Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Fransa
National 3 - Group F •
16.05.2026 — 19:00
Besançon
Elo: 1402λ (Beklenen Gol): 0.72
2 - 3
Tamamlandı
Troyes II
Elo: 1539λ (Beklenen Gol): 3.78
Model Güven Derecesi:
%71
Veri Kalitesi Bildirimi: Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (2 maç).
Besançon - Troyes II mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.71, Dep: 3.78 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Troyes II %89.4 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %82.3, Karşılıklı Gol Var olasılığı %50.1, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %7.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %45
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Besançon xG
1.16
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Troyes II xG
3.02
⚠️ Aşırı Şanslı (Doygun)
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.16 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (0.71 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%3.1
X (Beraberlik)
%7.5
2 (Deplasman)
%89.4
Çifte Şans 1X: %10.6
Çifte Şans X2: %96.9
Çifte Şans 12: %92.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %98.4
0.5 Alt: %1.6
1.5 Üst: %94.0
1.5 Alt: %6.0
2.5 Üst: %82.3
2.5 Alt: %17.7
3.5 Üst: %65.2
3.5 Alt: %34.8
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%50.1
KG Yok
%49.9
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-3
%10.2
0-4
%9.7
0-2
%8.1
1-3
%7.3
0-5
%7.3
1-4
%6.9
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %6.1
İY X: %23.3
İY 2: %70.6
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %85.8
İY 0.5 Alt: %14.2
İY 1.5 Üst: %59.4
İY 1.5 Alt: %40.6
İY 2.5 Üst: %30.9
İY 2.5 Alt: %69.1
İY 3.5 Üst: %12.1
İY 3.5 Alt: %87.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.52
+
Dep
9
=
Toplam
12.52
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %87.6
8.5 Alt: %12.4
9.5 Üst: %80.0
9.5 Alt: %20.0
10.5 Üst: %70.5
10.5 Alt: %29.5
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.76 Korner (Ev: 1.62, Dep: 4.14)
İY 4.5 Üst: %68.1
İY 4.5 Alt: %31.9
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %4.1 |
Eşit: %3.4 |
Dep: %92.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
28.4
Ev: 8.4 • Dep: 20
İsabetli Şut
11
Ev: 3 • Dep: 8
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %90.7
21.5 Alt: %9.3
23.5 Şut Üst: %82.1
23.5 Alt: %18.0
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %85.6
7.5 Alt: %14.4
8.5 İsabetli Üst: %76.7
8.5 Alt: %23.3
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiBesançon
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Troyes II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Besançon (+2.00)
@2.74
%36.5 İhtimal
İade (Push): %22.0
Troyes II (-2.00)
@1.58
%63.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.75 Gol Üst
@1.90
%52.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.75 Gol Alt
@2.11
%47.4 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @103.42 | %1.0 | %0.0 | @1.01 | %99.0 |
| -1.25 | @101.99 | %1.0 | %0.0 | @1.01 | %99.0 |
| -1.00 | @100.56 | %1.0 | %2.8 | @1.01 | %99.0 |
| -0.75 | @42.01 | %2.4 | %0.0 | @1.02 | %97.6 |
| -0.50 | @26.83 | %3.7 | %0.0 | @1.04 | %96.3 |
| -0.25 | @25.62 | %3.9 | %0.0 | @1.04 | %96.1 |
| 0.0 | @24.42 | %4.1 | %9.0 | @1.04 | %95.9 |
| +0.25 | @11.62 | %8.6 | %0.0 | @1.09 | %91.4 |
| +0.50 | @7.87 | %12.7 | %0.0 | @1.15 | %87.3 |
| +0.75 | @7.25 | %13.8 | %0.0 | @1.16 | %86.2 |
| +1.00 | @6.63 | %15.1 | %15.8 | @1.18 | %84.9 |
| +1.25 | @4.47 | %22.4 | %0.0 | @1.29 | %77.6 |
| +1.50 | @3.51 | %28.5 | %0.0 | @1.40 | %71.5 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.08 | %92.2 | %0.0 | @12.89 | %7.8 |
| +2.00 | @1.09 | %91.6 | %14.1 | @11.91 | %8.4 |
| +2.25 | @1.18 | %84.7 | %0.0 | @6.53 | %15.3 |
| +2.50 | @1.27 | %78.7 | %0.0 | @4.70 | %21.3 |
| +2.75 | @1.31 | %76.3 | %0.0 | @4.22 | %23.7 |
| +3.00 | @1.37 | %73.2 | %20.7 | @3.73 | %26.8 |
| +3.25 | @1.54 | %64.8 | %0.0 | @2.84 | %35.2 |
| +3.50 | @1.72 | %58.1 | %0.0 | @2.39 | %41.9 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 1.6% | 4.9% | 9.7% | 12.3% | 11.6% | 8.8% |
| 1 Gol | 0.7% | 4.0% | 7.0% | 8.8% | 8.3% | 6.3% |
| 2 Gol | 0.3% | 1.3% | 2.5% | 3.1% | 3.0% | 2.2% |
| 3 Gol | 0.1% | 0.3% | 0.6% | 0.7% | 0.7% | 0.5% |
| 4 Gol | 0.0% | 0.1% | 0.1% | 0.1% | 0.1% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Besançon — Son 5 Maç
M
vs Belfort (D)
5 - 1
M
vs Thaon (E)
0 - 2
M
vs Chalon-sur-Saône (D)
2 - 0
M
vs Ivry (E)
0 - 3
M
vs Pontarlier (E)
1 - 2
Troyes II — Son 5 Maç
G
vs Mulhouse (E)
5 - 0
G
vs Besançon (E)
4 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
1 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 23.08.2025 | National 3 - Group F | Troyes II | 4 - 1 | Besançon |