 | %81.3 | %0.0 | @5.35 | %18.7 |
| +3.50 | @1.32 | %75.8 | %0.0 | @4.12 | %24.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 0.7% | 0.6% | 0.7% | 0.4% | 0.2% | 0.1% |
| 1 Gol | 1.6% | 3.4% | 2.8% | 1.6% | 0.7% | 0.2% |
| 2 Gol | 3.5% | 6.1% | 5.3% | 3.1% | 1.3% | 0.5% |
| 3 Gol | 4.4% | 7.7% | 6.7% | 3.9% | 1.7% | 0.6% |
| 4 Gol | 4.2% | 7.4% | 6.4% | 3.7% | 1.6% | 0.6% |
| 5 Gol | 3.2% | 5.6% | 4.9% | 2.8% | 1.2% | 0.4% |
Francs Borains U21 — Son 5 Maç
M
vs Waasland-Beveren U21 (D)
5 - 1
M
vs RAAL La Louviere U21 (E)
2 - 3
M
vs Kortrijk U21 (D)
8 - 2
G
vs RFC Seraing Reserve U21 (E)
2 - 1
M
vs Lommel U21 (E)
1 - 2
Sporting Charleroi II — Son 5 Maç
M
vs Lommel U21 (E)
0 - 3
M
vs RFC Seraing Reserve U21 (D)
6 - 0
M
vs RWDM U21 (E)
1 - 4
M
vs Kortrijk U21 (D)
8 - 1
B
vs Meux (E)
3 - 3
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.