Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
İngiltere
Premier League •
20.05.2026 — 20:00
Pyramids FC
Elo: 1662λ (Beklenen Gol): 2.95
2 - 1
Tamamlandı
İY: 1 - 1
Smouha SC
Elo: 1435λ (Beklenen Gol): 1.06
Model Güven Derecesi:
%90
Pyramids FC - Smouha SC mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.95, Dep: 1.06 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Pyramids FC %75.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %76.4, Karşılıklı Gol Var olasılığı %62.5, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %14.7 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %86.2
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%68.5
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Pyramids FC xG
3.07
Dengeli
Smouha SC xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%75.1
X (Beraberlik)
%14.7
2 (Deplasman)
%10.2
Çifte Şans 1X: %89.8
Çifte Şans X2: %24.9
Çifte Şans 12: %85.3
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %97.6
0.5 Alt: %2.4
1.5 Üst: %91.4
1.5 Alt: %8.6
2.5 Üst: %76.4
2.5 Alt: %23.6
3.5 Üst: %56.8
3.5 Alt: %43.2
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%62.5
KG Yok
%37.5
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-1
%8.4
3-1
%8.3
2-0
%7.9
3-0
%7.8
1-1
%6.1
4-1
%6.1
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %56.8
İY X: %30.6
İY 2: %12.7
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %82.6
İY 0.5 Alt: %17.4
İY 1.5 Üst: %54.2
İY 1.5 Alt: %45.8
İY 2.5 Üst: %26.3
İY 2.5 Alt: %73.7
İY 3.5 Üst: %9.9
İY 3.5 Alt: %90.1
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
7.77
+
Dep
3.86
=
Toplam
11.63
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %81.9
8.5 Alt: %18.1
9.5 Üst: %72.4
9.5 Alt: %27.6
10.5 Üst: %61.3
10.5 Alt: %38.7
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.35 Korner (Ev: 3.57, Dep: 1.78)
İY 4.5 Üst: %61.9
İY 4.5 Alt: %38.1
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %84.3 |
Eşit: %6.2 |
Dep: %9.5
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
30.5
Ev: 21.3 • Dep: 9.3
İsabetli Şut
10.7
Ev: 7.6 • Dep: 3.2
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %95.5
21.5 Alt: %4.5
23.5 Şut Üst: %90.3
23.5 Alt: %9.8
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %83.9
7.5 Alt: %16.1
8.5 İsabetli Üst: %74.4
8.5 Alt: %25.6
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiPyramids FC
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Smouha SC
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Pyramids FC (-1.50)
@1.90
%52.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
Smouha SC (+1.50)
@2.11
%47.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.75 Gol Üst
@2.10
%47.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.75 Gol Alt
@1.91
%52.3 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 Ana Hat | @1.90 | %52.6 | %0.0 | @2.11 | %47.5 |
| -1.25 | @1.71 | %58.6 | %0.0 | @2.41 | %41.4 |
| -1.00 | @1.51 | %66.2 | %20.6 | @2.96 | %33.8 |
| -0.75 | @1.43 | %70.1 | %0.0 | @3.34 | %29.9 |
| -0.50 | @1.37 | %73.1 | %0.0 | @3.72 | %26.9 |
| -0.25 | @1.26 | %79.5 | %0.0 | @4.87 | %20.5 |
| 0.0 | @1.15 | %87.0 | %15.9 | @7.69 | %13.0 |
| +0.25 | @1.13 | %88.1 | %0.0 | @8.42 | %11.9 |
| +0.50 | @1.12 | %89.1 | %0.0 | @9.14 | %10.9 |
| +0.75 | @1.08 | %92.4 | %0.0 | @13.08 | %7.7 |
| +1.00 | @1.04 | %95.9 | %7.1 | @24.37 | %4.1 |
| +1.25 | @1.04 | %96.1 | %0.0 | @25.31 | %4.0 |
| +1.50 | @1.04 | %96.2 | %0.0 | @26.24 | %3.8 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.11 | %89.8 | %0.0 | @9.82 | %10.2 |
| +2.00 | @1.13 | %88.8 | %16.3 | @8.95 | %11.2 |
| +2.25 | @1.24 | %81.0 | %0.0 | @5.25 | %19.0 |
| +2.50 | @1.34 | %74.4 | %0.0 | @3.90 | %25.6 |
| +2.75 | @1.40 | %71.4 | %0.0 | @3.49 | %28.6 |
| +3.00 | @1.48 | %67.5 | %21.2 | @3.08 | %32.5 |
| +3.25 | @1.68 | %59.5 | %0.0 | @2.47 | %40.5 |
| +3.50 | @1.88 | %53.2 | %0.0 | @2.14 | %46.8 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 2.4% | 1.6% | 1.1% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 5.3% | 6.6% | 3.3% | 1.2% | 0.3% | 0.1% |
| 2 Gol | 8.5% | 9.1% | 4.8% | 1.7% | 0.5% | 0.1% |
| 3 Gol | 8.4% | 8.9% | 4.8% | 1.7% | 0.4% | 0.1% |
| 4 Gol | 6.2% | 6.6% | 3.5% | 1.2% | 0.3% | 0.1% |
| 5 Gol | 3.7% | 3.9% | 2.1% | 0.7% | 0.2% | 0.0% |
Pyramids FC — Son 5 Maç
M
vs Smouha SC (D)
2 - 1
G
vs Smouha SC (D)
0 - 1
G
vs Smouha SC (D)
2 - 3
G
vs Smouha SC (E)
3 - 0
G
vs Smouha SC (E)
5 - 2
Smouha SC — Son 5 Maç
M
vs Zamalek SC (E)
0 - 1
G
vs Pyramids FC (E)
2 - 1
M
vs Pyramids FC (E)
0 - 1
M
vs Pyramids FC (E)
2 - 3
M
vs Pyramids FC (D)
3 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 04.02.2026 | Premier League | Smouha SC | 2 - 1 | Pyramids FC |
| 07.02.2025 | Premier League | Smouha SC | 0 - 1 | Pyramids FC |
| 02.07.2024 | Premier League | Smouha SC | 2 - 3 | Pyramids FC |
| 13.06.2024 | Premier League | Pyramids FC | 3 - 0 | Smouha SC |
| 28.06.2023 | Premier League | Pyramids FC | 5 - 2 | Smouha SC |
| 24.01.2023 | Premier League | Smouha SC | 1 - 2 | Pyramids FC |
| 19.08.2022 | Premier League | Pyramids FC | 5 - 1 | Smouha SC |
| 06.05.2022 | Premier League | Smouha SC | 0 - 2 | Pyramids FC |