Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Bulgaristan
1.Lig •
01.02.2026 — 13:30
Bandırmaspor
Elo: 1500λ (Beklenen Gol): 1.56
2 - 0
Tamamlandı
İY: 1 - 0
Vanspor FK
Elo: 1469λ (Beklenen Gol): 0.95
Model Güven Derecesi:
%73
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (4 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı.
Bandırmaspor - Vanspor FK mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.56, Dep: 0.95 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Bandırmaspor %50.7 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %46.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %49.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %27.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %80.8
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Bandırmaspor xG
1.95
Dengeli
Vanspor FK xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%50.7
X (Beraberlik)
%27.2
2 (Deplasman)
%22.1
Çifte Şans 1X: %77.9
Çifte Şans X2: %49.3
Çifte Şans 12: %72.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %90.9
0.5 Alt: %9.1
1.5 Üst: %72.5
1.5 Alt: %27.6
2.5 Üst: %46.0
2.5 Alt: %54.0
3.5 Üst: %24.5
3.5 Alt: %75.5
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%49.4
KG Yok
%50.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%12.9
1-0
%11.8
2-0
%9.9
2-1
%9.4
0-0
%9.0
0-1
%6.8
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %36.7
İY X: %44.2
İY 2: %19.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %67.0
İY 0.5 Alt: %33.0
İY 1.5 Üst: %31.9
İY 1.5 Alt: %68.1
İY 2.5 Üst: %10.5
İY 2.5 Alt: %89.5
İY 3.5 Üst: %2.7
İY 3.5 Alt: %97.3
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.22
+
Dep
3.76
=
Toplam
8.99
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %54.3
8.5 Alt: %45.7
9.5 Üst: %41.1
9.5 Alt: %58.9
10.5 Üst: %29.3
10.5 Alt: %70.7
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.13 Korner (Ev: 2.4, Dep: 1.73)
İY 4.5 Üst: %39.8
İY 4.5 Alt: %60.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %62.5 |
Eşit: %12.1 |
Dep: %25.5
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
22.5
Ev: 13.6 • Dep: 9
İsabetli Şut
7.9
Ev: 4.8 • Dep: 3.1
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %57.4
21.5 Alt: %42.6
23.5 Şut Üst: %40.7
23.5 Alt: %59.3
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %53.3
7.5 Alt: %46.7
8.5 İsabetli Üst: %39.4
8.5 Alt: %60.6
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiBandırmaspor
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Vanspor FK
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Bandırmaspor (-0.50)
@1.98
%50.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
Vanspor FK (+0.50)
@2.02
%49.6 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@1.90
%52.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@2.11
%47.4 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.77 | %26.5 | %0.0 | @1.36 | %73.5 |
| -1.25 | @3.32 | %30.1 | %0.0 | @1.43 | %69.9 |
| -1.00 | @2.87 | %34.9 | %23.9 | @1.53 | %65.2 |
| -0.75 | @2.29 | %43.7 | %0.0 | @1.78 | %56.3 |
| -0.50 Ana Hat | @1.98 | %50.4 | %0.0 | @2.02 | %49.6 |
| -0.25 | @1.71 | %58.4 | %0.0 | @2.41 | %41.6 |
| 0.0 | @1.44 | %69.5 | %27.4 | @3.27 | %30.5 |
| +0.25 | @1.35 | %74.3 | %0.0 | @3.89 | %25.7 |
| +0.50 | @1.28 | %77.8 | %0.0 | @4.51 | %22.2 |
| +0.75 | @1.19 | %83.8 | %0.0 | @6.16 | %16.2 |
| +1.00 | @1.10 | %90.7 | %14.2 | @10.77 | %9.3 |
| +1.25 | @1.09 | %91.4 | %0.0 | @11.67 | %8.6 |
| +1.50 | @1.09 | %92.0 | %0.0 | @12.56 | %8.0 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.47 | %68.0 | %0.0 | @3.13 | %32.0 |
| +2.00 | @1.61 | %62.2 | %26.6 | @2.65 | %37.8 |
| +2.25 Ana Hat | @1.90 | %52.7 | %0.0 | @2.11 | %47.4 |
| +2.50 | @2.19 | %45.6 | %0.0 | @1.84 | %54.4 |
| +2.75 | @2.56 | %39.1 | %0.0 | @1.64 | %60.9 |
| +3.00 | @3.26 | %30.7 | %21.6 | @1.44 | %69.3 |
| +3.25 | @3.71 | %27.0 | %0.0 | @1.37 | %73.0 |
| +3.50 | @4.15 | %24.1 | %0.0 | @1.32 | %75.9 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 9.1% | 6.8% | 3.7% | 1.2% | 0.3% | 0.1% |
| 1 Gol | 11.8% | 13.0% | 5.8% | 1.8% | 0.4% | 0.1% |
| 2 Gol | 9.9% | 9.5% | 4.5% | 1.4% | 0.3% | 0.1% |
| 3 Gol | 5.2% | 4.9% | 2.3% | 0.7% | 0.2% | 0.0% |
| 4 Gol | 2.0% | 1.9% | 0.9% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.6% | 0.6% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Bandırmaspor — Son 5 Maç
G
vs Vanspor FK (D)
1 - 2
G
vs Vanspor FK (E)
1 - 0
B
vs Vanspor FK (D)
2 - 2
B
vs Vanspor FK (E)
0 - 0
Vanspor FK — Son 5 Maç
M
vs Sarıyer (D)
2 - 1
M
vs Bandırmaspor (E)
1 - 2
G
vs Sarıyer (D)
2 - 3
B
vs Sarıyer (E)
1 - 1
B
vs Sarıyer (D)
1 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
4 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 29.08.2025 | 1.Lig | Vanspor FK | 1 - 2 | Bandırmaspor |
| 11.01.2020 | 2.Lig | Bandırmaspor | 1 - 0 | Vanspor FK |
| 01.09.2019 | 2.Lig | Vanspor FK | 2 - 2 | Bandırmaspor |
| 31.10.2018 | Türkiye Kupası | Bandırmaspor | 0 - 0 | Vanspor FK |