Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Fransa
Ligue 1 •
22.03.2026 — 14:00
AS New Soger
Elo: 1453λ (Beklenen Gol): 0.46
4 - 2
Tamamlandı
İY: 3 - 1
Lubumbashi Sport
Elo: 1514λ (Beklenen Gol): 0.86
Model Güven Derecesi:
%67
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
AS New Soger - Lubumbashi Sport mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.46, Dep: 0.86 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Lubumbashi Sport %42.4 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %14.8, Karşılıklı Gol Var olasılığı %22.1, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %39.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %50.7
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
AS New Soger xG
1.11
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Lubumbashi Sport xG
1.16
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.11 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (0.46 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%17.7
X (Beraberlik)
%39.9
2 (Deplasman)
%42.4
Çifte Şans 1X: %57.6
Çifte Şans X2: %82.3
Çifte Şans 12: %60.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %72.5
0.5 Alt: %27.5
1.5 Üst: %38.9
1.5 Alt: %61.1
2.5 Üst: %14.8
2.5 Alt: %85.2
3.5 Üst: %4.5
3.5 Alt: %95.5
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%22.1
KG Yok
%77.9
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-0
%27.4
0-1
%22.2
1-0
%11.4
1-1
%11.3
0-2
%10.0
1-2
%4.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %12.8
İY X: %60.3
İY 2: %26.9
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %44.5
İY 0.5 Alt: %55.5
İY 1.5 Üst: %12.4
İY 1.5 Alt: %87.7
İY 2.5 Üst: %2.3
İY 2.5 Alt: %97.7
İY 3.5 Üst: %0.3
İY 3.5 Alt: %99.7
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3
+
Dep
3.58
=
Toplam
6.58
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %21.8
8.5 Alt: %78.2
9.5 Üst: %13.0
9.5 Alt: %87.1
10.5 Üst: %7.1
10.5 Alt: %92.9
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.03 Korner (Ev: 1.38, Dep: 1.65)
İY 4.5 Üst: %18.9
İY 4.5 Alt: %81.1
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %33.5 |
Eşit: %15.5 |
Dep: %51.0
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
15.4
Ev: 7 • Dep: 8.4
İsabetli Şut
5.4
Ev: 2.5 • Dep: 2.9
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %6.8
21.5 Alt: %93.3
23.5 Şut Üst: %2.6
23.5 Alt: %97.4
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %17.8
7.5 Alt: %82.2
8.5 İsabetli Üst: %9.7
8.5 Alt: %90.3
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiAS New Soger
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Lubumbashi Sport
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
AS New Soger (+0.25)
@2.13
%47.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
Lubumbashi Sport (-0.25)
@1.89
%53.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.50 Gol Üst
@2.57
%38.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.50 Gol Alt
@1.64
%61.1 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @26.93 | %3.7 | %0.0 | @1.04 | %96.3 |
| -1.25 | @25.05 | %4.0 | %0.0 | @1.04 | %96.0 |
| -1.00 | @23.16 | %4.3 | %14.0 | @1.05 | %95.7 |
| -0.75 | @8.68 | %11.5 | %0.0 | @1.13 | %88.5 |
| -0.50 | @5.64 | %17.7 | %0.0 | @1.22 | %82.3 |
| -0.25 | @4.52 | %22.1 | %0.0 | @1.28 | %77.9 |
| 0.0 | @3.39 | %29.5 | %39.9 | @1.42 | %70.5 |
| +0.25 Ana Hat | @2.13 | %47.1 | %0.0 | @1.89 | %53.0 |
| +0.50 | @1.74 | %57.6 | %0.0 | @2.36 | %42.4 |
| +0.75 | @1.50 | %66.7 | %0.0 | @3.00 | %33.4 |
| +1.00 | @1.27 | %79.1 | %27.1 | @4.77 | %21.0 |
| +1.25 | @1.21 | %82.3 | %0.0 | @5.66 | %17.7 |
| +1.50 | @1.18 | %84.7 | %0.0 | @6.55 | %15.3 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @3.28 | %30.5 | %0.0 | @1.44 | %69.5 |
| +2.00 | @5.14 | %19.5 | %24.1 | @1.24 | %80.5 |
| +2.25 | @5.95 | %16.8 | %0.0 | @1.20 | %83.2 |
| +2.50 | @6.77 | %14.8 | %0.0 | @1.17 | %85.2 |
| +2.75 | @9.84 | %10.2 | %0.0 | @1.11 | %89.8 |
| +3.00 | @19.92 | %5.0 | %10.3 | @1.05 | %95.0 |
| +3.25 | @21.06 | %4.8 | %0.0 | @1.05 | %95.3 |
| +3.50 | @22.20 | %4.5 | %0.0 | @1.05 | %95.5 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 27.5% | 22.2% | 10.0% | 2.9% | 0.6% | 0.1% |
| 1 Gol | 11.4% | 11.3% | 4.6% | 1.3% | 0.3% | 0.0% |
| 2 Gol | 2.8% | 2.4% | 1.0% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 0.4% | 0.4% | 0.2% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
AS New Soger — Son 5 Maç
M
vs Tanganyika (E)
0 - 1
M
vs Sanga Balende (E)
0 - 1
M
vs CS Manika (D)
2 - 0
M
vs Saint-Luc (D)
1 - 0
B
vs Tshinkunku (D)
1 - 1
Lubumbashi Sport — Son 5 Maç
M
vs Tanganyika (E)
0 - 1
G
vs Simba (D)
1 - 2
G
vs Sanga Balende (E)
2 - 1
M
vs TP Mazembe (E)
0 - 2
M
vs Saint Eloi Lupopo (D)
1 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.