Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
İngiltere
Premier League •
06.05.2026 — 23:30
Chapelton
Elo: 1439λ (Beklenen Gol): 1.01
2 - 7
Tamamlandı
İY: 0 - 5
Arnett Gardens
Elo: 1571λ (Beklenen Gol): 1.57
Model Güven Derecesi:
%70
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Chapelton - Arnett Gardens mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.01, Dep: 1.57 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Arnett Gardens %49.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %47.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %51.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %27.1 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %74.3
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Chapelton xG
1.51
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Arnett Gardens xG
1.60
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.51 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.01 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%23.3
X (Beraberlik)
%27.1
2 (Deplasman)
%49.6
Çifte Şans 1X: %50.4
Çifte Şans X2: %76.7
Çifte Şans 12: %72.9
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %91.5
0.5 Alt: %8.5
1.5 Üst: %73.8
1.5 Alt: %26.2
2.5 Üst: %47.6
2.5 Alt: %52.4
3.5 Üst: %26.0
3.5 Alt: %74.1
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%51.2
KG Yok
%48.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%12.9
0-1
%11.0
1-2
%9.4
0-2
%9.4
0-0
%8.5
1-0
%6.7
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %20.0
İY X: %43.8
İY 2: %36.3
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %67.9
İY 0.5 Alt: %32.1
İY 1.5 Üst: %33.0
İY 1.5 Alt: %67.0
İY 2.5 Üst: %11.1
İY 2.5 Alt: %88.9
İY 3.5 Üst: %3.0
İY 3.5 Alt: %97.1
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.02
+
Dep
4.89
=
Toplam
8.91
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %53.2
8.5 Alt: %46.8
9.5 Üst: %40.1
9.5 Alt: %60.0
10.5 Üst: %28.3
10.5 Alt: %71.7
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.1 Korner (Ev: 1.85, Dep: 2.25)
İY 4.5 Üst: %39.0
İY 4.5 Alt: %61.0
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %32.1 |
Eşit: %13.0 |
Dep: %54.8
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
22.1
Ev: 9.9 • Dep: 12.2
İsabetli Şut
7.7
Ev: 3.5 • Dep: 4.2
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %53.7
21.5 Alt: %46.3
23.5 Şut Üst: %37.1
23.5 Alt: %62.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %50.5
7.5 Alt: %49.5
8.5 İsabetli Üst: %36.6
8.5 Alt: %63.4
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiChapelton
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Arnett Gardens
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Chapelton (+0.50)
@1.98
%50.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
Arnett Gardens (-0.50)
@2.03
%49.4 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.50 Gol Üst
@2.11
%47.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.50 Gol Alt
@1.90
%52.7 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @11.46 | %8.7 | %0.0 | @1.10 | %91.3 |
| -1.25 | @10.62 | %9.4 | %0.0 | @1.10 | %90.6 |
| -1.00 | @9.78 | %10.2 | %14.7 | @1.11 | %89.8 |
| -0.75 | @5.77 | %17.3 | %0.0 | @1.21 | %82.7 |
| -0.50 | @4.27 | %23.4 | %0.0 | @1.31 | %76.6 |
| -0.25 | @3.69 | %27.1 | %0.0 | @1.37 | %72.9 |
| 0.0 | @3.11 | %32.2 | %27.2 | @1.47 | %67.8 |
| +0.25 | @2.33 | %42.9 | %0.0 | @1.75 | %57.2 |
| +0.50 Ana Hat | @1.98 | %50.6 | %0.0 | @2.03 | %49.4 |
| +0.75 | @1.74 | %57.4 | %0.0 | @2.35 | %42.6 |
| +1.00 | @1.51 | %66.2 | %23.5 | @2.95 | %33.9 |
| +1.25 | @1.42 | %70.7 | %0.0 | @3.41 | %29.4 |
| +1.50 | @1.35 | %74.1 | %0.0 | @3.86 | %25.9 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.44 | %69.6 | %0.0 | @3.29 | %30.4 |
| +2.00 | @1.56 | %64.2 | %26.3 | @2.79 | %35.8 |
| +2.25 | @1.84 | %54.5 | %0.0 | @2.20 | %45.5 |
| +2.50 Ana Hat | @2.11 | %47.3 | %0.0 | @1.90 | %52.7 |
| +2.75 | @2.45 | %40.9 | %0.0 | @1.69 | %59.2 |
| +3.00 | @3.07 | %32.6 | %21.8 | @1.48 | %67.4 |
| +3.25 | @3.50 | %28.6 | %0.0 | @1.40 | %71.4 |
| +3.50 | @3.92 | %25.5 | %0.0 | @1.34 | %74.5 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 8.5% | 11.1% | 9.4% | 5.0% | 1.9% | 0.6% |
| 1 Gol | 6.8% | 13.0% | 9.5% | 5.0% | 2.0% | 0.6% |
| 2 Gol | 3.9% | 6.1% | 4.8% | 2.5% | 1.0% | 0.3% |
| 3 Gol | 1.3% | 2.0% | 1.6% | 0.8% | 0.3% | 0.1% |
| 4 Gol | 0.3% | 0.5% | 0.4% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Chapelton — Son 5 Maç
M
vs Waterhouse (D)
3 - 0
B
vs Molynes United (E)
2 - 2
G
vs Molynes United (E)
1 - 0
B
vs Molynes United (D)
0 - 0
B
vs Molynes United (D)
1 - 1
Arnett Gardens — Son 5 Maç
G
vs Spanish Town Police (E)
6 - 0
G
vs Portmore United (D)
1 - 2
M
vs Dunbeholden (E)
1 - 2
B
vs Dunbeholden (D)
1 - 1
G
vs Dunbeholden (E)
1 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.