Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Litvanya
1 Lyga •
22.05.2026 — 20:00
Žalgiris II
Elo: 1519λ (Beklenen Gol): 1.65
3 - 4
Tamamlandı
İY: 2 - 1
BFA
Elo: 1511λ (Beklenen Gol): 1.26
Model Güven Derecesi:
%80
Žalgiris II - BFA mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.65, Dep: 1.26 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Žalgiris II %45.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %55.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %58.7, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %25.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %78.2
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Žalgiris II xG
1.95
Dengeli
BFA xG
1.55
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%45.8
X (Beraberlik)
%25.9
2 (Deplasman)
%28.3
Çifte Şans 1X: %71.7
Çifte Şans X2: %54.2
Çifte Şans 12: %74.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %93.6
0.5 Alt: %6.4
1.5 Üst: %79.5
1.5 Alt: %20.5
2.5 Üst: %55.6
2.5 Alt: %44.4
3.5 Üst: %33.2
3.5 Alt: %66.8
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%58.7
KG Yok
%41.4
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%12.2
2-1
%9.4
1-0
%8.2
2-0
%7.5
1-2
%7.1
0-0
%6.3
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %34.8
İY X: %41.4
İY 2: %23.9
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %72.1
İY 0.5 Alt: %27.9
İY 1.5 Üst: %38.4
İY 1.5 Alt: %61.6
İY 2.5 Üst: %14.4
İY 2.5 Alt: %85.6
İY 3.5 Üst: %4.3
İY 3.5 Alt: %95.7
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.4
+
Dep
4.42
=
Toplam
9.82
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %64.7
8.5 Alt: %35.3
9.5 Üst: %52.0
9.5 Alt: %48.0
10.5 Üst: %39.5
10.5 Alt: %60.5
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.52 Korner (Ev: 2.49, Dep: 2.03)
İY 4.5 Üst: %47.2
İY 4.5 Alt: %52.9
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %56.0 |
Eşit: %12.3 |
Dep: %31.7
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
25
Ev: 14.1 • Dep: 10.8
İsabetli Şut
8.7
Ev: 5 • Dep: 3.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %75.0
21.5 Alt: %25.0
23.5 Şut Üst: %60.3
23.5 Alt: %39.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %64.4
7.5 Alt: %35.6
8.5 İsabetli Üst: %50.9
8.5 Alt: %49.1
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiŽalgiris II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
BFA
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Žalgiris II (-0.25)
@1.91
%52.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
BFA (+0.25)
@2.10
%47.7 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.75 Gol Üst
@2.02
%49.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.75 Gol Alt
@1.98
%50.5 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.18 | %23.9 | %0.0 | @1.31 | %76.1 |
| -1.25 | @3.73 | %26.8 | %0.0 | @1.37 | %73.2 |
| -1.00 | @3.28 | %30.5 | %21.6 | @1.44 | %69.5 |
| -0.75 | @2.57 | %38.9 | %0.0 | @1.64 | %61.1 |
| -0.50 | @2.20 | %45.5 | %0.0 | @1.84 | %54.5 |
| -0.25 Ana Hat | @1.91 | %52.4 | %0.0 | @2.10 | %47.7 |
| 0.0 | @1.62 | %61.6 | %26.1 | @2.60 | %38.4 |
| +0.25 | @1.48 | %67.4 | %0.0 | @3.07 | %32.6 |
| +0.50 | @1.40 | %71.7 | %0.0 | @3.53 | %28.4 |
| +0.75 | @1.28 | %78.0 | %0.0 | @4.54 | %22.0 |
| +1.00 | @1.17 | %85.5 | %16.2 | @6.90 | %14.5 |
| +1.25 | @1.15 | %86.8 | %0.0 | @7.56 | %13.2 |
| +1.50 | @1.14 | %87.9 | %0.0 | @8.23 | %12.2 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.31 | %76.5 | %0.0 | @4.25 | %23.5 |
| +2.00 | @1.37 | %72.7 | %24.2 | @3.67 | %27.3 |
| +2.25 | @1.59 | %62.7 | %0.0 | @2.68 | %37.3 |
| +2.50 | @1.81 | %55.2 | %0.0 | @2.23 | %44.8 |
| +2.75 Ana Hat | @2.02 | %49.5 | %0.0 | @1.98 | %50.5 |
| +3.00 | @2.38 | %42.1 | %22.6 | @1.73 | %57.9 |
| +3.25 | @2.72 | %36.7 | %0.0 | @1.58 | %63.3 |
| +3.50 | @3.07 | %32.6 | %0.0 | @1.48 | %67.4 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 6.4% | 6.1% | 4.3% | 1.8% | 0.6% | 0.1% |
| 1 Gol | 8.2% | 12.3% | 7.2% | 3.0% | 0.9% | 0.2% |
| 2 Gol | 7.5% | 9.4% | 5.9% | 2.5% | 0.8% | 0.2% |
| 3 Gol | 4.1% | 5.2% | 3.3% | 1.4% | 0.4% | 0.1% |
| 4 Gol | 1.7% | 2.1% | 1.3% | 0.6% | 0.2% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.6% | 0.7% | 0.4% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
Žalgiris II — Son 5 Maç
B
vs Jonava (E)
0 - 0
M
vs BFA (D)
1 - 0
B
vs Jonava (D)
1 - 1
G
vs BFA (E)
4 - 1
G
vs Jonava (D)
0 - 4
BFA — Son 5 Maç
G
vs Žalgiris II (E)
1 - 0
M
vs Žalgiris II (D)
4 - 1
G
vs Žalgiris II (D)
1 - 6
B
vs Žalgiris II (E)
0 - 0
B
vs Žalgiris II (D)
1 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 12.09.2025 | 1 Lyga | BFA | 1 - 0 | Žalgiris II |
| 11.05.2025 | 1 Lyga | Žalgiris II | 4 - 1 | BFA |
| 07.08.2023 | 1 Lyga | Žalgiris II | 1 - 6 | BFA |
| 18.03.2023 | 1 Lyga | BFA | 0 - 0 | Žalgiris II |
| 12.11.2022 | 1 Lyga | Žalgiris II | 1 - 1 | BFA |
| 06.07.2022 | 1 Lyga | BFA | 4 - 2 | Žalgiris II |
| 07.08.2021 | 1 Lyga | Žalgiris II | 1 - 0 | BFA |
| 10.04.2021 | 1 Lyga | BFA | 4 - 8 | Žalgiris II |