Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
World
Friendlies Clubs •
31.01.2026 — 18:00
Vaprus
Elo: 1483λ (Beklenen Gol): 1.34
9 - 2
Tamamlandı
İY: 1 - 2
Kuressaare
Elo: 1381λ (Beklenen Gol): 0.84
Model Güven Derecesi:
%75
Vaprus - Kuressaare mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.34, Dep: 0.84 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Vaprus %47.7 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %37.1, Karşılıklı Gol Var olasılığı %42.8, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %30.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %63
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Vaprus xG
1.60
Dengeli
Kuressaare xG
1.16
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%47.7
X (Beraberlik)
%30.0
2 (Deplasman)
%22.4
Çifte Şans 1X: %77.7
Çifte Şans X2: %52.3
Çifte Şans 12: %70.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %87.7
0.5 Alt: %12.3
1.5 Üst: %65.0
1.5 Alt: %35.0
2.5 Üst: %37.2
2.5 Alt: %62.9
3.5 Üst: %17.6
3.5 Alt: %82.4
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%42.8
KG Yok
%57.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%14.3
1-1
%13.7
0-0
%12.3
2-0
%10.2
2-1
%8.5
0-1
%8.5
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %33.8
İY X: %47.8
İY 2: %18.4
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %61.8
İY 0.5 Alt: %38.2
İY 1.5 Üst: %26.3
İY 1.5 Alt: %73.7
İY 2.5 Üst: %7.6
İY 2.5 Alt: %92.4
İY 3.5 Üst: %1.7
İY 3.5 Alt: %98.3
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.78
+
Dep
3.52
=
Toplam
8.3
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %44.9
8.5 Alt: %55.1
9.5 Üst: %32.1
9.5 Alt: %67.9
10.5 Üst: %21.5
10.5 Alt: %78.5
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.82 Korner (Ev: 2.2, Dep: 1.62)
İY 4.5 Üst: %33.6
İY 4.5 Alt: %66.4
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %60.4 |
Eşit: %12.9 |
Dep: %26.8
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
20.5
Ev: 12.2 • Dep: 8.3
İsabetli Şut
7.2
Ev: 4.4 • Dep: 2.8
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %40.0
21.5 Alt: %60.0
23.5 Şut Üst: %24.8
23.5 Alt: %75.2
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %42.9
7.5 Alt: %57.1
8.5 İsabetli Üst: %29.6
8.5 Alt: %70.4
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiVaprus
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Kuressaare
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Vaprus (-0.50)
@2.10
%47.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
Kuressaare (+0.50)
@1.91
%52.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.00 Gol Üst
@1.95
%51.3 İhtimal
İade (Push): %27.9
+2.00 Gol Alt
@2.05
%48.7 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.36 | %23.0 | %0.0 | @1.30 | %77.1 |
| -1.25 | @3.82 | %26.2 | %0.0 | @1.35 | %73.8 |
| -1.00 | @3.29 | %30.4 | %24.6 | @1.44 | %69.6 |
| -0.75 | @2.49 | %40.2 | %0.0 | @1.67 | %59.8 |
| -0.50 Ana Hat | @2.10 | %47.6 | %0.0 | @1.91 | %52.5 |
| -0.25 | @1.79 | %56.0 | %0.0 | @2.27 | %44.0 |
| 0.0 | @1.47 | %68.0 | %30.1 | @3.12 | %32.0 |
| +0.25 | @1.36 | %73.6 | %0.0 | @3.79 | %26.4 |
| +0.50 | @1.29 | %77.6 | %0.0 | @4.46 | %22.4 |
| +0.75 | @1.19 | %83.9 | %0.0 | @6.20 | %16.1 |
| +1.00 | @1.10 | %91.3 | %15.0 | @11.42 | %8.8 |
| +1.25 | @1.09 | %92.0 | %0.0 | @12.43 | %8.1 |
| +1.50 | @1.08 | %92.6 | %0.0 | @13.43 | %7.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.69 | %59.2 | %0.0 | @2.45 | %40.8 |
| +2.00 Ana Hat | @1.95 | %51.3 | %27.9 | @2.05 | %48.7 |
| +2.25 | @2.33 | %43.0 | %0.0 | @1.75 | %57.0 |
| +2.50 | @2.70 | %37.0 | %0.0 | @1.59 | %63.0 |
| +2.75 | @3.32 | %30.2 | %0.0 | @1.43 | %69.9 |
| +3.00 | @4.62 | %21.7 | %19.6 | @1.28 | %78.3 |
| +3.25 | @5.18 | %19.3 | %0.0 | @1.24 | %80.7 |
| +3.50 | @5.74 | %17.4 | %0.0 | @1.21 | %82.6 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 12.3% | 8.5% | 4.0% | 1.1% | 0.2% | 0.0% |
| 1 Gol | 14.3% | 13.7% | 5.3% | 1.5% | 0.3% | 0.1% |
| 2 Gol | 10.2% | 8.6% | 3.6% | 1.0% | 0.2% | 0.0% |
| 3 Gol | 4.6% | 3.8% | 1.6% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.5% | 1.3% | 0.5% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.4% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Vaprus — Son 5 Maç
M
vs Kuressaare (E)
0 - 1
M
vs Kuressaare (D)
2 - 1
G
vs Kuressaare (E)
2 - 1
M
vs Kuressaare (D)
1 - 0
G
vs Kuressaare (D)
0 - 2
Kuressaare — Son 5 Maç
M
vs Kalju Nomme (E)
0 - 1
G
vs Vaprus (D)
0 - 1
M
vs Kalju Nomme (D)
2 - 0
G
vs Vaprus (E)
2 - 1
M
vs Vaprus (D)
2 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
5 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 21.10.2025 | Meistriliiga | Vaprus | 0 - 1 | Kuressaare |
| 20.07.2025 | Meistriliiga | Kuressaare | 2 - 1 | Vaprus |
| 01.06.2025 | Meistriliiga | Vaprus | 2 - 1 | Kuressaare |
| 18.04.2025 | Meistriliiga | Kuressaare | 1 - 0 | Vaprus |
| 01.02.2025 | Friendlies Clubs | Kuressaare | 0 - 2 | Vaprus |