Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Argentina
Primera B Metropolitana •
03.06.2026 — 01:00
Deportivo Merlo
Elo: 1463λ (Beklenen Gol): 1.28
2 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Deportivo Laferrere
Elo: 1525λ (Beklenen Gol): 1.02
Model Güven Derecesi:
%79
Deportivo Merlo - Deportivo Laferrere mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.28, Dep: 1.02 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Deportivo Merlo %41.4 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %40.3, Karşılıklı Gol Var olasılığı %47.1, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %30.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %86.5
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Deportivo Merlo xG
1.60
Dengeli
Deportivo Laferrere xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%41.4
X (Beraberlik)
%30.1
2 (Deplasman)
%28.5
Çifte Şans 1X: %71.5
Çifte Şans X2: %58.6
Çifte Şans 12: %70.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %88.9
0.5 Alt: %11.1
1.5 Üst: %67.8
1.5 Alt: %32.2
2.5 Üst: %40.3
2.5 Alt: %59.7
3.5 Üst: %20.0
3.5 Alt: %80.0
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%47.1
KG Yok
%52.9
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%14.1
1-0
%11.9
0-0
%11.1
0-1
%9.3
2-1
%8.4
2-0
%8.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %30.4
İY X: %47.0
İY 2: %22.6
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %63.7
İY 0.5 Alt: %36.3
İY 1.5 Üst: %28.3
İY 1.5 Alt: %71.7
İY 2.5 Üst: %8.6
İY 2.5 Alt: %91.4
İY 3.5 Üst: %2.1
İY 3.5 Alt: %97.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.65
+
Dep
3.91
=
Toplam
8.56
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %48.5
8.5 Alt: %51.5
9.5 Üst: %35.5
9.5 Alt: %64.5
10.5 Üst: %24.3
10.5 Alt: %75.7
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.94 Korner (Ev: 2.14, Dep: 1.8)
İY 4.5 Üst: %35.9
İY 4.5 Alt: %64.1
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %53.2 |
Eşit: %13.4 |
Dep: %33.3
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
21.2
Ev: 11.8 • Dep: 9.4
İsabetli Şut
7.4
Ev: 4.2 • Dep: 3.2
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %46.2
21.5 Alt: %53.8
23.5 Şut Üst: %30.1
23.5 Alt: %69.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %46.5
7.5 Alt: %53.5
8.5 İsabetli Üst: %32.8
8.5 Alt: %67.2
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiDeportivo Merlo
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Deportivo Laferrere
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Deportivo Merlo (-0.25)
@2.05
%48.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
Deportivo Laferrere (+0.25)
@1.95
%51.3 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@2.15
%46.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@1.87
%53.5 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.27 | %19.0 | %0.0 | @1.23 | %81.0 |
| -1.25 | @4.68 | %21.4 | %0.0 | @1.27 | %78.6 |
| -1.00 | @4.09 | %24.5 | %22.4 | @1.32 | %75.6 |
| -0.75 | @2.94 | %34.0 | %0.0 | @1.51 | %66.0 |
| -0.50 | @2.42 | %41.3 | %0.0 | @1.70 | %58.7 |
| -0.25 Ana Hat | @2.05 | %48.7 | %0.0 | @1.95 | %51.3 |
| 0.0 | @1.69 | %59.2 | %30.1 | @2.45 | %40.8 |
| +0.25 | @1.51 | %66.4 | %0.0 | @2.98 | %33.6 |
| +0.50 | @1.40 | %71.5 | %0.0 | @3.50 | %28.5 |
| +0.75 | @1.28 | %78.4 | %0.0 | @4.62 | %21.7 |
| +1.00 | @1.15 | %86.7 | %17.6 | @7.52 | %13.3 |
| +1.25 | @1.14 | %88.0 | %0.0 | @8.32 | %12.0 |
| +1.50 | @1.12 | %89.0 | %0.0 | @9.12 | %11.0 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.60 | %62.6 | %0.0 | @2.67 | %37.5 |
| +2.00 | @1.80 | %55.4 | %27.6 | @2.24 | %44.6 |
| +2.25 Ana Hat | @2.15 | %46.6 | %0.0 | @1.87 | %53.5 |
| +2.50 | @2.49 | %40.1 | %0.0 | @1.67 | %59.9 |
| +2.75 | @3.00 | %33.3 | %0.0 | @1.50 | %66.7 |
| +3.00 | @4.03 | %24.8 | %20.4 | @1.33 | %75.2 |
| +3.25 | @4.54 | %22.0 | %0.0 | @1.28 | %78.0 |
| +3.50 | @5.06 | %19.8 | %0.0 | @1.25 | %80.2 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 11.1% | 9.3% | 5.2% | 1.8% | 0.4% | 0.1% |
| 1 Gol | 11.9% | 14.1% | 6.7% | 2.3% | 0.6% | 0.1% |
| 2 Gol | 8.3% | 8.4% | 4.3% | 1.4% | 0.4% | 0.1% |
| 3 Gol | 3.5% | 3.6% | 1.8% | 0.6% | 0.2% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.1% | 1.1% | 0.6% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.3% | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Deportivo Merlo — Son 5 Maç
B
vs Deportivo Laferrere (D)
2 - 2
B
vs Deportivo Laferrere (E)
1 - 1
B
vs Deportivo Laferrere (E)
0 - 0
M
vs Deportivo Laferrere (D)
1 - 0
B
vs Deportivo Laferrere (E)
1 - 1
Deportivo Laferrere — Son 5 Maç
M
vs Deportivo Camioneros (E)
0 - 2
B
vs Deportivo Merlo (E)
2 - 2
B
vs Deportivo Merlo (D)
1 - 1
B
vs Deportivo Merlo (D)
0 - 0
G
vs Deportivo Merlo (E)
1 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 12.07.2025 | Primera B Metropolitana | Deportivo Laferrere | 2 - 2 | Deportivo Merlo |
| 23.02.2025 | Primera B Metropolitana | Deportivo Merlo | 1 - 1 | Deportivo Laferrere |
| 06.10.2024 | Primera B Metropolitana | Deportivo Merlo | 0 - 0 | Deportivo Laferrere |
| 19.05.2024 | Primera B Metropolitana | Deportivo Laferrere | 1 - 0 | Deportivo Merlo |
| 13.01.2021 | Primera C | Deportivo Merlo | 1 - 1 | Deportivo Laferrere |
| 15.10.2019 | Primera C | Deportivo Merlo | 0 - 1 | Deportivo Laferrere |
| 26.05.2019 | Primera C | Deportivo Laferrere | 3 - 1 | Deportivo Merlo |