Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Ireland
Premier Division •
04.05.2026 — 19:00
Shamrock Rovers
Elo: 1568λ (Beklenen Gol): 1.65
4 - 1
Tamamlandı
İY: 2 - 0
Drogheda United
Elo: 1456λ (Beklenen Gol): 0.84
Model Güven Derecesi:
%89
Shamrock Rovers - Drogheda United mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.65, Dep: 0.84 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Shamrock Rovers %55.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %45.5, Karşılıklı Gol Var olasılığı %46.9, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %26.1 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %73.4
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%55.3
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Shamrock Rovers xG
1.95
Dengeli
Drogheda United xG
1.16
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%55.8
X (Beraberlik)
%26.1
2 (Deplasman)
%18.1
Çifte Şans 1X: %81.9
Çifte Şans X2: %44.3
Çifte Şans 12: %73.9
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %90.8
0.5 Alt: %9.2
1.5 Üst: %72.0
1.5 Alt: %28.0
2.5 Üst: %45.5
2.5 Alt: %54.5
3.5 Üst: %24.1
3.5 Alt: %75.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%46.9
KG Yok
%53.1
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%12.8
1-1
%12.3
2-0
%11.3
2-1
%9.5
0-0
%9.1
3-0
%6.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %39.8
İY X: %43.8
İY 2: %16.4
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %66.7
İY 0.5 Alt: %33.3
İY 1.5 Üst: %31.5
İY 1.5 Alt: %68.5
İY 2.5 Üst: %10.3
İY 2.5 Alt: %89.7
İY 3.5 Üst: %2.6
İY 3.5 Alt: %97.4
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.41
+
Dep
3.53
=
Toplam
8.94
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %53.6
8.5 Alt: %46.4
9.5 Üst: %40.4
9.5 Alt: %59.6
10.5 Üst: %28.6
10.5 Alt: %71.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.11 Korner (Ev: 2.49, Dep: 1.62)
İY 4.5 Üst: %39.3
İY 4.5 Alt: %60.7
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %67.7 |
Eşit: %11.2 |
Dep: %21.1
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
22.4
Ev: 14.1 • Dep: 8.3
İsabetli Şut
7.9
Ev: 5 • Dep: 2.8
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %56.4
21.5 Alt: %43.6
23.5 Şut Üst: %39.8
23.5 Alt: %60.2
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %52.9
7.5 Alt: %47.1
8.5 İsabetli Üst: %38.9
8.5 Alt: %61.1
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiShamrock Rovers
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Drogheda United
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Shamrock Rovers (-0.75)
@2.04
%49.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
Drogheda United (+0.75)
@1.97
%50.9 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@1.92
%52.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@2.08
%48.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.28 | %30.5 | %0.0 | @1.44 | %69.5 |
| -1.25 | @2.87 | %34.9 | %0.0 | @1.54 | %65.1 |
| -1.00 | @2.46 | %40.7 | %24.9 | @1.69 | %59.3 |
| -0.75 Ana Hat | @2.04 | %49.1 | %0.0 | @1.97 | %50.9 |
| -0.50 | @1.80 | %55.5 | %0.0 | @2.25 | %44.5 |
| -0.25 | @1.57 | %63.9 | %0.0 | @2.77 | %36.1 |
| 0.0 | @1.33 | %75.3 | %26.3 | @4.04 | %24.7 |
| +0.25 | @1.27 | %79.0 | %0.0 | @4.77 | %21.0 |
| +0.50 | @1.22 | %81.8 | %0.0 | @5.49 | %18.2 |
| +0.75 | @1.15 | %87.1 | %0.0 | @7.76 | %12.9 |
| +1.00 | @1.07 | %93.2 | %12.3 | @14.71 | %6.8 |
| +1.25 | @1.07 | %93.6 | %0.0 | @15.74 | %6.4 |
| +1.50 | @1.06 | %94.0 | %0.0 | @16.76 | %6.0 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.48 | %67.5 | %0.0 | @3.07 | %32.6 |
| +2.00 | @1.63 | %61.5 | %26.7 | @2.60 | %38.5 |
| +2.25 Ana Hat | @1.92 | %52.0 | %0.0 | @2.08 | %48.0 |
| +2.50 | @2.22 | %45.1 | %0.0 | @1.82 | %54.9 |
| +2.75 | @2.60 | %38.5 | %0.0 | @1.62 | %61.6 |
| +3.00 | @3.33 | %30.0 | %21.5 | @1.43 | %70.0 |
| +3.25 | @3.79 | %26.4 | %0.0 | @1.36 | %73.6 |
| +3.50 | @4.24 | %23.6 | %0.0 | @1.31 | %76.4 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 9.2% | 6.1% | 2.9% | 0.8% | 0.2% | 0.0% |
| 1 Gol | 12.9% | 12.4% | 4.9% | 1.4% | 0.3% | 0.0% |
| 2 Gol | 11.4% | 9.6% | 4.0% | 1.1% | 0.2% | 0.0% |
| 3 Gol | 6.3% | 5.3% | 2.2% | 0.6% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 2.6% | 2.2% | 0.9% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.9% | 0.7% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Shamrock Rovers — Son 5 Maç
B
vs Drogheda United (D)
0 - 0
B
vs Drogheda United (D)
1 - 1
G
vs Drogheda United (E)
2 - 1
G
vs Drogheda United (D)
1 - 2
G
vs Drogheda United (E)
3 - 0
Drogheda United — Son 5 Maç
M
vs Galway United (E)
2 - 3
B
vs Derry City (D)
2 - 2
B
vs Shamrock Rovers (E)
0 - 0
G
vs Galway United (D)
0 - 1
B
vs Galway United (D)
1 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 16.03.2026 | Premier Division | Drogheda United | 0 - 0 | Shamrock Rovers |
| 12.09.2025 | FAI Cup | Drogheda United | 1 - 1 | Shamrock Rovers |
| 31.08.2025 | Premier Division | Shamrock Rovers | 2 - 1 | Drogheda United |
| 16.06.2025 | Premier Division | Drogheda United | 1 - 2 | Shamrock Rovers |
| 09.05.2025 | Premier Division | Shamrock Rovers | 3 - 0 | Drogheda United |
| 14.03.2025 | Premier Division | Drogheda United | 1 - 2 | Shamrock Rovers |
| 18.10.2024 | Premier Division | Drogheda United | 0 - 1 | Shamrock Rovers |