Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Burundi
Ligue A •
18.01.2026 — 16:00
Musongati
Elo: 1554λ (Beklenen Gol): 1.40
0 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Muzinga
Elo: 1498λ (Beklenen Gol): 0.63
Model Güven Derecesi:
%68
Veri Kalitesi Bildirimi: Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç).
Musongati - Muzinga mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.40, Dep: 0.63 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Musongati %54.7 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %33.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %36.0, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %29.3 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %82
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%53.4
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Musongati xG
1.64
Dengeli
Muzinga xG
0.84
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%54.7
X (Beraberlik)
%29.3
2 (Deplasman)
%15.9
Çifte Şans 1X: %84.1
Çifte Şans X2: %45.3
Çifte Şans 12: %70.7
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %85.9
0.5 Alt: %14.1
1.5 Üst: %60.9
1.5 Alt: %39.1
2.5 Üst: %33.0
2.5 Alt: %67.0
3.5 Üst: %14.7
3.5 Alt: %85.3
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%36.0
KG Yok
%64.0
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%17.6
0-0
%14.1
2-0
%12.9
1-1
%12.5
2-1
%8.1
0-1
%7.4
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %37.5
İY X: %48.8
İY 2: %13.8
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %59.2
İY 0.5 Alt: %40.8
İY 1.5 Üst: %23.7
İY 1.5 Alt: %76.4
İY 2.5 Üst: %6.4
İY 2.5 Alt: %93.6
İY 3.5 Üst: %1.4
İY 3.5 Alt: %98.7
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.89
+
Dep
3.07
=
Toplam
7.96
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %40.2
8.5 Alt: %59.8
9.5 Üst: %27.9
9.5 Alt: %72.2
10.5 Üst: %18.0
10.5 Alt: %82.0
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.66 Korner (Ev: 2.25, Dep: 1.41)
İY 4.5 Üst: %30.5
İY 4.5 Alt: %69.5
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %67.9 |
Eşit: %11.8 |
Dep: %20.3
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
19.6
Ev: 12.6 • Dep: 7
İsabetli Şut
6.9
Ev: 4.5 • Dep: 2.4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %31.9
21.5 Alt: %68.1
23.5 Şut Üst: %18.4
23.5 Alt: %81.6
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %38.1
7.5 Alt: %61.9
8.5 İsabetli Üst: %25.4
8.5 Alt: %74.7
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiMusongati
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Muzinga
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Musongati (-0.75)
@2.11
%47.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
Muzinga (+0.75)
@1.90
%52.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.75 Gol Üst
@1.84
%54.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.75 Gol Alt
@2.19
%45.6 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.63 | %27.6 | %0.0 | @1.38 | %72.4 |
| -1.25 | @3.14 | %31.9 | %0.0 | @1.47 | %68.1 |
| -1.00 | @2.65 | %37.8 | %27.0 | @1.61 | %62.2 |
| -0.75 Ana Hat | @2.11 | %47.5 | %0.0 | @1.90 | %52.5 |
| -0.50 | @1.83 | %54.6 | %0.0 | @2.20 | %45.4 |
| -0.25 | @1.56 | %64.0 | %0.0 | @2.78 | %36.0 |
| 0.0 | @1.29 | %77.4 | %29.4 | @4.42 | %22.6 |
| +0.25 | @1.23 | %81.3 | %0.0 | @5.34 | %18.7 |
| +0.50 | @1.19 | %84.0 | %0.0 | @6.26 | %16.0 |
| +0.75 | @1.12 | %89.3 | %0.0 | @9.30 | %10.8 |
| +1.00 | @1.05 | %95.2 | %11.7 | @20.67 | %4.8 |
| +1.25 | @1.05 | %95.5 | %0.0 | @22.04 | %4.5 |
| +1.50 | @1.04 | %95.7 | %0.0 | @23.41 | %4.3 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 Ana Hat | @1.84 | %54.4 | %0.0 | @2.19 | %45.6 |
| +2.00 | @2.20 | %45.5 | %28.0 | @1.84 | %54.5 |
| +2.25 | @2.62 | %38.1 | %0.0 | @1.62 | %61.9 |
| +2.50 | @3.05 | %32.8 | %0.0 | @1.49 | %67.2 |
| +2.75 | @3.85 | %26.0 | %0.0 | @1.35 | %74.0 |
| +3.00 | @5.65 | %17.7 | %18.3 | @1.21 | %82.3 |
| +3.25 | @6.29 | %15.9 | %0.0 | @1.19 | %84.1 |
| +3.50 | @6.92 | %14.5 | %0.0 | @1.17 | %85.6 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 14.1% | 7.5% | 2.6% | 0.5% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 17.6% | 12.5% | 3.7% | 0.8% | 0.1% | 0.0% |
| 2 Gol | 12.9% | 8.1% | 2.6% | 0.5% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 6.0% | 3.8% | 1.2% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 2.1% | 1.3% | 0.4% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.6% | 0.4% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Musongati — Son 5 Maç
G
vs Flambeau du Centre (D)
0 - 1
B
vs Flambeau du Centre (E)
0 - 0
G
vs Muzinga (D)
0 - 1
B
vs Flambeau du Centre (D)
0 - 0
M
vs Flambeau du Centre (E)
1 - 2
Muzinga — Son 5 Maç
M
vs Musongati (E)
0 - 1
M
vs Musongati (D)
5 - 1
M
vs Musongati (E)
0 - 3
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
3 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 29.11.2025 | Ligue A | Muzinga | 0 - 1 | Musongati |
| 07.02.2021 | Ligue A | Musongati | 5 - 1 | Muzinga |
| 21.11.2020 | Ligue A | Muzinga | 0 - 3 | Musongati |