Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Portekiz
Primeira-liga •
04.04.2026 — 20:00
Rio Ave
Elo: 1463λ (Beklenen Gol): 1.54
1 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 2
Alverca
Elo: 1471λ (Beklenen Gol): 0.99
Model Güven Derecesi:
%63
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı.
Rio Ave - Alverca mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.54, Dep: 0.99 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Rio Ave %49.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %46.5, Karşılıklı Gol Var olasılığı %50.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %27.4 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %86.4
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Rio Ave xG
1.91
Dengeli
Alverca xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%49.1
X (Beraberlik)
%27.4
2 (Deplasman)
%23.5
Çifte Şans 1X: %76.5
Çifte Şans X2: %50.9
Çifte Şans 12: %72.6
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %91.1
0.5 Alt: %8.9
1.5 Üst: %72.9
1.5 Alt: %27.2
2.5 Üst: %46.5
2.5 Alt: %53.5
3.5 Üst: %24.9
3.5 Alt: %75.1
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%50.4
KG Yok
%49.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%13.1
1-0
%11.3
2-0
%9.4
2-1
%9.4
0-0
%8.9
0-1
%7.0
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %35.8
İY X: %44.2
İY 2: %20.0
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %67.2
İY 0.5 Alt: %32.8
İY 1.5 Üst: %32.2
İY 1.5 Alt: %67.8
İY 2.5 Üst: %10.7
İY 2.5 Alt: %89.3
İY 3.5 Üst: %2.8
İY 3.5 Alt: %97.2
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.18
+
Dep
3.85
=
Toplam
9.03
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %54.9
8.5 Alt: %45.1
9.5 Üst: %41.7
9.5 Alt: %58.3
10.5 Üst: %29.8
10.5 Alt: %70.2
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.16 Korner (Ev: 2.38, Dep: 1.77)
İY 4.5 Üst: %40.2
İY 4.5 Alt: %59.8
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %60.7 |
Eşit: %12.3 |
Dep: %27.0
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
22.7
Ev: 13.4 • Dep: 9.2
İsabetli Şut
7.9
Ev: 4.8 • Dep: 3.2
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %58.4
21.5 Alt: %41.6
23.5 Şut Üst: %41.8
23.5 Alt: %58.2
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %53.9
7.5 Alt: %46.1
8.5 İsabetli Üst: %40.0
8.5 Alt: %60.0
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiRio Ave
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Alverca
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Rio Ave (-0.50)
@2.05
%48.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
Alverca (+0.50)
@1.96
%51.2 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@1.88
%53.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@2.14
%46.8 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.95 | %25.3 | %0.0 | @1.34 | %74.7 |
| -1.25 | @3.48 | %28.7 | %0.0 | @1.40 | %71.3 |
| -1.00 | @3.02 | %33.1 | %23.5 | @1.50 | %66.9 |
| -0.75 | @2.38 | %42.0 | %0.0 | @1.73 | %58.0 |
| -0.50 Ana Hat | @2.05 | %48.9 | %0.0 | @1.96 | %51.2 |
| -0.25 | @1.76 | %56.7 | %0.0 | @2.31 | %43.3 |
| 0.0 | @1.48 | %67.5 | %27.6 | @3.07 | %32.5 |
| +0.25 | @1.38 | %72.7 | %0.0 | @3.66 | %27.3 |
| +0.50 | @1.31 | %76.4 | %0.0 | @4.24 | %23.6 |
| +0.75 | @1.21 | %82.6 | %0.0 | @5.73 | %17.4 |
| +1.00 | @1.11 | %89.8 | %14.8 | @9.75 | %10.3 |
| +1.25 | @1.10 | %90.6 | %0.0 | @10.60 | %9.4 |
| +1.50 | @1.10 | %91.3 | %0.0 | @11.45 | %8.7 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.46 | %68.5 | %0.0 | @3.18 | %31.5 |
| +2.00 | @1.59 | %62.8 | %26.5 | @2.69 | %37.2 |
| +2.25 Ana Hat | @1.88 | %53.2 | %0.0 | @2.14 | %46.8 |
| +2.50 | @2.17 | %46.2 | %0.0 | @1.86 | %53.8 |
| +2.75 | @2.52 | %39.6 | %0.0 | @1.66 | %60.4 |
| +3.00 | @3.20 | %31.3 | %21.6 | @1.46 | %68.7 |
| +3.25 | @3.64 | %27.5 | %0.0 | @1.38 | %72.5 |
| +3.50 | @4.08 | %24.5 | %0.0 | @1.32 | %75.5 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 8.9% | 7.0% | 3.9% | 1.3% | 0.3% | 0.1% |
| 1 Gol | 11.4% | 13.1% | 6.1% | 2.0% | 0.5% | 0.1% |
| 2 Gol | 9.5% | 9.4% | 4.7% | 1.5% | 0.4% | 0.1% |
| 3 Gol | 4.9% | 4.8% | 2.4% | 0.8% | 0.2% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.9% | 1.9% | 0.9% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.6% | 0.6% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Rio Ave — Son 5 Maç
B
vs Alverca (D)
1 - 1
B
vs Alverca (D)
2 - 2
G
vs Alverca (E)
1 - 0
Alverca — Son 5 Maç
M
vs Benfica (D)
2 - 1
B
vs Rio Ave (E)
1 - 1
M
vs Benfica (E)
1 - 2
B
vs Rio Ave (E)
2 - 2
M
vs Rio Ave (D)
1 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
3 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 08.11.2025 | Primeira-liga | Alverca | 1 - 1 | Rio Ave |
| 23.11.2024 | Taça de Portugal | Alverca | 2 - 2 | Rio Ave |
| 24.11.2019 | Taça de Portugal | Rio Ave | 1 - 0 | Alverca |