Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Özbekistan
Super League •
16.05.2026 — 19:00
FC Winterthur
Elo: 1496λ (Beklenen Gol): 1.70
0 - 3
Tamamlandı
İY: 0 - 1
FC Luzern
Elo: 1557λ (Beklenen Gol): 2.11
Model Güven Derecesi:
%79
FC Winterthur - FC Luzern mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.70, Dep: 2.11 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre FC Luzern %46.9 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %73.2, Karşılıklı Gol Var olasılığı %72.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %22.1 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %70.6
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
FC Winterthur xG
1.95
Dengeli
FC Luzern xG
2.31
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%31.0
X (Beraberlik)
%22.1
2 (Deplasman)
%47.0
Çifte Şans 1X: %53.1
Çifte Şans X2: %69.0
Çifte Şans 12: %77.9
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %97.1
0.5 Alt: %2.9
1.5 Üst: %89.9
1.5 Alt: %10.1
2.5 Üst: %73.2
2.5 Alt: %26.8
3.5 Üst: %52.8
3.5 Alt: %47.2
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%72.4
KG Yok
%27.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%8.6
1-2
%8.4
2-2
%7.1
2-1
%6.8
1-3
%5.9
2-3
%5.0
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %27.1
İY X: %35.8
İY 2: %37.2
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %80.9
İY 0.5 Alt: %19.1
İY 1.5 Üst: %51.9
İY 1.5 Alt: %48.1
İY 2.5 Üst: %24.3
İY 2.5 Alt: %75.7
İY 3.5 Üst: %9.2
İY 3.5 Alt: %90.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.5
+
Dep
6.25
=
Toplam
11.75
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %82.8
8.5 Alt: %17.2
9.5 Üst: %73.5
9.5 Alt: %26.5
10.5 Üst: %62.6
10.5 Alt: %37.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.41 Korner (Ev: 2.53, Dep: 2.88)
İY 4.5 Üst: %62.8
İY 4.5 Alt: %37.2
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %35.7 |
Eşit: %11.5 |
Dep: %52.8
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
30.5
Ev: 14.4 • Dep: 16.1
İsabetli Şut
10.6
Ev: 5.1 • Dep: 5.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %95.4
21.5 Alt: %4.6
23.5 Şut Üst: %90.1
23.5 Alt: %10.0
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %83.1
7.5 Alt: %16.9
8.5 İsabetli Üst: %73.4
8.5 Alt: %26.7
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiFC Winterthur
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
FC Luzern
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
FC Winterthur (+0.25)
@2.09
%47.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
FC Luzern (-0.25)
@1.92
%52.1 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.50 Gol Üst
@1.95
%51.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.50 Gol Alt
@2.06
%48.6 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @6.57 | %15.2 | %0.0 | @1.18 | %84.8 |
| -1.25 | @6.05 | %16.5 | %0.0 | @1.20 | %83.5 |
| -1.00 | @5.53 | %18.1 | %15.9 | @1.22 | %81.9 |
| -0.75 | @3.98 | %25.2 | %0.0 | @1.34 | %74.9 |
| -0.50 | @3.22 | %31.1 | %0.0 | @1.45 | %68.9 |
| -0.25 | @2.85 | %35.1 | %0.0 | @1.54 | %64.9 |
| 0.0 | @2.49 | %40.2 | %22.7 | @1.67 | %59.8 |
| +0.25 Ana Hat | @2.09 | %47.9 | %0.0 | @1.92 | %52.1 |
| +0.50 | @1.86 | %53.8 | %0.0 | @2.16 | %46.2 |
| +0.75 | @1.68 | %59.7 | %0.0 | @2.48 | %40.3 |
| +1.00 | @1.49 | %67.1 | %19.8 | @3.04 | %32.9 |
| +1.25 | @1.41 | %70.7 | %0.0 | @3.41 | %29.3 |
| +1.50 | @1.36 | %73.6 | %0.0 | @3.79 | %26.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.13 | %88.7 | %0.0 | @8.81 | %11.4 |
| +2.00 | @1.14 | %87.5 | %17.2 | @7.98 | %12.5 |
| +2.25 | @1.26 | %79.3 | %0.0 | @4.82 | %20.8 |
| +2.50 | @1.38 | %72.4 | %0.0 | @3.63 | %27.6 |
| +2.75 | @1.45 | %69.2 | %0.0 | @3.25 | %30.8 |
| +3.00 | @1.54 | %65.1 | %21.0 | @2.86 | %34.9 |
| +3.25 | @1.74 | %57.5 | %0.0 | @2.35 | %42.6 |
| +3.50 Ana Hat | @1.95 | %51.4 | %0.0 | @2.06 | %48.6 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 2.9% | 4.2% | 5.1% | 3.6% | 1.9% | 0.8% |
| 1 Gol | 3.3% | 8.8% | 8.6% | 6.1% | 3.2% | 1.3% |
| 2 Gol | 3.3% | 7.0% | 7.3% | 5.2% | 2.7% | 1.1% |
| 3 Gol | 1.9% | 3.9% | 4.2% | 2.9% | 1.5% | 0.6% |
| 4 Gol | 0.8% | 1.7% | 1.8% | 1.2% | 0.7% | 0.3% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.6% | 0.6% | 0.4% | 0.2% | 0.1% |
FC Winterthur — Son 5 Maç
G
vs FC Luzern (D)
1 - 2
G
vs FC Luzern (D)
1 - 3
B
vs FC Luzern (E)
2 - 2
M
vs FC Luzern (D)
3 - 2
M
vs FC Luzern (E)
1 - 5
FC Luzern — Son 5 Maç
G
vs FC Zurich (E)
1 - 0
M
vs FC Winterthur (E)
1 - 2
G
vs FC Lugano (D)
1 - 3
G
vs FC Zurich (D)
1 - 4
B
vs FC Sion (D)
0 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 15.03.2026 | Super League | FC Luzern | 1 - 2 | FC Winterthur |
| 29.11.2025 | Super League | FC Luzern | 1 - 3 | FC Winterthur |
| 25.10.2025 | Super League | FC Winterthur | 2 - 2 | FC Luzern |
| 09.02.2025 | Super League | FC Luzern | 3 - 2 | FC Winterthur |
| 11.01.2025 | Friendlies Clubs | FC Winterthur | 1 - 5 | FC Luzern |
| 14.12.2024 | Super League | FC Winterthur | 3 - 4 | FC Luzern |
| 24.08.2024 | Super League | FC Luzern | 3 - 0 | FC Winterthur |