Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Azerbaycan
Premyer Liqa •
06.11.2026 — 19:00
Neftchi Baku
Elo: 1622λ (Beklenen Gol): 1.65
CANLI
Kapaz
Elo: 1522λ (Beklenen Gol): 0.92
Model Güven Derecesi:
%70
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Neftchi Baku - Kapaz mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.65, Dep: 0.92 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Neftchi Baku %53.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %47.4, Karşılıklı Gol Var olasılığı %49.5, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %26.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %72.5
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%53.9
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Neftchi Baku xG
1.95
Dengeli
Kapaz xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%53.8
X (Beraberlik)
%26.2
2 (Deplasman)
%20.0
Çifte Şans 1X: %80.0
Çifte Şans X2: %46.2
Çifte Şans 12: %73.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %91.4
0.5 Alt: %8.6
1.5 Üst: %73.6
1.5 Alt: %26.4
2.5 Üst: %47.4
2.5 Alt: %52.6
3.5 Üst: %25.8
3.5 Alt: %74.2
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%49.5
KG Yok
%50.5
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%12.5
1-0
%11.8
2-0
%10.4
2-1
%9.6
0-0
%8.5
0-1
%6.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %38.8
İY X: %43.4
İY 2: %17.8
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %67.8
İY 0.5 Alt: %32.2
İY 1.5 Üst: %32.8
İY 1.5 Alt: %67.2
İY 2.5 Üst: %11.0
İY 2.5 Alt: %89.0
İY 3.5 Üst: %2.9
İY 3.5 Alt: %97.1
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.41
+
Dep
3.7
=
Toplam
9.1
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %55.8
8.5 Alt: %44.2
9.5 Üst: %42.6
9.5 Alt: %57.4
10.5 Üst: %30.6
10.5 Alt: %69.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.19 Korner (Ev: 2.49, Dep: 1.7)
İY 4.5 Üst: %40.8
İY 4.5 Alt: %59.2
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %65.5 |
Eşit: %11.5 |
Dep: %23.0
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
22.9
Ev: 14.1 • Dep: 8.8
İsabetli Şut
8
Ev: 5 • Dep: 3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %60.3
21.5 Alt: %39.7
23.5 Şut Üst: %43.7
23.5 Alt: %56.3
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %55.2
7.5 Alt: %44.8
8.5 İsabetli Üst: %41.2
8.5 Alt: %58.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiNeftchi Baku
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Kapaz
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Neftchi Baku (-0.75)
@2.13
%47.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
Kapaz (+0.75)
@1.89
%53.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.50 Gol Üst
@2.12
%47.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.50 Gol Alt
@1.89
%52.9 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.43 | %29.2 | %0.0 | @1.41 | %70.8 |
| -1.25 | @3.01 | %33.2 | %0.0 | @1.50 | %66.8 |
| -1.00 | @2.59 | %38.6 | %24.3 | @1.63 | %61.5 |
| -0.75 Ana Hat | @2.13 | %47.0 | %0.0 | @1.89 | %53.0 |
| -0.50 | @1.87 | %53.5 | %0.0 | @2.15 | %46.5 |
| -0.25 | @1.62 | %61.6 | %0.0 | @2.60 | %38.4 |
| 0.0 | @1.38 | %72.7 | %26.4 | @3.66 | %27.3 |
| +0.25 | @1.30 | %76.8 | %0.0 | @4.31 | %23.2 |
| +0.50 | @1.25 | %79.9 | %0.0 | @4.97 | %20.1 |
| +0.75 | @1.17 | %85.5 | %0.0 | @6.89 | %14.5 |
| +1.00 | @1.09 | %91.9 | %13.1 | @12.39 | %8.1 |
| +1.25 | @1.08 | %92.5 | %0.0 | @13.33 | %7.5 |
| +1.50 | @1.08 | %93.0 | %0.0 | @14.26 | %7.0 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.44 | %69.4 | %0.0 | @3.26 | %30.7 |
| +2.00 | @1.57 | %63.9 | %26.3 | @2.77 | %36.1 |
| +2.25 | @1.85 | %54.2 | %0.0 | @2.18 | %45.8 |
| +2.50 Ana Hat | @2.12 | %47.1 | %0.0 | @1.89 | %52.9 |
| +2.75 | @2.46 | %40.6 | %0.0 | @1.68 | %59.4 |
| +3.00 | @3.10 | %32.3 | %21.8 | @1.48 | %67.7 |
| +3.25 | @3.53 | %28.3 | %0.0 | @1.40 | %71.7 |
| +3.50 | @3.96 | %25.2 | %0.0 | @1.34 | %74.8 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 8.6% | 6.2% | 3.2% | 1.0% | 0.2% | 0.0% |
| 1 Gol | 11.8% | 12.6% | 5.4% | 1.6% | 0.4% | 0.1% |
| 2 Gol | 10.5% | 9.7% | 4.4% | 1.4% | 0.3% | 0.1% |
| 3 Gol | 5.8% | 5.3% | 2.4% | 0.7% | 0.2% | 0.0% |
| 4 Gol | 2.4% | 2.2% | 1.0% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.8% | 0.7% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Neftchi Baku — Son 5 Maç
G
vs Şamaxı FK (D)
2 - 3
B
vs Turan (E)
1 - 1
B
vs Qarabag (D)
3 - 3
B
vs Sabah FA (E)
0 - 0
G
vs Qabala (D)
0 - 3
Kapaz — Son 5 Maç
G
vs Imisli FK (E)
1 - 0
G
vs Baku Sportinq (E)
3 - 1
G
vs Safa Baku (D)
1 - 2
B
vs Zira (E)
1 - 1
G
vs Araz (D)
0 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.