Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Ireland
Premier Division •
11.04.2026 — 21:15
Aston Villa
Elo: 1680λ (Beklenen Gol): 2.24
1 - 7
Tamamlandı
Grenades
Elo: 1681λ (Beklenen Gol): 2.52
Model Güven Derecesi:
%70
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Aston Villa - Grenades mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.24, Dep: 2.52 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Grenades %45.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %85.3, Karşılıklı Gol Var olasılığı %82.5, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %19.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %64.4
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Aston Villa xG
2.39
Dengeli
Grenades xG
2.44
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%35.4
X (Beraberlik)
%19.5
2 (Deplasman)
%45.2
Çifte Şans 1X: %54.8
Çifte Şans X2: %64.6
Çifte Şans 12: %80.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %98.7
0.5 Alt: %1.3
1.5 Üst: %95.4
1.5 Alt: %4.6
2.5 Üst: %85.3
2.5 Alt: %14.7
3.5 Üst: %69.8
3.5 Alt: %30.2
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%82.5
KG Yok
%17.5
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-2
%6.8
1-2
%6.1
2-3
%5.7
2-1
%5.4
1-1
%5.2
1-3
%5.1
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %31.0
İY X: %31.9
İY 2: %37.2
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %87.1
İY 0.5 Alt: %12.9
İY 1.5 Üst: %63.7
İY 1.5 Alt: %36.3
İY 2.5 Üst: %35.5
İY 2.5 Alt: %64.5
İY 3.5 Üst: %16.1
İY 3.5 Alt: %83.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
6.59
+
Dep
7.13
=
Toplam
13.72
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %92.9
8.5 Alt: %7.1
9.5 Üst: %87.7
9.5 Alt: %12.4
10.5 Üst: %80.5
10.5 Alt: %19.5
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 6.31 Korner (Ev: 3.03, Dep: 3.28)
İY 4.5 Üst: %75.4
İY 4.5 Alt: %24.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %38.9 |
Eşit: %10.8 |
Dep: %50.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
36.3
Ev: 17.7 • Dep: 18.6
İsabetli Şut
12.7
Ev: 6.3 • Dep: 6.4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %99.6
21.5 Alt: %0.4
23.5 Şut Üst: %98.7
23.5 Alt: %1.3
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %93.6
7.5 Alt: %6.5
8.5 İsabetli Üst: %88.4
8.5 Alt: %11.7
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiAston Villa
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Grenades
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Aston Villa (+0.25)
@1.96
%50.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
Grenades (-0.25)
@2.04
%49.1 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+4.00 Gol Üst
@1.67
%59.7 İhtimal
İade (Push): %19.7
+4.00 Gol Alt
@2.48
%40.3 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.29 | %18.9 | %0.0 | @1.23 | %81.1 |
| -1.25 | @4.86 | %20.6 | %0.0 | @1.26 | %79.4 |
| -1.00 | @4.43 | %22.6 | %16.3 | @1.29 | %77.4 |
| -0.75 | @3.40 | %29.5 | %0.0 | @1.42 | %70.6 |
| -0.50 | @2.84 | %35.2 | %0.0 | @1.54 | %64.8 |
| -0.25 | @2.55 | %39.3 | %0.0 | @1.65 | %60.7 |
| 0.0 | @2.25 | %44.4 | %20.8 | @1.80 | %55.6 |
| +0.25 Ana Hat | @1.96 | %50.9 | %0.0 | @2.04 | %49.1 |
| +0.50 | @1.79 | %56.0 | %0.0 | @2.27 | %44.0 |
| +0.75 | @1.62 | %61.7 | %0.0 | @2.61 | %38.3 |
| +1.00 | @1.46 | %68.6 | %18.3 | @3.18 | %31.4 |
| +1.25 | @1.39 | %71.8 | %0.0 | @3.54 | %28.3 |
| +1.50 | @1.35 | %74.3 | %0.0 | @3.90 | %25.7 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.05 | %94.8 | %0.0 | @19.19 | %5.2 |
| +2.00 | @1.06 | %94.5 | %10.8 | @18.09 | %5.5 |
| +2.25 | @1.12 | %89.1 | %0.0 | @9.14 | %10.9 |
| +2.50 | @1.19 | %84.2 | %0.0 | @6.34 | %15.8 |
| +2.75 | @1.21 | %82.8 | %0.0 | @5.82 | %17.2 |
| +3.00 | @1.23 | %81.1 | %16.6 | @5.29 | %18.9 |
| +3.25 | @1.36 | %73.8 | %0.0 | @3.81 | %26.2 |
| +3.50 | @1.48 | %67.7 | %0.0 | @3.09 | %32.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 1.3% | 1.9% | 2.9% | 2.5% | 1.5% | 0.8% |
| 1 Gol | 1.7% | 5.6% | 6.6% | 5.5% | 3.5% | 1.7% |
| 2 Gol | 2.3% | 5.8% | 7.3% | 6.2% | 3.9% | 1.9% |
| 3 Gol | 1.7% | 4.4% | 5.5% | 4.6% | 2.9% | 1.5% |
| 4 Gol | 1.0% | 2.4% | 3.1% | 2.6% | 1.6% | 0.8% |
| 5 Gol | 0.4% | 1.1% | 1.4% | 1.2% | 0.7% | 0.4% |
Aston Villa — Son 5 Maç
G
vs Old Road (D)
4 - 5
M
vs All Saints United (D)
1 - 0
G
vs John Hughes (E)
9 - 1
M
vs Crystal Palace (D)
5 - 0
B
vs Liverpool (E)
3 - 3
Grenades — Son 5 Maç
G
vs Potters Tigers (E)
3 - 1
G
vs Ottos Rangers (E)
5 - 2
G
vs John Hughes (D)
0 - 4
G
vs All Saints United (D)
0 - 1
G
vs Old Road (E)
3 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.