Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
İngiltere
League Two •
28.03.2026 — 18:00
Colchester
Elo: 1494λ (Beklenen Gol): 1.53
1 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Walsall
Elo: 1496λ (Beklenen Gol): 1.00
Model Güven Derecesi:
%80
Colchester - Walsall mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.53, Dep: 0.99 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Colchester %48.7 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %46.2, Karşılıklı Gol Var olasılığı %50.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %27.6 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %84.6
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Colchester xG
1.91
Dengeli
Walsall xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%48.7
X (Beraberlik)
%27.6
2 (Deplasman)
%23.8
Çifte Şans 1X: %76.3
Çifte Şans X2: %51.3
Çifte Şans 12: %72.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %91.0
0.5 Alt: %9.0
1.5 Üst: %72.7
1.5 Alt: %27.4
2.5 Üst: %46.2
2.5 Alt: %53.8
3.5 Üst: %24.7
3.5 Alt: %75.3
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%50.3
KG Yok
%49.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%13.1
1-0
%11.3
2-0
%9.4
2-1
%9.3
0-0
%8.9
0-1
%7.1
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %35.5
İY X: %44.3
İY 2: %20.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %67.1
İY 0.5 Alt: %32.9
İY 1.5 Üst: %32.1
İY 1.5 Alt: %67.9
İY 2.5 Üst: %10.6
İY 2.5 Alt: %89.4
İY 3.5 Üst: %2.8
İY 3.5 Alt: %97.2
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.15
+
Dep
3.86
=
Toplam
9.01
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %54.6
8.5 Alt: %45.4
9.5 Üst: %41.4
9.5 Alt: %58.6
10.5 Üst: %29.6
10.5 Alt: %70.5
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.15 Korner (Ev: 2.37, Dep: 1.78)
İY 4.5 Üst: %40.0
İY 4.5 Alt: %60.0
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %60.3 |
Eşit: %12.4 |
Dep: %27.3
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
22.6
Ev: 13.4 • Dep: 9.2
İsabetli Şut
7.9
Ev: 4.8 • Dep: 3.2
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %57.9
21.5 Alt: %42.1
23.5 Şut Üst: %41.2
23.5 Alt: %58.8
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %53.6
7.5 Alt: %46.4
8.5 İsabetli Üst: %39.6
8.5 Alt: %60.4
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiColchester
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Walsall
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Colchester (-0.50)
@2.06
%48.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
Walsall (+0.50)
@1.94
%51.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@1.89
%52.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@2.12
%47.1 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.00 | %25.0 | %0.0 | @1.33 | %75.0 |
| -1.25 | @3.53 | %28.3 | %0.0 | @1.40 | %71.7 |
| -1.00 | @3.06 | %32.7 | %23.5 | @1.49 | %67.3 |
| -0.75 | @2.40 | %41.6 | %0.0 | @1.71 | %58.4 |
| -0.50 Ana Hat | @2.06 | %48.5 | %0.0 | @1.94 | %51.5 |
| -0.25 | @1.78 | %56.3 | %0.0 | @2.29 | %43.7 |
| 0.0 | @1.49 | %67.1 | %27.7 | @3.04 | %32.9 |
| +0.25 | @1.38 | %72.4 | %0.0 | @3.62 | %27.7 |
| +0.50 | @1.31 | %76.2 | %0.0 | @4.20 | %23.8 |
| +0.75 | @1.21 | %82.4 | %0.0 | @5.66 | %17.7 |
| +1.00 | @1.12 | %89.6 | %15.0 | @9.61 | %10.4 |
| +1.25 | @1.11 | %90.4 | %0.0 | @10.46 | %9.6 |
| +1.50 | @1.10 | %91.2 | %0.0 | @11.31 | %8.9 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.46 | %68.3 | %0.0 | @3.15 | %31.7 |
| +2.00 | @1.60 | %62.5 | %26.6 | @2.67 | %37.5 |
| +2.25 Ana Hat | @1.89 | %52.9 | %0.0 | @2.12 | %47.1 |
| +2.50 | @2.18 | %45.9 | %0.0 | @1.85 | %54.1 |
| +2.75 | @2.54 | %39.3 | %0.0 | @1.65 | %60.7 |
| +3.00 | @3.23 | %31.0 | %21.6 | @1.45 | %69.0 |
| +3.25 | @3.67 | %27.2 | %0.0 | @1.37 | %72.8 |
| +3.50 | @4.11 | %24.3 | %0.0 | @1.32 | %75.7 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 9.0% | 7.1% | 4.0% | 1.3% | 0.3% | 0.1% |
| 1 Gol | 11.4% | 13.2% | 6.1% | 2.0% | 0.5% | 0.1% |
| 2 Gol | 9.4% | 9.4% | 4.7% | 1.5% | 0.4% | 0.1% |
| 3 Gol | 4.8% | 4.8% | 2.4% | 0.8% | 0.2% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.8% | 1.8% | 0.9% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.6% | 0.6% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Colchester — Son 5 Maç
G
vs Walsall (D)
0 - 2
G
vs Walsall (E)
2 - 1
M
vs Walsall (D)
4 - 0
B
vs Walsall (E)
1 - 1
M
vs Walsall (D)
1 - 0
Walsall — Son 5 Maç
M
vs Colchester (E)
0 - 2
M
vs Colchester (D)
2 - 1
G
vs Colchester (E)
4 - 0
B
vs Colchester (D)
1 - 1
G
vs Colchester (E)
1 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 15.11.2025 | League Two | Walsall | 0 - 2 | Colchester |
| 08.02.2025 | League Two | Colchester | 2 - 1 | Walsall |
| 28.09.2024 | League Two | Walsall | 4 - 0 | Colchester |
| 16.03.2024 | League Two | Colchester | 1 - 1 | Walsall |
| 02.09.2023 | League Two | Walsall | 1 - 0 | Colchester |
| 14.02.2023 | League Two | Colchester | 0 - 0 | Walsall |
| 13.09.2022 | League Two | Walsall | 1 - 1 | Colchester |
| 30.04.2022 | League Two | Colchester | 2 - 2 | Walsall |