Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Spain
Tercera División RFEF - Group 15 •
06.06.2026 — 19:00
Pamplona
Elo: 1508λ (Beklenen Gol): 1.14
5 - 1
Tamamlandı
İY: 3 - 0
Izarra
Elo: 1548λ (Beklenen Gol): 0.61
Model Güven Derecesi:
%75
Pamplona - Izarra mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.14, Dep: 0.61 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Pamplona %47.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %25.7, Karşılıklı Gol Var olasılığı %32.1, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %33.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %91
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Pamplona xG
1.55
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Izarra xG
0.84
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.55 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.14 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%47.6
X (Beraberlik)
%33.5
2 (Deplasman)
%18.9
Çifte Şans 1X: %81.1
Çifte Şans X2: %52.4
Çifte Şans 12: %66.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %81.8
0.5 Alt: %18.2
1.5 Üst: %53.3
1.5 Alt: %46.7
2.5 Üst: %25.7
2.5 Alt: %74.3
3.5 Üst: %10.2
3.5 Alt: %89.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%32.1
KG Yok
%67.9
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%18.8
0-0
%18.2
1-1
%13.0
2-0
%11.3
0-1
%9.7
2-1
%6.9
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %32.0
İY X: %53.1
İY 2: %15.0
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %54.1
İY 0.5 Alt: %45.9
İY 1.5 Üst: %19.2
İY 1.5 Alt: %80.8
İY 2.5 Üst: %4.6
İY 2.5 Alt: %95.4
İY 3.5 Üst: %0.9
İY 3.5 Alt: %99.2
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.38
+
Dep
3.04
=
Toplam
7.42
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %32.7
8.5 Alt: %67.3
9.5 Üst: %21.4
9.5 Alt: %78.6
10.5 Üst: %13.1
10.5 Alt: %86.9
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.41 Korner (Ev: 2.01, Dep: 1.4)
İY 4.5 Üst: %25.8
İY 4.5 Alt: %74.2
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %61.9 |
Eşit: %13.3 |
Dep: %24.8
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
17.9
Ev: 11 • Dep: 6.9
İsabetli Şut
6.3
Ev: 3.9 • Dep: 2.4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %19.5
21.5 Alt: %80.5
23.5 Şut Üst: %9.8
23.5 Alt: %90.3
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %29.6
7.5 Alt: %70.4
8.5 İsabetli Üst: %18.3
8.5 Alt: %81.7
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiPamplona
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Izarra
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Pamplona (-0.50)
@2.10
%47.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
Izarra (+0.50)
@1.91
%52.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.50 Gol Üst
@1.88
%53.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.50 Gol Alt
@2.14
%46.8 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.78 | %20.9 | %0.0 | @1.26 | %79.1 |
| -1.25 | @4.15 | %24.1 | %0.0 | @1.32 | %75.9 |
| -1.00 | @3.51 | %28.5 | %26.6 | @1.40 | %71.5 |
| -0.75 | @2.53 | %39.5 | %0.0 | @1.65 | %60.5 |
| -0.50 Ana Hat | @2.10 | %47.5 | %0.0 | @1.91 | %52.5 |
| -0.25 | @1.75 | %57.1 | %0.0 | @2.33 | %42.9 |
| 0.0 | @1.40 | %71.5 | %33.6 | @3.51 | %28.5 |
| +0.25 | @1.29 | %77.3 | %0.0 | @4.40 | %22.7 |
| +0.50 | @1.23 | %81.1 | %0.0 | @5.28 | %18.9 |
| +0.75 | @1.15 | %87.1 | %0.0 | @7.77 | %12.9 |
| +1.00 | @1.06 | %94.2 | %13.9 | @17.16 | %5.8 |
| +1.25 | @1.06 | %94.6 | %0.0 | @18.54 | %5.4 |
| +1.50 | @1.05 | %95.0 | %0.0 | @19.93 | %5.0 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @2.19 | %45.7 | %0.0 | @1.84 | %54.3 |
| +2.00 | @2.82 | %35.4 | %27.6 | @1.55 | %64.6 |
| +2.25 | @3.36 | %29.8 | %0.0 | @1.42 | %70.3 |
| +2.50 | @3.90 | %25.7 | %0.0 | @1.34 | %74.4 |
| +2.75 | @5.17 | %19.4 | %0.0 | @1.24 | %80.6 |
| +3.00 | @8.40 | %11.9 | %15.6 | @1.14 | %88.1 |
| +3.25 | @9.17 | %10.9 | %0.0 | @1.12 | %89.1 |
| +3.50 | @9.95 | %10.1 | %0.0 | @1.11 | %90.0 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 18.2% | 9.7% | 3.3% | 0.7% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 18.8% | 13.0% | 3.7% | 0.8% | 0.1% | 0.0% |
| 2 Gol | 11.3% | 6.9% | 2.1% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 4.3% | 2.6% | 0.8% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.2% | 0.8% | 0.2% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Pamplona — Son 5 Maç
B
vs Izarra (D)
1 - 1
G
vs Huarte (E)
1 - 0
G
vs Izarra (D)
0 - 2
G
vs Izarra (E)
2 - 1
M
vs Izarra (D)
2 - 0
Izarra — Son 5 Maç
B
vs Pamplona (E)
1 - 1
G
vs Subiza (E)
4 - 0
M
vs Subiza (D)
1 - 0
M
vs Pamplona (E)
0 - 2
B
vs Subiza (D)
0 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
4 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 30.05.2026 | Tercera División RFEF - Group 15 | Izarra | 1 - 1 | Pamplona |
| 19.04.2026 | Tercera División RFEF - Group 15 | Izarra | 0 - 2 | Pamplona |
| 13.12.2025 | Tercera División RFEF - Group 15 | Pamplona | 2 - 1 | Izarra |
| 14.08.2023 | Friendlies Clubs | Izarra | 2 - 0 | Pamplona |