Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Fransa
Ligue 1 •
22.03.2026 — 16:00
Blessing
Elo: 1487λ (Beklenen Gol): 0.41
1 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Tanganyika
Elo: 1558λ (Beklenen Gol): 0.69
Model Güven Derecesi:
%63
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (4 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Blessing - Tanganyika mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.41, Dep: 0.69 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Tanganyika %36.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %9.8, Karşılıklı Gol Var olasılığı %17.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %45.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %54
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Blessing xG
1.11
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Tanganyika xG
1.11
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.11 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (0.41 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%18.4
X (Beraberlik)
%45.0
2 (Deplasman)
%36.6
Çifte Şans 1X: %63.4
Çifte Şans X2: %81.6
Çifte Şans 12: %55.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %65.8
0.5 Alt: %34.2
1.5 Üst: %30.5
1.5 Alt: %69.5
2.5 Üst: %9.8
2.5 Alt: %90.2
3.5 Üst: %2.5
3.5 Alt: %97.5
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%17.3
KG Yok
%82.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-0
%34.2
0-1
%22.3
1-0
%13.0
1-1
%10.1
0-2
%7.9
1-2
%3.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %12.4
İY X: %65.2
İY 2: %22.4
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %38.6
İY 0.5 Alt: %61.4
İY 1.5 Üst: %9.0
İY 1.5 Alt: %91.0
İY 2.5 Üst: %1.4
İY 2.5 Alt: %98.6
İY 3.5 Üst: %0.2
İY 3.5 Alt: %99.8
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
2.9
+
Dep
3.19
=
Toplam
6.09
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %16.3
8.5 Alt: %83.7
9.5 Üst: %9.1
9.5 Alt: %90.9
10.5 Üst: %4.7
10.5 Alt: %95.3
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 2.8 Korner (Ev: 1.33, Dep: 1.47)
İY 4.5 Üst: %15.3
İY 4.5 Alt: %84.7
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %37.1 |
Eşit: %16.4 |
Dep: %46.5
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
14.4
Ev: 7 • Dep: 7.4
İsabetli Şut
5
Ev: 2.5 • Dep: 2.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %3.6
21.5 Alt: %96.4
23.5 Şut Üst: %1.2
23.5 Alt: %98.8
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %13.6
7.5 Alt: %86.5
8.5 İsabetli Üst: %6.9
8.5 Alt: %93.1
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiBlessing
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Tanganyika
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Blessing (+0.25)
@1.89
%52.8 İhtimal
İade (Push): %0.0
Tanganyika (-0.25)
@2.12
%47.2 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.50 Gol Üst
@3.27
%30.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.50 Gol Alt
@1.44
%69.5 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @28.64 | %3.5 | %0.0 | @1.04 | %96.5 |
| -1.25 | @26.50 | %3.8 | %0.0 | @1.04 | %96.2 |
| -1.00 | @24.36 | %4.1 | %14.9 | @1.04 | %95.9 |
| -0.75 | @8.44 | %11.9 | %0.0 | @1.13 | %88.2 |
| -0.50 | @5.43 | %18.4 | %0.0 | @1.23 | %81.6 |
| -0.25 | @4.21 | %23.8 | %0.0 | @1.31 | %76.2 |
| 0.0 | @2.99 | %33.5 | %45.0 | @1.50 | %66.5 |
| +0.25 Ana Hat | @1.89 | %52.8 | %0.0 | @2.12 | %47.2 |
| +0.50 | @1.58 | %63.4 | %0.0 | @2.73 | %36.6 |
| +0.75 | @1.38 | %72.7 | %0.0 | @3.67 | %27.3 |
| +1.00 | @1.17 | %85.3 | %25.7 | @6.79 | %14.7 |
| +1.25 | @1.14 | %87.4 | %0.0 | @7.96 | %12.6 |
| +1.50 | @1.12 | %89.1 | %0.0 | @9.13 | %11.0 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @4.44 | %22.5 | %0.0 | @1.29 | %77.5 |
| +2.00 | @8.08 | %12.4 | %20.7 | @1.14 | %87.6 |
| +2.25 | @9.14 | %10.9 | %0.0 | @1.12 | %89.1 |
| +2.50 | @10.19 | %9.8 | %0.0 | @1.11 | %90.2 |
| +2.75 | @15.64 | %6.4 | %0.0 | @1.07 | %93.6 |
| +3.00 | @36.87 | %2.7 | %7.3 | @1.03 | %97.3 |
| +3.25 | @38.32 | %2.6 | %0.0 | @1.03 | %97.4 |
| +3.50 | @39.77 | %2.5 | %0.0 | @1.03 | %97.5 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 34.2% | 22.3% | 7.9% | 1.8% | 0.3% | 0.0% |
| 1 Gol | 12.9% | 10.1% | 3.2% | 0.7% | 0.1% | 0.0% |
| 2 Gol | 2.8% | 1.9% | 0.7% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 3 Gol | 0.4% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Blessing — Son 5 Maç
B
vs Simba (D)
0 - 0
M
vs Don Bosco (D)
2 - 1
B
vs Groupe Bazano (E)
0 - 0
B
vs CS Manika (E)
0 - 0
Tanganyika — Son 5 Maç
G
vs AS New Soger (D)
0 - 1
G
vs Groupe Bazano (E)
2 - 1
G
vs Lubumbashi Sport (D)
0 - 1
G
vs Saint-Luc (D)
0 - 2
G
vs Malole (E)
1 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.