Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Romanya
Liga II •
10.04.2026 — 16:00
FC Voluntari
Elo: 1478λ (Beklenen Gol): 1.39
1 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Corvinul Hunedoara
Elo: 1498λ (Beklenen Gol): 0.78
Model Güven Derecesi:
%68
Veri Kalitesi Bildirimi: Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç).
FC Voluntari - Corvinul Hunedoara mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.39, Dep: 0.78 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre FC Voluntari %50.5 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %37.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %41.7, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %29.4 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %91.1
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
FC Voluntari xG
1.64
Dengeli
Corvinul Hunedoara xG
1.16
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%50.5
X (Beraberlik)
%29.4
2 (Deplasman)
%20.1
Çifte Şans 1X: %79.9
Çifte Şans X2: %49.5
Çifte Şans 12: %70.6
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %87.7
0.5 Alt: %12.4
1.5 Üst: %64.8
1.5 Alt: %35.2
2.5 Üst: %37.0
2.5 Alt: %63.0
3.5 Üst: %17.5
3.5 Alt: %82.5
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%41.7
KG Yok
%58.3
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%14.9
1-1
%13.3
0-0
%12.3
2-0
%11.0
2-1
%8.6
0-1
%8.0
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %35.5
İY X: %47.6
İY 2: %16.9
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %61.8
İY 0.5 Alt: %38.3
İY 1.5 Üst: %26.2
İY 1.5 Alt: %73.8
İY 2.5 Üst: %7.6
İY 2.5 Alt: %92.4
İY 3.5 Üst: %1.7
İY 3.5 Alt: %98.3
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.88
+
Dep
3.4
=
Toplam
8.28
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %44.7
8.5 Alt: %55.3
9.5 Üst: %31.9
9.5 Alt: %68.1
10.5 Üst: %21.3
10.5 Alt: %78.7
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.81 Korner (Ev: 2.25, Dep: 1.56)
İY 4.5 Üst: %33.4
İY 4.5 Alt: %66.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %63.3 |
Eşit: %12.4 |
Dep: %24.3
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
20.5
Ev: 12.5 • Dep: 7.9
İsabetli Şut
7.2
Ev: 4.5 • Dep: 2.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %39.7
21.5 Alt: %60.4
23.5 Şut Üst: %24.5
23.5 Alt: %75.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %42.8
7.5 Alt: %57.2
8.5 İsabetli Üst: %29.4
8.5 Alt: %70.6
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiFC Voluntari
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Corvinul Hunedoara
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
FC Voluntari (-0.50)
@1.99
%50.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
Corvinul Hunedoara (+0.50)
@2.01
%49.7 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.00 Gol Üst
@1.96
%51.0 İhtimal
İade (Push): %27.9
+2.00 Gol Alt
@2.04
%49.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.00 | %25.0 | %0.0 | @1.33 | %75.0 |
| -1.25 | @3.49 | %28.6 | %0.0 | @1.40 | %71.4 |
| -1.00 | @2.99 | %33.5 | %25.3 | @1.50 | %66.5 |
| -0.75 | @2.32 | %43.1 | %0.0 | @1.76 | %56.9 |
| -0.50 Ana Hat | @1.99 | %50.3 | %0.0 | @2.01 | %49.7 |
| -0.25 | @1.69 | %59.1 | %0.0 | @2.44 | %41.0 |
| 0.0 | @1.40 | %71.4 | %29.5 | @3.50 | %28.6 |
| +0.25 | @1.31 | %76.4 | %0.0 | @4.23 | %23.6 |
| +0.50 | @1.25 | %79.9 | %0.0 | @4.96 | %20.2 |
| +0.75 | @1.17 | %85.8 | %0.0 | @7.03 | %14.2 |
| +1.00 | @1.08 | %92.6 | %13.8 | @13.57 | %7.4 |
| +1.25 | @1.07 | %93.2 | %0.0 | @14.66 | %6.8 |
| +1.50 | @1.07 | %93.7 | %0.0 | @15.74 | %6.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.70 | %59.0 | %0.0 | @2.44 | %41.0 |
| +2.00 Ana Hat | @1.96 | %51.0 | %27.9 | @2.04 | %49.0 |
| +2.25 | @2.34 | %42.8 | %0.0 | @1.75 | %57.2 |
| +2.50 | @2.72 | %36.8 | %0.0 | @1.58 | %63.2 |
| +2.75 | @3.34 | %30.0 | %0.0 | @1.43 | %70.0 |
| +3.00 | @4.66 | %21.5 | %19.5 | @1.27 | %78.5 |
| +3.25 | @5.23 | %19.1 | %0.0 | @1.24 | %80.9 |
| +3.50 | @5.79 | %17.3 | %0.0 | @1.21 | %82.7 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 12.4% | 8.0% | 3.5% | 0.9% | 0.2% | 0.0% |
| 1 Gol | 15.0% | 13.3% | 4.8% | 1.3% | 0.2% | 0.0% |
| 2 Gol | 11.1% | 8.6% | 3.4% | 0.9% | 0.2% | 0.0% |
| 3 Gol | 5.1% | 4.0% | 1.6% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.8% | 1.4% | 0.5% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.5% | 0.4% | 0.2% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
FC Voluntari — Son 5 Maç
B
vs Corvinul Hunedoara (D)
0 - 0
G
vs Corvinul Hunedoara (E)
2 - 0
M
vs Corvinul Hunedoara (D)
3 - 1
G
vs Farul Constanta (E)
4 - 2
G
vs Farul Constanta (E)
2 - 0
Corvinul Hunedoara — Son 5 Maç
B
vs FC Voluntari (E)
0 - 0
M
vs FC Voluntari (D)
2 - 0
G
vs FC Voluntari (E)
3 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
3 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 08.11.2025 | Liga II | Corvinul Hunedoara | 0 - 0 | FC Voluntari |
| 25.08.2024 | Liga II | FC Voluntari | 2 - 0 | Corvinul Hunedoara |
| 17.04.2024 | Cupa României | Corvinul Hunedoara | 3 - 1 | FC Voluntari |