Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Rusya
First League •
31.03.2026 — 16:00
Ararat-Armenia II
Elo: 1422λ (Beklenen Gol): 0.91
1 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Shirak II
Elo: 1475λ (Beklenen Gol): 1.57
Model Güven Derecesi:
%80
Ararat-Armenia II - Shirak II mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.91, Dep: 1.57 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Shirak II %51.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %45.2, Karşılıklı Gol Var olasılığı %48.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %27.1 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %54
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Ararat-Armenia II xG
1.24
Dengeli
Shirak II xG
1.64
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%21.0
X (Beraberlik)
%27.1
2 (Deplasman)
%51.8
Çifte Şans 1X: %48.2
Çifte Şans X2: %79.0
Çifte Şans 12: %72.9
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %90.7
0.5 Alt: %9.3
1.5 Üst: %71.9
1.5 Alt: %28.1
2.5 Üst: %45.3
2.5 Alt: %54.8
3.5 Üst: %23.9
3.5 Alt: %76.1
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%48.4
KG Yok
%51.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%12.9
0-1
%12.2
0-2
%10.3
1-2
%9.4
0-0
%9.2
1-0
%6.7
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %18.3
İY X: %44.4
İY 2: %37.4
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %66.6
İY 0.5 Alt: %33.4
İY 1.5 Üst: %31.4
İY 1.5 Alt: %68.6
İY 2.5 Üst: %10.3
İY 2.5 Alt: %89.8
İY 3.5 Üst: %2.6
İY 3.5 Alt: %97.4
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.92
+
Dep
5.1
=
Toplam
9.02
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %54.7
8.5 Alt: %45.3
9.5 Üst: %41.5
9.5 Alt: %58.5
10.5 Üst: %29.6
10.5 Alt: %70.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.15 Korner (Ev: 1.8, Dep: 2.34)
İY 4.5 Üst: %40.0
İY 4.5 Alt: %60.0
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %28.7 |
Eşit: %12.5 |
Dep: %58.8
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
22.4
Ev: 9.6 • Dep: 12.8
İsabetli Şut
7.8
Ev: 3.4 • Dep: 4.4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %56.2
21.5 Alt: %43.9
23.5 Şut Üst: %39.5
23.5 Alt: %60.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %51.9
7.5 Alt: %48.1
8.5 İsabetli Üst: %38.0
8.5 Alt: %62.0
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiArarat-Armenia II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Shirak II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Ararat-Armenia II (+0.50)
@2.07
%48.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
Shirak II (-0.50)
@1.94
%51.6 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@1.93
%51.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@2.08
%48.2 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @13.57 | %7.4 | %0.0 | @1.08 | %92.6 |
| -1.25 | @12.64 | %7.9 | %0.0 | @1.09 | %92.1 |
| -1.00 | @11.70 | %8.5 | %13.7 | @1.09 | %91.5 |
| -0.75 | @6.54 | %15.3 | %0.0 | @1.18 | %84.7 |
| -0.50 | @4.74 | %21.1 | %0.0 | @1.27 | %78.9 |
| -0.25 | @4.09 | %24.5 | %0.0 | @1.32 | %75.6 |
| 0.0 | @3.44 | %29.0 | %27.3 | @1.41 | %71.0 |
| +0.25 | @2.48 | %40.3 | %0.0 | @1.67 | %59.7 |
| +0.50 Ana Hat | @2.07 | %48.4 | %0.0 | @1.94 | %51.6 |
| +0.75 | @1.81 | %55.1 | %0.0 | @2.23 | %44.9 |
| +1.00 | @1.56 | %63.9 | %24.3 | @2.77 | %36.1 |
| +1.25 | @1.45 | %68.9 | %0.0 | @3.22 | %31.1 |
| +1.50 | @1.38 | %72.7 | %0.0 | @3.66 | %27.3 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.49 | %67.3 | %0.0 | @3.06 | %32.7 |
| +2.00 | @1.63 | %61.3 | %26.8 | @2.59 | %38.7 |
| +2.25 Ana Hat | @1.93 | %51.9 | %0.0 | @2.08 | %48.2 |
| +2.50 | @2.23 | %44.9 | %0.0 | @1.82 | %55.1 |
| +2.75 | @2.61 | %38.3 | %0.0 | @1.62 | %61.7 |
| +3.00 | @3.35 | %29.9 | %21.4 | @1.43 | %70.1 |
| +3.25 | @3.80 | %26.3 | %0.0 | @1.36 | %73.7 |
| +3.50 | @4.26 | %23.5 | %0.0 | @1.31 | %76.5 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 9.3% | 12.3% | 10.3% | 5.4% | 2.1% | 0.7% |
| 1 Gol | 6.8% | 12.9% | 9.5% | 5.0% | 1.9% | 0.6% |
| 2 Gol | 3.5% | 5.5% | 4.3% | 2.3% | 0.9% | 0.3% |
| 3 Gol | 1.1% | 1.7% | 1.3% | 0.7% | 0.3% | 0.1% |
| 4 Gol | 0.2% | 0.4% | 0.3% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.0% | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Ararat-Armenia II — Son 5 Maç
M
vs Andranik (D)
3 - 0
B
vs Shirak II (D)
1 - 1
M
vs Andranik (E)
0 - 1
M
vs Shirak II (E)
0 - 2
M
vs Andranik (E)
1 - 6
Shirak II — Son 5 Maç
B
vs Ararat-Armenia II (E)
1 - 1
G
vs Ararat-Armenia II (D)
0 - 2
G
vs Ararat-Armenia II (E)
2 - 1
G
vs Ararat-Armenia II (E)
1 - 0
M
vs Ararat-Armenia II (D)
2 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 11.09.2025 | First League | Shirak II | 1 - 1 | Ararat-Armenia II |
| 05.05.2025 | First League | Ararat-Armenia II | 0 - 2 | Shirak II |
| 29.10.2024 | First League | Shirak II | 2 - 1 | Ararat-Armenia II |
| 29.11.2023 | First League | Shirak II | 1 - 0 | Ararat-Armenia II |
| 01.08.2023 | First League | Ararat-Armenia II | 2 - 0 | Shirak II |
| 28.05.2023 | First League | Shirak II | 1 - 1 | Ararat-Armenia II |
| 30.03.2023 | First League | Ararat-Armenia II | 1 - 0 | Shirak II |
| 10.10.2022 | First League | Shirak II | 1 - 0 | Ararat-Armenia II |