Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
İngiltere
Premier League •
12.06.2026 — 16:00
Shabab Al Sahel
Elo: 1481λ (Beklenen Gol): 0.97
0 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Safa
Elo: 1528λ (Beklenen Gol): 1.35
Model Güven Derecesi:
%80
Shabab Al Sahel - Safa mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.97, Dep: 1.35 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Safa %44.5 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %41.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %47.1, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %29.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %60.2
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Shabab Al Sahel xG
1.24
Dengeli
Safa xG
1.55
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%26.0
X (Beraberlik)
%29.5
2 (Deplasman)
%44.5
Çifte Şans 1X: %55.5
Çifte Şans X2: %74.0
Çifte Şans 12: %70.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %89.2
0.5 Alt: %10.8
1.5 Üst: %68.5
1.5 Alt: %31.6
2.5 Üst: %41.1
2.5 Alt: %59.0
3.5 Üst: %20.6
3.5 Alt: %79.4
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%47.1
KG Yok
%52.9
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%13.8
0-1
%12.3
0-0
%10.7
0-2
%8.9
1-2
%8.7
1-0
%8.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %21.1
İY X: %46.6
İY 2: %32.3
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %64.2
İY 0.5 Alt: %35.9
İY 1.5 Üst: %28.8
İY 1.5 Alt: %71.2
İY 2.5 Üst: %8.9
İY 2.5 Alt: %91.2
İY 3.5 Üst: %2.2
İY 3.5 Alt: %97.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.96
+
Dep
4.44
=
Toplam
8.4
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %46.3
8.5 Alt: %53.7
9.5 Üst: %33.4
9.5 Alt: %66.6
10.5 Üst: %22.6
10.5 Alt: %77.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.86 Korner (Ev: 1.82, Dep: 2.04)
İY 4.5 Üst: %34.5
İY 4.5 Alt: %65.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %36.5 |
Eşit: %13.8 |
Dep: %49.7
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
20.6
Ev: 9.7 • Dep: 10.9
İsabetli Şut
7.2
Ev: 3.5 • Dep: 3.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %41.1
21.5 Alt: %58.9
23.5 Şut Üst: %25.7
23.5 Alt: %74.3
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %43.1
7.5 Alt: %56.9
8.5 İsabetli Üst: %29.7
8.5 Alt: %70.3
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiShabab Al Sahel
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Safa
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Shabab Al Sahel (+0.25)
@2.08
%48.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
Safa (-0.25)
@1.92
%52.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@2.11
%47.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@1.90
%52.6 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @10.34 | %9.7 | %0.0 | @1.11 | %90.3 |
| -1.25 | @9.49 | %10.5 | %0.0 | @1.12 | %89.5 |
| -1.00 | @8.65 | %11.6 | %16.4 | @1.13 | %88.4 |
| -0.75 | @5.14 | %19.5 | %0.0 | @1.24 | %80.5 |
| -0.50 | @3.83 | %26.1 | %0.0 | @1.35 | %73.9 |
| -0.25 | @3.27 | %30.6 | %0.0 | @1.44 | %69.4 |
| 0.0 | @2.70 | %37.0 | %29.6 | @1.59 | %63.0 |
| +0.25 Ana Hat | @2.08 | %48.0 | %0.0 | @1.92 | %52.0 |
| +0.50 | @1.80 | %55.7 | %0.0 | @2.26 | %44.3 |
| +0.75 | @1.59 | %62.9 | %0.0 | @2.70 | %37.1 |
| +1.00 | @1.38 | %72.4 | %23.1 | @3.63 | %27.6 |
| +1.25 | @1.32 | %76.0 | %0.0 | @4.17 | %24.0 |
| +1.50 | @1.27 | %78.8 | %0.0 | @4.72 | %21.2 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.58 | %63.3 | %0.0 | @2.73 | %36.7 |
| +2.00 | @1.77 | %56.4 | %27.5 | @2.29 | %43.6 |
| +2.25 Ana Hat | @2.11 | %47.4 | %0.0 | @1.90 | %52.6 |
| +2.50 | @2.45 | %40.9 | %0.0 | @1.69 | %59.1 |
| +2.75 | @2.93 | %34.1 | %0.0 | @1.52 | %65.9 |
| +3.00 | @3.91 | %25.6 | %20.6 | @1.34 | %74.4 |
| +3.25 | @4.42 | %22.7 | %0.0 | @1.29 | %77.4 |
| +3.50 | @4.92 | %20.3 | %0.0 | @1.26 | %79.7 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 10.8% | 12.3% | 9.0% | 4.0% | 1.4% | 0.4% |
| 1 Gol | 8.6% | 13.9% | 8.7% | 3.9% | 1.3% | 0.4% |
| 2 Gol | 4.7% | 6.3% | 4.2% | 1.9% | 0.6% | 0.2% |
| 3 Gol | 1.5% | 2.0% | 1.4% | 0.6% | 0.2% | 0.1% |
| 4 Gol | 0.4% | 0.5% | 0.3% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Shabab Al Sahel — Son 5 Maç
M
vs Al Ansar (D)
3 - 0
M
vs Safa (D)
1 - 0
M
vs Safa (D)
2 - 0
M
vs Tripoli SC (E)
0 - 1
B
vs Safa (E)
1 - 1
Safa — Son 5 Maç
G
vs Al Ahed (D)
1 - 2
G
vs Tadamon Sour (E)
2 - 0
G
vs Shabab Al Sahel (E)
1 - 0
M
vs Al Ahed (E)
0 - 1
B
vs Tadamon Sour (D)
1 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 30.12.2025 | Premier League | Safa | 1 - 0 | Shabab Al Sahel |
| 31.01.2025 | Premier League | Safa | 2 - 0 | Shabab Al Sahel |
| 25.08.2023 | Premier League | Shabab Al Sahel | 1 - 1 | Safa |
| 26.11.2022 | Premier League | Safa | 0 - 2 | Shabab Al Sahel |
| 18.09.2021 | Premier League | Shabab Al Sahel | 5 - 0 | Safa |
| 23.04.2021 | Premier League | Shabab Al Sahel | 0 - 1 | Safa |
| 19.12.2020 | Premier League | Shabab Al Sahel | 1 - 0 | Safa |