Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
İngiltere
Championship •
04.04.2026 — 17:00
Dunfermline
Elo: 1525λ (Beklenen Gol): 1.29
3 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Morton
Elo: 1484λ (Beklenen Gol): 0.59
Model Güven Derecesi:
%80
Dunfermline - Morton mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.29, Dep: 0.59 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Dunfermline %52.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %29.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %33.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %31.1 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %82
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Dunfermline xG
1.60
Dengeli
Morton xG
0.84
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%52.8
X (Beraberlik)
%31.1
2 (Deplasman)
%16.2
Çifte Şans 1X: %83.8
Çifte Şans X2: %47.2
Çifte Şans 12: %69.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %83.8
0.5 Alt: %16.2
1.5 Üst: %56.9
1.5 Alt: %43.1
2.5 Üst: %29.1
2.5 Alt: %71.0
3.5 Üst: %12.2
3.5 Alt: %87.8
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%33.2
KG Yok
%66.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%18.8
0-0
%16.2
2-0
%12.7
1-1
%12.5
0-1
%8.2
2-1
%7.5
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %35.6
İY X: %50.8
İY 2: %13.6
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %56.5
İY 0.5 Alt: %43.5
İY 1.5 Üst: %21.2
İY 1.5 Alt: %78.8
İY 2.5 Üst: %5.4
İY 2.5 Alt: %94.6
İY 3.5 Üst: %1.1
İY 3.5 Alt: %98.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.67
+
Dep
2.99
=
Toplam
7.66
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %36.0
8.5 Alt: %64.0
9.5 Üst: %24.2
9.5 Alt: %75.8
10.5 Üst: %15.2
10.5 Alt: %84.8
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.52 Korner (Ev: 2.15, Dep: 1.37)
İY 4.5 Üst: %27.9
İY 4.5 Alt: %72.1
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %66.5 |
Eşit: %12.3 |
Dep: %21.2
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
18.7
Ev: 11.9 • Dep: 6.8
İsabetli Şut
6.6
Ev: 4.2 • Dep: 2.3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %24.9
21.5 Alt: %75.1
23.5 Şut Üst: %13.3
23.5 Alt: %86.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %33.5
7.5 Alt: %66.5
8.5 İsabetli Üst: %21.5
8.5 Alt: %78.6
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiDunfermline
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Morton
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Dunfermline (-0.50)
@1.90
%52.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
Morton (+0.50)
@2.11
%47.3 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.75 Gol Üst
@2.01
%49.8 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.75 Gol Alt
@1.99
%50.2 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.95 | %25.3 | %0.0 | @1.34 | %74.7 |
| -1.25 | @3.41 | %29.3 | %0.0 | @1.41 | %70.7 |
| -1.00 | @2.87 | %34.8 | %27.4 | @1.53 | %65.2 |
| -0.75 | @2.21 | %45.2 | %0.0 | @1.82 | %54.8 |
| -0.50 Ana Hat | @1.90 | %52.7 | %0.0 | @2.11 | %47.3 |
| -0.25 | @1.60 | %62.4 | %0.0 | @2.66 | %37.6 |
| 0.0 | @1.31 | %76.5 | %31.1 | @4.25 | %23.5 |
| +0.25 | @1.24 | %80.8 | %0.0 | @5.21 | %19.2 |
| +0.50 | @1.19 | %83.8 | %0.0 | @6.17 | %16.2 |
| +0.75 | @1.12 | %89.2 | %0.0 | @9.24 | %10.8 |
| +1.00 | @1.05 | %95.3 | %12.1 | @21.24 | %4.7 |
| +1.25 | @1.05 | %95.6 | %0.0 | @22.70 | %4.4 |
| +1.50 | @1.04 | %95.9 | %0.0 | @24.16 | %4.1 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 Ana Hat | @2.01 | %49.8 | %0.0 | @1.99 | %50.2 |
| +2.00 | @2.50 | %40.1 | %27.9 | @1.67 | %60.0 |
| +2.25 | @2.98 | %33.6 | %0.0 | @1.51 | %66.4 |
| +2.50 | @3.46 | %28.9 | %0.0 | @1.41 | %71.1 |
| +2.75 | @4.48 | %22.3 | %0.0 | @1.29 | %77.7 |
| +3.00 | @6.94 | %14.4 | %16.9 | @1.17 | %85.6 |
| +3.25 | @7.65 | %13.1 | %0.0 | @1.15 | %86.9 |
| +3.50 | @8.36 | %12.0 | %0.0 | @1.14 | %88.0 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 16.2% | 8.2% | 2.7% | 0.5% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 18.9% | 12.5% | 3.4% | 0.7% | 0.1% | 0.0% |
| 2 Gol | 12.7% | 7.5% | 2.2% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 5.5% | 3.2% | 0.9% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.8% | 1.0% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.5% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Dunfermline — Son 5 Maç
G
vs Raith Rovers (E)
3 - 0
M
vs Morton (D)
2 - 0
G
vs Raith Rovers (D)
1 - 2
G
vs Morton (E)
1 - 0
G
vs Raith Rovers (E)
2 - 0
Morton — Son 5 Maç
G
vs Dunfermline (E)
2 - 0
M
vs Dunfermline (D)
1 - 0
B
vs Dunfermline (E)
0 - 0
G
vs Dunfermline (E)
2 - 0
M
vs Dunfermline (D)
2 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 17.02.2026 | Championship | Morton | 2 - 0 | Dunfermline |
| 22.11.2025 | Championship | Dunfermline | 1 - 0 | Morton |
| 02.08.2025 | Championship | Morton | 0 - 0 | Dunfermline |
| 02.05.2025 | Championship | Morton | 2 - 0 | Dunfermline |
| 01.03.2025 | Championship | Dunfermline | 2 - 1 | Morton |
| 21.12.2024 | Championship | Morton | 2 - 0 | Dunfermline |
| 19.10.2024 | Championship | Dunfermline | 0 - 0 | Morton |
| 23.03.2024 | Championship | Morton | 0 - 1 | Dunfermline |