Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Filipinler
PFL •
06.05.2026 — 11:00
Maharlika
Elo: 1577λ (Beklenen Gol): 5.91
5 - 2
Tamamlandı
İY: 2 - 1
Philippine Army
Elo: 1332λ (Beklenen Gol): 1.08
Model Güven Derecesi:
%82
Maharlika - Philippine Army mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 5.91, Dep: 1.08 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Maharlika %95.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %96.5, Karşılıklı Gol Var olasılığı %65.8, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %3.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %85.6
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%78.4
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Maharlika xG
3.74
⚠️ Aşırı Şanslı (Doygun)
Philippine Army xG
1.24
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım ürettiği xG beklentisinden (3.74 xG) çok daha fazla gol attı (5.91 gol). Bitiricilikte geçici bir şans/seri dönemi yaşıyor; ortalamaya geri dönüş (negatif regresyon) riski yüksek.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%95.2
X (Beraberlik)
%3.2
2 (Deplasman)
%1.6
Çifte Şans 1X: %98.4
Çifte Şans X2: %4.8
Çifte Şans 12: %96.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %99.7
0.5 Alt: %0.3
1.5 Üst: %99.2
1.5 Alt: %0.8
2.5 Üst: %96.5
2.5 Alt: %3.5
3.5 Üst: %90.4
3.5 Alt: %9.6
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%65.8
KG Yok
%34.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor5-1
%7.0
6-1
%6.9
5-0
%6.5
6-0
%6.4
4-1
%5.9
7-1
%5.8
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %80.4
İY X: %14.7
İY 2: %4.9
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %94.6
İY 0.5 Alt: %5.5
İY 1.5 Üst: %79.9
İY 1.5 Alt: %20.1
İY 2.5 Üst: %54.9
İY 2.5 Alt: %45.1
İY 3.5 Üst: %29.2
İY 3.5 Alt: %70.8
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
10.5
+
Dep
4.04
=
Toplam
14.54
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %95.3
8.5 Alt: %4.8
9.5 Üst: %91.4
9.5 Alt: %8.6
10.5 Üst: %85.7
10.5 Alt: %14.3
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 6.69 Korner (Ev: 4.83, Dep: 1.86)
İY 4.5 Üst: %79.7
İY 4.5 Alt: %20.4
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %94.3 |
Eşit: %2.6 |
Dep: %3.1
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
33.8
Ev: 24 • Dep: 9.8
İsabetli Şut
13.3
Ev: 10 • Dep: 3.3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %98.7
21.5 Alt: %1.3
23.5 Şut Üst: %96.7
23.5 Alt: %3.3
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %95.5
7.5 Alt: %4.5
8.5 İsabetli Üst: %91.5
8.5 Alt: %8.5
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiMaharlika
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Philippine Army
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Maharlika (-2.00)
@1.34
%74.6 İhtimal
İade (Push): %19.4
Philippine Army (+2.00)
@3.94
%25.4 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+4.00 Gol Üst
@1.29
%77.6 İhtimal
İade (Push): %20.0
+4.00 Gol Alt
@4.46
%22.4 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @1.26 | %79.5 | %0.0 | @4.89 | %20.5 |
| -1.25 | @1.18 | %84.5 | %0.0 | @6.44 | %15.5 |
| -1.00 | @1.11 | %90.1 | %11.7 | @10.08 | %9.9 |
| -0.75 | @1.10 | %90.7 | %0.0 | @10.75 | %9.3 |
| -0.50 | @1.10 | %91.2 | %0.0 | @11.41 | %8.8 |
| -0.25 | @1.06 | %94.0 | %0.0 | @16.67 | %6.0 |
| 0.0 | @1.03 | %96.9 | %5.9 | @32.64 | %3.1 |
| +0.25 | @1.03 | %97.0 | %0.0 | @33.66 | %3.0 |
| +0.50 | @1.03 | %97.1 | %0.0 | @34.68 | %2.9 |
| +0.75 | @1.02 | %98.1 | %0.0 | @53.36 | %1.9 |
| +1.00 | @1.01 | %99.2 | %2.1 | @118.53 | %0.8 |
| +1.25 | @1.01 | %99.2 | %0.0 | @119.78 | %0.8 |
| +1.50 | @1.01 | %99.2 | %0.0 | @121.02 | %0.8 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.02 | %98.5 | %0.0 | @64.52 | %1.6 |
| +2.00 | @1.02 | %98.4 | %5.0 | @62.86 | %1.6 |
| +2.25 | @1.04 | %95.9 | %0.0 | @24.29 | %4.1 |
| +2.50 | @1.07 | %93.5 | %0.0 | @15.35 | %6.5 |
| +2.75 | @1.07 | %93.1 | %0.0 | @14.47 | %6.9 |
| +3.00 | @1.08 | %92.6 | %11.4 | @13.59 | %7.4 |
| +3.25 | @1.15 | %87.0 | %0.0 | @7.71 | %13.0 |
| +3.50 | @1.22 | %82.1 | %0.0 | @5.57 | %17.9 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 0.3% | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 1 Gol | 1.1% | 1.4% | 0.7% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
| 2 Gol | 3.5% | 3.8% | 2.0% | 0.7% | 0.2% | 0.0% |
| 3 Gol | 6.9% | 7.4% | 4.0% | 1.4% | 0.4% | 0.1% |
| 4 Gol | 10.2% | 11.0% | 5.9% | 2.1% | 0.6% | 0.1% |
| 5 Gol | 12.0% | 13.0% | 7.0% | 2.5% | 0.7% | 0.1% |
Maharlika — Son 5 Maç
G
vs Mendiola (D)
2 - 3
G
vs Garelli United (E)
3 - 1
B
vs Philippine Army (D)
1 - 1
G
vs Philippine Army (E)
5 - 1
G
vs Philippine Army (D)
0 - 1
Philippine Army — Son 5 Maç
M
vs Tuloy (E)
1 - 5
M
vs Mendiola (D)
4 - 2
M
vs Garelli United (D)
9 - 1
M
vs Garelli United (E)
1 - 7
B
vs Maharlika (E)
1 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
3 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 07.03.2026 | PFL | Philippine Army | 1 - 1 | Maharlika |
| 18.10.2025 | PFL | Maharlika | 5 - 1 | Philippine Army |
| 15.06.2024 | PFL | Philippine Army | 0 - 1 | Maharlika |