Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Özbekistan
Super League •
07.03.2026 — 22:30
FC Lugano
Elo: 1566λ (Beklenen Gol): 1.97
1 - 3
Tamamlandı
İY: 0 - 1
FC Luzern
Elo: 1557λ (Beklenen Gol): 1.40
Model Güven Derecesi:
%80
FC Lugano - FC Luzern mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.97, Dep: 1.40 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre FC Lugano %50.3 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %65.4, Karşılıklı Gol Var olasılığı %65.5, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %23.3 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %84.7
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
FC Lugano xG
2.31
Dengeli
FC Luzern xG
1.60
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%50.3
X (Beraberlik)
%23.3
2 (Deplasman)
%26.5
Çifte Şans 1X: %73.6
Çifte Şans X2: %49.7
Çifte Şans 12: %76.7
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %95.8
0.5 Alt: %4.2
1.5 Üst: %85.7
1.5 Alt: %14.3
2.5 Üst: %65.4
2.5 Alt: %34.6
3.5 Üst: %43.5
3.5 Alt: %56.6
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%65.5
KG Yok
%34.5
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%10.2
2-1
%9.4
2-0
%6.7
1-2
%6.6
2-2
%6.5
3-1
%6.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %38.5
İY X: %38.0
İY 2: %23.5
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %77.1
İY 0.5 Alt: %23.0
İY 1.5 Üst: %45.5
İY 1.5 Alt: %54.5
İY 2.5 Üst: %19.3
İY 2.5 Alt: %80.7
İY 3.5 Üst: %6.5
İY 3.5 Alt: %93.5
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
6.05
+
Dep
4.72
=
Toplam
10.77
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %74.7
8.5 Alt: %25.3
9.5 Üst: %63.4
9.5 Alt: %36.6
10.5 Üst: %51.3
10.5 Alt: %48.8
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.95 Korner (Ev: 2.78, Dep: 2.17)
İY 4.5 Üst: %55.2
İY 4.5 Alt: %44.9
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %59.9 |
Eşit: %11.4 |
Dep: %28.7
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
27.8
Ev: 16.1 • Dep: 11.7
İsabetli Şut
9.7
Ev: 5.7 • Dep: 4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %88.6
21.5 Alt: %11.4
23.5 Şut Üst: %78.8
23.5 Alt: %21.2
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %75.4
7.5 Alt: %24.6
8.5 İsabetli Üst: %63.6
8.5 Alt: %36.4
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiFC Lugano
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
FC Luzern
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
FC Lugano (-0.50)
@2.01
%49.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
FC Luzern (+0.50)
@1.99
%50.3 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.25 Gol Üst
@2.10
%47.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.25 Gol Alt
@1.91
%52.3 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.52 | %28.4 | %0.0 | @1.40 | %71.6 |
| -1.25 | @3.15 | %31.8 | %0.0 | @1.47 | %68.2 |
| -1.00 | @2.77 | %36.1 | %21.3 | @1.56 | %63.9 |
| -0.75 | @2.29 | %43.7 | %0.0 | @1.78 | %56.3 |
| -0.50 Ana Hat | @2.01 | %49.7 | %0.0 | @1.99 | %50.3 |
| -0.25 | @1.77 | %56.3 | %0.0 | @2.29 | %43.7 |
| 0.0 | @1.54 | %65.1 | %23.7 | @2.86 | %34.9 |
| +0.25 | @1.43 | %69.8 | %0.0 | @3.31 | %30.2 |
| +0.50 | @1.36 | %73.4 | %0.0 | @3.75 | %26.6 |
| +0.75 | @1.26 | %79.2 | %0.0 | @4.81 | %20.8 |
| +1.00 | @1.16 | %86.1 | %14.8 | @7.20 | %13.9 |
| +1.25 | @1.15 | %87.2 | %0.0 | @7.83 | %12.8 |
| +1.50 | @1.13 | %88.2 | %0.0 | @8.46 | %11.8 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.19 | %83.7 | %0.0 | @6.14 | %16.3 |
| +2.00 | @1.23 | %81.6 | %20.6 | @5.43 | %18.4 |
| +2.25 | @1.39 | %72.2 | %0.0 | @3.60 | %27.8 |
| +2.50 | @1.54 | %64.8 | %0.0 | @2.84 | %35.3 |
| +2.75 | @1.66 | %60.3 | %0.0 | @2.52 | %39.7 |
| +3.00 | @1.83 | %54.6 | %22.4 | @2.20 | %45.4 |
| +3.25 Ana Hat | @2.10 | %47.7 | %0.0 | @1.91 | %52.3 |
| +3.50 | @2.36 | %42.4 | %0.0 | @1.74 | %57.6 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 4.2% | 4.2% | 3.4% | 1.6% | 0.6% | 0.2% |
| 1 Gol | 6.2% | 10.4% | 6.7% | 3.1% | 1.1% | 0.3% |
| 2 Gol | 6.8% | 9.5% | 6.7% | 3.1% | 1.1% | 0.3% |
| 3 Gol | 4.5% | 6.3% | 4.4% | 2.0% | 0.7% | 0.2% |
| 4 Gol | 2.2% | 3.1% | 2.2% | 1.0% | 0.3% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.9% | 1.2% | 0.9% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
FC Lugano — Son 5 Maç
G
vs Lausanne (E)
2 - 1
B
vs FC Basel 1893 (D)
1 - 1
G
vs FC Luzern (D)
2 - 5
B
vs Lausanne (D)
0 - 0
G
vs FC Basel 1893 (D)
0 - 1
FC Luzern — Son 5 Maç
G
vs FC Zurich (D)
1 - 4
B
vs FC Sion (D)
0 - 0
B
vs FC Sion (D)
1 - 1
M
vs FC Lugano (E)
2 - 5
M
vs FC Winterthur (E)
1 - 3
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 17.01.2026 | Super League | FC Luzern | 2 - 5 | FC Lugano |
| 30.10.2025 | Super League | FC Lugano | 2 - 0 | FC Luzern |
| 04.05.2025 | Super League | FC Luzern | 0 - 2 | FC Lugano |
| 15.02.2025 | Super League | FC Lugano | 2 - 0 | FC Luzern |
| 07.12.2024 | Super League | FC Luzern | 1 - 4 | FC Lugano |
| 11.08.2024 | Super League | FC Lugano | 2 - 3 | FC Luzern |
| 03.03.2024 | Super League | FC Luzern | 0 - 1 | FC Lugano |
| 03.12.2023 | Super League | FC Lugano | 1 - 0 | FC Luzern |