Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
South-Africa
Premier Soccer League •
21.03.2026 — 16:30
Stellenbosch
Elo: 1547λ (Beklenen Gol): 1.16
2 - 1
Tamamlandı
İY: 2 - 0
Chippa United
Elo: 1442λ (Beklenen Gol): 0.59
Model Güven Derecesi:
%80
Stellenbosch - Chippa United mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.16, Dep: 0.59 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Stellenbosch %48.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %25.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %31.5, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %33.3 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %64
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Stellenbosch xG
1.55
Dengeli
Chippa United xG
0.84
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%48.7
X (Beraberlik)
%33.3
2 (Deplasman)
%18.0
Çifte Şans 1X: %82.0
Çifte Şans X2: %51.4
Çifte Şans 12: %66.7
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %81.7
0.5 Alt: %18.3
1.5 Üst: %53.1
1.5 Alt: %46.9
2.5 Üst: %25.6
2.5 Alt: %74.4
3.5 Üst: %10.1
3.5 Alt: %89.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%31.5
KG Yok
%68.5
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%19.2
0-0
%18.3
1-1
%12.8
2-0
%11.6
0-1
%9.4
2-1
%6.9
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %32.6
İY X: %53.0
İY 2: %14.4
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %54.0
İY 0.5 Alt: %46.0
İY 1.5 Üst: %19.1
İY 1.5 Alt: %80.9
İY 2.5 Üst: %4.5
İY 2.5 Alt: %95.5
İY 3.5 Üst: %0.8
İY 3.5 Alt: %99.2
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.41
+
Dep
2.99
=
Toplam
7.4
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %32.5
8.5 Alt: %67.5
9.5 Üst: %21.3
9.5 Alt: %78.8
10.5 Üst: %13.0
10.5 Alt: %87.1
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.4 Korner (Ev: 2.03, Dep: 1.38)
İY 4.5 Üst: %25.7
İY 4.5 Alt: %74.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %63.0 |
Eşit: %13.2 |
Dep: %23.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
17.9
Ev: 11.1 • Dep: 6.8
İsabetli Şut
6.3
Ev: 3.9 • Dep: 2.3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %19.3
21.5 Alt: %80.7
23.5 Şut Üst: %9.6
23.5 Alt: %90.4
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %29.4
7.5 Alt: %70.6
8.5 İsabetli Üst: %18.2
8.5 Alt: %81.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiStellenbosch
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Chippa United
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Stellenbosch (-0.50)
@2.06
%48.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
Chippa United (+0.50)
@1.95
%51.4 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.50 Gol Üst
@1.89
%53.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.50 Gol Alt
@2.13
%47.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.63 | %21.6 | %0.0 | @1.28 | %78.4 |
| -1.25 | @4.00 | %25.0 | %0.0 | @1.33 | %75.0 |
| -1.00 | @3.38 | %29.6 | %27.0 | @1.42 | %70.4 |
| -0.75 | @2.46 | %40.6 | %0.0 | @1.68 | %59.4 |
| -0.50 Ana Hat | @2.06 | %48.6 | %0.0 | @1.95 | %51.4 |
| -0.25 | @1.71 | %58.3 | %0.0 | @2.40 | %41.7 |
| 0.0 | @1.37 | %72.9 | %33.4 | @3.69 | %27.1 |
| +0.25 | @1.28 | %78.3 | %0.0 | @4.61 | %21.7 |
| +0.50 | @1.22 | %82.0 | %0.0 | @5.54 | %18.1 |
| +0.75 | @1.14 | %87.8 | %0.0 | @8.22 | %12.2 |
| +1.00 | @1.06 | %94.6 | %13.4 | @18.61 | %5.4 |
| +1.25 | @1.05 | %95.0 | %0.0 | @20.05 | %5.0 |
| +1.50 | @1.05 | %95.4 | %0.0 | @21.49 | %4.7 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @2.20 | %45.5 | %0.0 | @1.84 | %54.5 |
| +2.00 | @2.84 | %35.2 | %27.5 | @1.54 | %64.8 |
| +2.25 | @3.38 | %29.6 | %0.0 | @1.42 | %70.5 |
| +2.50 | @3.92 | %25.5 | %0.0 | @1.34 | %74.5 |
| +2.75 | @5.21 | %19.2 | %0.0 | @1.24 | %80.8 |
| +3.00 | @8.49 | %11.8 | %15.5 | @1.13 | %88.2 |
| +3.25 | @9.27 | %10.8 | %0.0 | @1.12 | %89.2 |
| +3.50 | @10.05 | %10.0 | %0.0 | @1.11 | %90.1 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 18.3% | 9.4% | 3.1% | 0.6% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 19.2% | 12.8% | 3.5% | 0.7% | 0.1% | 0.0% |
| 2 Gol | 11.6% | 6.9% | 2.0% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 4.5% | 2.7% | 0.8% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.3% | 0.8% | 0.2% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Stellenbosch — Son 5 Maç
B
vs Chippa United (D)
0 - 0
G
vs Chippa United (E)
1 - 0
G
vs Chippa United (D)
0 - 2
B
vs Chippa United (E)
1 - 1
B
vs Chippa United (D)
0 - 0
Chippa United — Son 5 Maç
B
vs Stellenbosch (E)
0 - 0
M
vs Stellenbosch (D)
1 - 0
M
vs Stellenbosch (E)
0 - 2
B
vs Stellenbosch (D)
1 - 1
B
vs Stellenbosch (E)
0 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 28.09.2025 | Premier Soccer League | Chippa United | 0 - 0 | Stellenbosch |
| 30.04.2025 | Premier Soccer League | Stellenbosch | 1 - 0 | Chippa United |
| 23.10.2024 | Premier Soccer League | Chippa United | 0 - 2 | Stellenbosch |
| 01.03.2024 | Premier Soccer League | Stellenbosch | 1 - 1 | Chippa United |
| 11.11.2023 | Premier Soccer League | Chippa United | 0 - 0 | Stellenbosch |
| 21.10.2023 | League Cup | Chippa United | 1 - 2 | Stellenbosch |
| 04.02.2023 | Premier Soccer League | Chippa United | 1 - 2 | Stellenbosch |
| 30.12.2022 | Premier Soccer League | Stellenbosch | 1 - 1 | Chippa United |