Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Israel
Ligat Ha'al •
06.05.2026 — 20:00
Maccabi Haifa
Elo: 1576λ (Beklenen Gol): 0.98
0 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Hapoel Beer Sheva
Elo: 1581λ (Beklenen Gol): 1.61
Model Güven Derecesi:
%79
Maccabi Haifa - Hapoel Beer Sheva mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.98, Dep: 1.61 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Hapoel Beer Sheva %51.3 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %48.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %50.9, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %26.7 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %45.3
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Maccabi Haifa xG
1.51
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Hapoel Beer Sheva xG
1.64
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.51 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (0.98 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%22.1
X (Beraberlik)
%26.7
2 (Deplasman)
%51.3
Çifte Şans 1X: %48.7
Çifte Şans X2: %77.9
Çifte Şans 12: %73.4
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %91.6
0.5 Alt: %8.4
1.5 Üst: %74.0
1.5 Alt: %26.0
2.5 Üst: %48.0
2.5 Alt: %52.0
3.5 Üst: %26.3
3.5 Alt: %73.7
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%50.9
KG Yok
%49.1
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%12.7
0-1
%11.2
0-2
%9.7
1-2
%9.5
0-0
%8.4
1-0
%6.4
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %19.2
İY X: %43.5
İY 2: %37.4
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %68.1
İY 0.5 Alt: %31.9
İY 1.5 Üst: %33.2
İY 1.5 Alt: %66.8
İY 2.5 Üst: %11.3
İY 2.5 Alt: %88.7
İY 3.5 Üst: %3.0
İY 3.5 Alt: %97.0
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.05
+
Dep
5.19
=
Toplam
9.24
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %57.6
8.5 Alt: %42.4
9.5 Üst: %44.5
9.5 Alt: %55.6
10.5 Üst: %32.3
10.5 Alt: %67.7
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.25 Korner (Ev: 1.86, Dep: 2.39)
İY 4.5 Üst: %42.0
İY 4.5 Alt: %58.0
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %29.4 |
Eşit: %12.5 |
Dep: %58.2
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
23.1
Ev: 10 • Dep: 13
İsabetli Şut
8
Ev: 3.6 • Dep: 4.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %61.5
21.5 Alt: %38.5
23.5 Şut Üst: %45.0
23.5 Alt: %55.0
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %55.2
7.5 Alt: %44.8
8.5 İsabetli Üst: %41.2
8.5 Alt: %58.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiMaccabi Haifa
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Hapoel Beer Sheva
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Maccabi Haifa (+0.50)
@2.04
%49.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
Hapoel Beer Sheva (-0.50)
@1.96
%51.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.50 Gol Üst
@2.10
%47.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.50 Gol Alt
@1.91
%52.4 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @12.36 | %8.1 | %0.0 | @1.09 | %91.9 |
| -1.25 | @11.49 | %8.7 | %0.0 | @1.10 | %91.3 |
| -1.00 | @10.62 | %9.4 | %14.1 | @1.10 | %90.6 |
| -0.75 | @6.15 | %16.3 | %0.0 | @1.19 | %83.7 |
| -0.50 | @4.51 | %22.2 | %0.0 | @1.28 | %77.8 |
| -0.25 | @3.91 | %25.6 | %0.0 | @1.34 | %74.4 |
| 0.0 | @3.30 | %30.3 | %26.8 | @1.43 | %69.7 |
| +0.25 | @2.43 | %41.1 | %0.0 | @1.70 | %58.9 |
| +0.50 Ana Hat | @2.04 | %49.0 | %0.0 | @1.96 | %51.0 |
| +0.75 | @1.80 | %55.6 | %0.0 | @2.25 | %44.4 |
| +1.00 | @1.56 | %64.2 | %23.8 | @2.80 | %35.8 |
| +1.25 | @1.45 | %69.1 | %0.0 | @3.23 | %30.9 |
| +1.50 | @1.37 | %72.7 | %0.0 | @3.67 | %27.3 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.43 | %69.9 | %0.0 | @3.32 | %30.1 |
| +2.00 | @1.55 | %64.6 | %26.2 | @2.82 | %35.4 |
| +2.25 | @1.82 | %54.8 | %0.0 | @2.21 | %45.2 |
| +2.50 Ana Hat | @2.10 | %47.7 | %0.0 | @1.91 | %52.4 |
| +2.75 | @2.43 | %41.2 | %0.0 | @1.70 | %58.8 |
| +3.00 | @3.03 | %33.0 | %21.9 | @1.49 | %67.0 |
| +3.25 | @3.46 | %28.9 | %0.0 | @1.41 | %71.1 |
| +3.50 | @3.88 | %25.8 | %0.0 | @1.35 | %74.2 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 8.4% | 11.3% | 9.8% | 5.3% | 2.1% | 0.7% |
| 1 Gol | 6.5% | 12.8% | 9.6% | 5.2% | 2.1% | 0.7% |
| 2 Gol | 3.6% | 5.8% | 4.7% | 2.5% | 1.0% | 0.3% |
| 3 Gol | 1.2% | 1.9% | 1.5% | 0.8% | 0.3% | 0.1% |
| 4 Gol | 0.3% | 0.5% | 0.4% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Maccabi Haifa — Son 5 Maç
M
vs Hapoel Tel Aviv (D)
4 - 0
M
vs Hapoel Tel Aviv (D)
2 - 0
G
vs Ironi Tiberias (E)
3 - 2
B
vs Hapoel Beer Sheva (D)
0 - 0
G
vs Hapoel Tel Aviv (E)
2 - 1
Hapoel Beer Sheva — Son 5 Maç
B
vs Maccabi Haifa (E)
0 - 0
G
vs Maccabi Haifa (D)
0 - 1
G
vs Maccabi Haifa (E)
4 - 1
G
vs Maccabi Haifa (D)
0 - 3
B
vs Maccabi Haifa (E)
3 - 3
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 10.01.2026 | Ligat Ha'al | Hapoel Beer Sheva | 0 - 0 | Maccabi Haifa |
| 29.09.2025 | Ligat Ha'al | Maccabi Haifa | 0 - 1 | Hapoel Beer Sheva |
| 12.05.2025 | Ligat Ha'al | Hapoel Beer Sheva | 4 - 1 | Maccabi Haifa |
| 07.04.2025 | Ligat Ha'al | Maccabi Haifa | 0 - 3 | Hapoel Beer Sheva |
| 03.03.2025 | Ligat Ha'al | Hapoel Beer Sheva | 3 - 3 | Maccabi Haifa |
| 27.02.2025 | State Cup | Hapoel Beer Sheva | 2 - 0 | Maccabi Haifa |
| 04.12.2024 | Ligat Ha'al | Maccabi Haifa | 0 - 2 | Hapoel Beer Sheva |