Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Nijerya
NPFL •
15.03.2026 — 18:00
Enyimba
Elo: 1508λ (Beklenen Gol): 1.08
2 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Plateau United
Elo: 1539λ (Beklenen Gol): 0.95
Model Güven Derecesi:
%80
Enyimba - Plateau United mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.08, Dep: 0.95 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Enyimba %37.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %33.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %41.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %32.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %73.3
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Enyimba xG
1.55
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Plateau United xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.55 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.08 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%37.1
X (Beraberlik)
%32.5
2 (Deplasman)
%30.4
Çifte Şans 1X: %69.7
Çifte Şans X2: %62.9
Çifte Şans 12: %67.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %85.8
0.5 Alt: %14.2
1.5 Üst: %61.1
1.5 Alt: %38.9
2.5 Üst: %33.0
2.5 Alt: %67.0
3.5 Üst: %14.8
3.5 Alt: %85.2
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%41.4
KG Yok
%58.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%14.5
0-0
%14.2
1-0
%13.2
0-1
%11.5
2-0
%7.7
2-1
%7.3
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %26.9
İY X: %50.2
İY 2: %22.9
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %59.2
İY 0.5 Alt: %40.8
İY 1.5 Üst: %23.8
İY 1.5 Alt: %76.2
İY 2.5 Üst: %6.5
İY 2.5 Alt: %93.5
İY 3.5 Üst: %1.4
İY 3.5 Alt: %98.6
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.25
+
Dep
3.76
=
Toplam
8.01
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %40.9
8.5 Alt: %59.1
9.5 Üst: %28.4
9.5 Alt: %71.6
10.5 Üst: %18.5
10.5 Alt: %81.5
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.68 Korner (Ev: 1.95, Dep: 1.73)
İY 4.5 Üst: %31.0
İY 4.5 Alt: %69.0
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %49.7 |
Eşit: %14.1 |
Dep: %36.2
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
19.6
Ev: 10.6 • Dep: 9
İsabetli Şut
6.8
Ev: 3.8 • Dep: 3.1
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %32.1
21.5 Alt: %67.9
23.5 Şut Üst: %18.5
23.5 Alt: %81.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %37.9
7.5 Alt: %62.1
8.5 İsabetli Üst: %25.1
8.5 Alt: %74.9
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiEnyimba
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Plateau United
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Enyimba (0.0)
@1.82
%55.0 İhtimal
İade (Push): %32.6
Plateau United (+0.00)
@2.22
%45.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.00 Gol Üst
@2.18
%45.8 İhtimal
İade (Push): %28.1
+2.00 Gol Alt
@1.85
%54.2 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @6.57 | %15.2 | %0.0 | @1.18 | %84.8 |
| -1.25 | @5.85 | %17.1 | %0.0 | @1.21 | %82.9 |
| -1.00 | @5.13 | %19.5 | %21.8 | @1.24 | %80.5 |
| -0.75 | @3.41 | %29.4 | %0.0 | @1.42 | %70.6 |
| -0.50 | @2.70 | %37.1 | %0.0 | @1.59 | %62.9 |
| -0.25 | @2.26 | %44.3 | %0.0 | @1.80 | %55.7 |
| 0.0 Ana Hat | @1.82 | %55.0 | %32.6 | @2.22 | %45.0 |
| +0.25 | @1.57 | %63.8 | %0.0 | @2.76 | %36.3 |
| +0.50 | @1.44 | %69.7 | %0.0 | @3.30 | %30.3 |
| +0.75 | @1.30 | %77.0 | %0.0 | @4.35 | %23.0 |
| +1.00 | @1.16 | %86.1 | %19.1 | @7.19 | %13.9 |
| +1.25 | @1.14 | %87.6 | %0.0 | @8.04 | %12.4 |
| +1.50 | @1.13 | %88.8 | %0.0 | @8.89 | %11.3 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.83 | %54.7 | %0.0 | @2.21 | %45.3 |
| +2.00 Ana Hat | @2.18 | %45.8 | %28.1 | @1.85 | %54.2 |
| +2.25 | @2.61 | %38.3 | %0.0 | @1.62 | %61.7 |
| +2.50 | @3.04 | %33.0 | %0.0 | @1.49 | %67.1 |
| +2.75 | @3.82 | %26.2 | %0.0 | @1.35 | %73.8 |
| +3.00 | @5.58 | %17.9 | %18.3 | @1.22 | %82.1 |
| +3.25 | @6.20 | %16.1 | %0.0 | @1.19 | %83.9 |
| +3.50 | @6.83 | %14.7 | %0.0 | @1.17 | %85.4 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 14.2% | 11.5% | 5.9% | 1.9% | 0.4% | 0.1% |
| 1 Gol | 13.2% | 14.5% | 6.4% | 2.0% | 0.5% | 0.1% |
| 2 Gol | 7.7% | 7.3% | 3.4% | 1.1% | 0.3% | 0.0% |
| 3 Gol | 2.8% | 2.6% | 1.2% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.7% | 0.7% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Enyimba — Son 5 Maç
B
vs Kun Khalifat FC (E)
1 - 1
G
vs Kano Pillars (E)
2 - 0
M
vs Plateau United (D)
2 - 1
M
vs Kun Khalifat FC (D)
1 - 0
M
vs Plateau United (E)
0 - 1
Plateau United — Son 5 Maç
G
vs Enyimba (E)
2 - 1
G
vs Enyimba (D)
0 - 1
G
vs Akwa United (E)
1 - 0
B
vs Enyimba (E)
0 - 0
M
vs Enyimba (D)
2 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 26.10.2025 | NPFL | Plateau United | 2 - 1 | Enyimba |
| 25.05.2025 | NPFL | Enyimba | 0 - 1 | Plateau United |
| 26.12.2024 | NPFL | Plateau United | 0 - 0 | Enyimba |
| 23.06.2024 | NPFL | Enyimba | 2 - 0 | Plateau United |
| 13.01.2024 | NPFL | Plateau United | 1 - 0 | Enyimba |
| 09.04.2023 | NPFL | Enyimba | 2 - 1 | Plateau United |
| 22.01.2023 | NPFL | Plateau United | 2 - 1 | Enyimba |
| 17.07.2022 | NPFL | Plateau United | 1 - 0 | Enyimba |