Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Fransa
Ligue 1 •
13.03.2026 — 16:00
Lubumbashi Sport
Elo: 1514λ (Beklenen Gol): 0.79
0 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Tanganyika
Elo: 1558λ (Beklenen Gol): 1.00
Model Güven Derecesi:
%70
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Lubumbashi Sport - Tanganyika mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.79, Dep: 1.00 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Tanganyika %38.4 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %26.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %35.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %34.8 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %60.7
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Lubumbashi Sport xG
1.20
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Tanganyika xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.20 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (0.79 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%26.8
X (Beraberlik)
%34.8
2 (Deplasman)
%38.4
Çifte Şans 1X: %61.6
Çifte Şans X2: %73.2
Çifte Şans 12: %65.3
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %82.2
0.5 Alt: %17.8
1.5 Üst: %54.3
1.5 Alt: %45.7
2.5 Üst: %26.6
2.5 Alt: %73.4
3.5 Üst: %10.6
3.5 Alt: %89.4
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%35.4
KG Yok
%64.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-0
%17.8
0-1
%15.8
1-1
%14.2
1-0
%12.2
0-2
%8.4
1-2
%6.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %20.0
İY X: %53.3
İY 2: %26.8
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %54.7
İY 0.5 Alt: %45.3
İY 1.5 Üst: %19.8
İY 1.5 Alt: %80.2
İY 2.5 Üst: %4.8
İY 2.5 Alt: %95.2
İY 3.5 Üst: %0.9
İY 3.5 Alt: %99.1
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.66
+
Dep
3.87
=
Toplam
7.53
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %34.2
8.5 Alt: %65.8
9.5 Üst: %22.7
9.5 Alt: %77.3
10.5 Üst: %14.1
10.5 Alt: %86.0
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.46 Korner (Ev: 1.69, Dep: 1.78)
İY 4.5 Üst: %26.8
İY 4.5 Alt: %73.2
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %39.7 |
Eşit: %14.8 |
Dep: %45.5
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
18.1
Ev: 8.8 • Dep: 9.3
İsabetli Şut
6.3
Ev: 3.1 • Dep: 3.2
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %20.9
21.5 Alt: %79.1
23.5 Şut Üst: %10.6
23.5 Alt: %89.4
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %30.2
7.5 Alt: %69.8
8.5 İsabetli Üst: %18.8
8.5 Alt: %81.2
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiLubumbashi Sport
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Tanganyika
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Lubumbashi Sport (+0.25)
@1.87
%53.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
Tanganyika (-0.25)
@2.15
%46.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.75 Gol Üst
@2.13
%46.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.75 Gol Alt
@1.88
%53.1 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @11.49 | %8.7 | %0.0 | @1.10 | %91.3 |
| -1.25 | @10.45 | %9.6 | %0.0 | @1.11 | %90.4 |
| -1.00 | @9.41 | %10.6 | %18.1 | @1.12 | %89.4 |
| -0.75 | @5.12 | %19.5 | %0.0 | @1.24 | %80.5 |
| -0.50 | @3.73 | %26.8 | %0.0 | @1.37 | %73.2 |
| -0.25 | @3.08 | %32.5 | %0.0 | @1.48 | %67.5 |
| 0.0 | @2.43 | %41.1 | %34.8 | @1.70 | %58.9 |
| +0.25 Ana Hat | @1.87 | %53.5 | %0.0 | @2.15 | %46.5 |
| +0.50 | @1.62 | %61.6 | %0.0 | @2.60 | %38.4 |
| +0.75 | @1.43 | %69.7 | %0.0 | @3.30 | %30.3 |
| +1.00 | @1.25 | %80.3 | %23.3 | @5.08 | %19.7 |
| +1.25 | @1.21 | %82.9 | %0.0 | @5.85 | %17.1 |
| +1.50 | @1.18 | %84.9 | %0.0 | @6.62 | %15.1 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 Ana Hat | @2.13 | %46.9 | %0.0 | @1.88 | %53.1 |
| +2.00 | @2.73 | %36.7 | %27.7 | @1.58 | %63.3 |
| +2.25 | @3.25 | %30.8 | %0.0 | @1.44 | %69.2 |
| +2.50 | @3.77 | %26.5 | %0.0 | @1.36 | %73.5 |
| +2.75 | @4.96 | %20.2 | %0.0 | @1.25 | %79.9 |
| +3.00 | @7.95 | %12.6 | %15.9 | @1.14 | %87.4 |
| +3.25 | @8.70 | %11.5 | %0.0 | @1.13 | %88.5 |
| +3.50 | @9.45 | %10.6 | %0.0 | @1.12 | %89.4 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 17.8% | 15.8% | 8.4% | 2.8% | 0.7% | 0.1% |
| 1 Gol | 12.2% | 14.2% | 6.6% | 2.2% | 0.5% | 0.1% |
| 2 Gol | 5.2% | 5.2% | 2.6% | 0.9% | 0.2% | 0.0% |
| 3 Gol | 1.4% | 1.4% | 0.7% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.3% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Lubumbashi Sport — Son 5 Maç
G
vs Simba (D)
1 - 2
G
vs Sanga Balende (E)
2 - 1
M
vs TP Mazembe (E)
0 - 2
M
vs Saint Eloi Lupopo (D)
1 - 0
B
vs Saint-Luc (D)
0 - 0
Tanganyika — Son 5 Maç
G
vs Saint-Luc (D)
0 - 2
G
vs Malole (E)
1 - 0
M
vs Sanga Balende (D)
1 - 0
G
vs Sanga Balende (E)
3 - 0
G
vs Sanga Balende (D)
0 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.