Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Spain
Tercera División RFEF - Group 13 •
02.05.2026 — 19:00
Cieza
Elo: 1560λ (Beklenen Gol): 1.14
3 - 1
Tamamlandı
İY: 1 - 0
Bala Azul
Elo: 1484λ (Beklenen Gol): 0.76
Model Güven Derecesi:
%68
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı.
Cieza - Bala Azul mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.14, Dep: 0.76 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Cieza %43.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %29.7, Karşılıklı Gol Var olasılığı %37.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %32.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %61.6
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Cieza xG
1.55
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Bala Azul xG
1.16
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.55 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.14 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%43.7
X (Beraberlik)
%32.9
2 (Deplasman)
%23.4
Çifte Şans 1X: %76.6
Çifte Şans X2: %56.4
Çifte Şans 12: %67.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %84.1
0.5 Alt: %15.9
1.5 Üst: %57.7
1.5 Alt: %42.3
2.5 Üst: %29.7
2.5 Alt: %70.3
3.5 Üst: %12.6
3.5 Alt: %87.4
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%37.2
KG Yok
%62.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%16.1
0-0
%15.9
1-1
%13.9
0-1
%10.4
2-0
%9.7
2-1
%7.4
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %30.3
İY X: %51.4
İY 2: %18.3
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %57.0
İY 0.5 Alt: %43.0
İY 1.5 Üst: %21.7
İY 1.5 Alt: %78.3
İY 2.5 Üst: %5.6
İY 2.5 Alt: %94.4
İY 3.5 Üst: %1.1
İY 3.5 Alt: %98.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.38
+
Dep
3.36
=
Toplam
7.73
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %37.1
8.5 Alt: %63.0
9.5 Üst: %25.1
9.5 Alt: %74.9
10.5 Üst: %15.9
10.5 Alt: %84.1
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.56 Korner (Ev: 2.01, Dep: 1.54)
İY 4.5 Üst: %28.6
İY 4.5 Alt: %71.4
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %57.3 |
Eşit: %13.7 |
Dep: %29.0
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
18.8
Ev: 11 • Dep: 7.8
İsabetli Şut
6.6
Ev: 3.9 • Dep: 2.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %26.1
21.5 Alt: %73.9
23.5 Şut Üst: %14.1
23.5 Alt: %85.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %34.1
7.5 Alt: %65.9
8.5 İsabetli Üst: %22.0
8.5 Alt: %78.0
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiCieza
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Bala Azul
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Cieza (-0.25)
@1.92
%52.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
Bala Azul (+0.25)
@2.09
%47.8 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.75 Gol Üst
@1.97
%50.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.75 Gol Alt
@2.03
%49.3 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.28 | %19.0 | %0.0 | @1.23 | %81.1 |
| -1.25 | @4.63 | %21.6 | %0.0 | @1.28 | %78.4 |
| -1.00 | @3.98 | %25.1 | %24.6 | @1.34 | %74.9 |
| -0.75 | @2.80 | %35.7 | %0.0 | @1.55 | %64.3 |
| -0.50 | @2.29 | %43.6 | %0.0 | @1.77 | %56.4 |
| -0.25 Ana Hat | @1.92 | %52.2 | %0.0 | @2.09 | %47.8 |
| 0.0 | @1.54 | %65.0 | %33.0 | @2.86 | %35.0 |
| +0.25 | @1.39 | %71.9 | %0.0 | @3.56 | %28.1 |
| +0.50 | @1.31 | %76.6 | %0.0 | @4.26 | %23.5 |
| +0.75 | @1.20 | %83.3 | %0.0 | @5.97 | %16.8 |
| +1.00 | @1.10 | %91.2 | %16.1 | @11.41 | %8.8 |
| +1.25 | @1.09 | %92.0 | %0.0 | @12.51 | %8.0 |
| +1.50 | @1.08 | %92.7 | %0.0 | @13.60 | %7.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 Ana Hat | @1.97 | %50.7 | %0.0 | @2.03 | %49.3 |
| +2.00 | @2.43 | %41.1 | %28.0 | @1.70 | %58.9 |
| +2.25 | @2.90 | %34.4 | %0.0 | @1.53 | %65.6 |
| +2.50 | @3.38 | %29.6 | %0.0 | @1.42 | %70.4 |
| +2.75 | @4.34 | %23.0 | %0.0 | @1.30 | %77.0 |
| +3.00 | @6.65 | %15.1 | %17.2 | @1.18 | %85.0 |
| +3.25 | @7.33 | %13.6 | %0.0 | @1.16 | %86.4 |
| +3.50 | @8.02 | %12.5 | %0.0 | @1.14 | %87.5 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 15.9% | 10.4% | 4.3% | 1.1% | 0.2% | 0.0% |
| 1 Gol | 16.1% | 13.9% | 4.9% | 1.3% | 0.2% | 0.0% |
| 2 Gol | 9.7% | 7.4% | 2.8% | 0.7% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 3.7% | 2.8% | 1.1% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.1% | 0.8% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Cieza — Son 5 Maç
G
vs Bala Azul (D)
1 - 2
M
vs Bala Azul (D)
1 - 0
G
vs Bala Azul (E)
2 - 1
Bala Azul — Son 5 Maç
M
vs Muleño (E)
3 - 4
B
vs SFC Minerva (E)
0 - 0
B
vs UD Caravaca (D)
0 - 0
M
vs Cieza (E)
1 - 2
B
vs SFC Minerva (D)
0 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
3 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 04.01.2026 | Tercera División RFEF - Group 13 | Bala Azul | 1 - 2 | Cieza |
| 23.03.2025 | Tercera División RFEF - Group 13 | Bala Azul | 1 - 0 | Cieza |
| 10.11.2024 | Tercera División RFEF - Group 13 | Cieza | 2 - 1 | Bala Azul |