Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Benin
Championnat National •
21.03.2026 — 18:00
Bani Gansè
Elo: 1609λ (Beklenen Gol): 0.99
0 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Espoir Savalou
Elo: 1519λ (Beklenen Gol): 0.63
Model Güven Derecesi:
%80
Bani Gansè - Espoir Savalou mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.99, Dep: 0.63 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Bani Gansè %42.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %22.1, Karşılıklı Gol Var olasılığı %30.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %36.1 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %56.9
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Bani Gansè xG
1.51
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Espoir Savalou xG
0.84
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.51 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (0.99 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%42.2
X (Beraberlik)
%36.1
2 (Deplasman)
%21.8
Çifte Şans 1X: %78.3
Çifte Şans X2: %57.8
Çifte Şans 12: %63.9
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %79.3
0.5 Alt: %20.8
1.5 Üst: %49.0
1.5 Alt: %51.0
2.5 Üst: %22.2
2.5 Alt: %77.9
3.5 Üst: %8.1
3.5 Alt: %91.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%30.3
KG Yok
%69.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-0
%20.7
1-0
%18.7
1-1
%13.3
0-1
%11.5
2-0
%9.7
2-1
%6.1
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %28.2
İY X: %55.5
İY 2: %16.3
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %51.3
İY 0.5 Alt: %48.7
İY 1.5 Üst: %17.0
İY 1.5 Alt: %83.0
İY 2.5 Üst: %3.8
İY 2.5 Alt: %96.2
İY 3.5 Üst: %0.7
İY 3.5 Alt: %99.4
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.07
+
Dep
3.07
=
Toplam
7.15
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %29.0
8.5 Alt: %71.0
9.5 Üst: %18.5
9.5 Alt: %81.6
10.5 Üst: %10.9
10.5 Alt: %89.1
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.29 Korner (Ev: 1.87, Dep: 1.41)
İY 4.5 Üst: %23.5
İY 4.5 Alt: %76.5
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %57.3 |
Eşit: %14.3 |
Dep: %28.5
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
17.1
Ev: 10.1 • Dep: 7
İsabetli Şut
6
Ev: 3.6 • Dep: 2.4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %14.4
21.5 Alt: %85.7
23.5 Şut Üst: %6.6
23.5 Alt: %93.4
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %25.4
7.5 Alt: %74.6
8.5 İsabetli Üst: %15.1
8.5 Alt: %84.9
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiBani Gansè
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Espoir Savalou
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Bani Gansè (-0.25)
@1.94
%51.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
Espoir Savalou (+0.25)
@2.06
%48.6 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.50 Gol Üst
@2.04
%49.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.50 Gol Alt
@1.96
%51.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @6.00 | %16.7 | %0.0 | @1.20 | %83.3 |
| -1.25 | @5.23 | %19.1 | %0.0 | @1.24 | %80.9 |
| -1.00 | @4.47 | %22.4 | %25.5 | @1.29 | %77.6 |
| -0.75 | @2.97 | %33.7 | %0.0 | @1.51 | %66.3 |
| -0.50 | @2.37 | %42.2 | %0.0 | @1.73 | %57.9 |
| -0.25 Ana Hat | @1.94 | %51.4 | %0.0 | @2.06 | %48.6 |
| 0.0 | @1.52 | %65.9 | %36.1 | @2.94 | %34.1 |
| +0.25 | @1.36 | %73.4 | %0.0 | @3.76 | %26.6 |
| +0.50 | @1.28 | %78.2 | %0.0 | @4.59 | %21.8 |
| +0.75 | @1.18 | %85.0 | %0.0 | @6.65 | %15.0 |
| +1.00 | @1.08 | %93.0 | %15.9 | @14.21 | %7.0 |
| +1.25 | @1.07 | %93.6 | %0.0 | @15.55 | %6.4 |
| +1.50 | @1.06 | %94.1 | %0.0 | @16.89 | %5.9 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @2.43 | %41.1 | %0.0 | @1.70 | %58.9 |
| +2.00 | @3.31 | %30.3 | %26.9 | @1.43 | %69.8 |
| +2.25 | @3.91 | %25.5 | %0.0 | @1.34 | %74.5 |
| +2.50 | @4.52 | %22.1 | %0.0 | @1.28 | %77.9 |
| +2.75 | @6.16 | %16.2 | %0.0 | @1.19 | %83.8 |
| +3.00 | @10.63 | %9.4 | %14.0 | @1.10 | %90.6 |
| +3.25 | @11.50 | %8.7 | %0.0 | @1.10 | %91.3 |
| +3.50 | @12.36 | %8.1 | %0.0 | @1.09 | %91.9 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 20.7% | 11.5% | 3.9% | 0.8% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 18.7% | 13.3% | 3.9% | 0.8% | 0.1% | 0.0% |
| 2 Gol | 9.7% | 6.1% | 1.9% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 3.2% | 2.0% | 0.6% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.8% | 0.5% | 0.2% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Bani Gansè — Son 5 Maç
G
vs AS Sobemap (D)
0 - 1
M
vs Espoir Savalou (D)
1 - 0
B
vs Espoir Savalou (D)
1 - 1
G
vs Espoir Savalou (E)
1 - 0
G
vs Espoir Savalou (D)
0 - 2
Espoir Savalou — Son 5 Maç
G
vs Cavaliers (E)
2 - 0
G
vs Bani Gansè (E)
1 - 0
G
vs Cavaliers (E)
1 - 0
B
vs Panthères (D)
0 - 0
B
vs Bani Gansè (E)
1 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 18.10.2025 | Championnat National | Espoir Savalou | 1 - 0 | Bani Gansè |
| 16.03.2025 | Championnat National | Espoir Savalou | 1 - 1 | Bani Gansè |
| 27.10.2024 | Championnat National | Bani Gansè | 1 - 0 | Espoir Savalou |
| 19.06.2024 | Championnat National | Espoir Savalou | 0 - 2 | Bani Gansè |
| 18.02.2024 | Championnat National | Bani Gansè | 1 - 0 | Espoir Savalou |
| 28.12.2022 | Championnat National | Bani Gansè | 1 - 0 | Espoir Savalou |
| 16.11.2022 | Championnat National | Espoir Savalou | 0 - 1 | Bani Gansè |