Romanya
Liga III - Serie 8 •
06.11.2026 — 15:00
Academica Recea
Elo: 1528λ (Beklenen Gol): 1.64
VS
Başlamadı
SCM Zalău
Elo: 1521λ (Beklenen Gol): 1.71
Model Güven Derecesi:
%72
Academica Recea - SCM Zalău mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.64, Dep: 1.71 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre SCM Zalău %39.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %65.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %66.7, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %24.3 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %64.5
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Academica Recea xG
1.95
Dengeli
SCM Zalău xG
1.95
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%36.6
X (Beraberlik)
%24.3
2 (Deplasman)
%39.1
Çifte Şans 1X: %60.9
Çifte Şans X2: %63.4
Çifte Şans 12: %75.7
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %95.7
0.5 Alt: %4.3
1.5 Üst: %85.5
1.5 Alt: %14.6
2.5 Üst: %65.0
2.5 Alt: %35.0
3.5 Üst: %43.0
3.5 Alt: %57.0
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%66.7
KG Yok
%33.3
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%10.6
1-2
%8.4
2-1
%8.1
2-2
%6.9
0-1
%5.3
0-2
%5.1
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %29.9
İY X: %38.6
İY 2: %31.5
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %76.9
İY 0.5 Alt: %23.2
İY 1.5 Üst: %45.3
İY 1.5 Alt: %54.7
İY 2.5 Üst: %19.1
İY 2.5 Alt: %80.9
İY 3.5 Üst: %6.5
İY 3.5 Alt: %93.6
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.39
+
Dep
5.39
=
Toplam
10.77
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %74.7
8.5 Alt: %25.3
9.5 Üst: %63.5
9.5 Alt: %36.5
10.5 Üst: %51.3
10.5 Alt: %48.7
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.96 Korner (Ev: 2.48, Dep: 2.48)
İY 4.5 Üst: %55.2
İY 4.5 Alt: %44.8
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %43.9 |
Eşit: %12.3 |
Dep: %43.8
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
27.7
Ev: 14.1 • Dep: 13.6
İsabetli Şut
9.7
Ev: 5 • Dep: 4.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %88.2
21.5 Alt: %11.8
23.5 Şut Üst: %78.3
23.5 Alt: %21.8
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %74.8
7.5 Alt: %25.2
8.5 İsabetli Üst: %62.8
8.5 Alt: %37.2
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiAcademica Recea
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
SCM Zalău
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Academica Recea (0.0)
@2.07
%48.4 İhtimal
İade (Push): %24.7
SCM Zalău (+0.00)
@1.94
%51.6 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.25 Gol Üst
@2.11
%47.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.25 Gol Alt
@1.90
%52.5 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.48 | %18.3 | %0.0 | @1.22 | %81.8 |
| -1.25 | @4.98 | %20.1 | %0.0 | @1.25 | %79.9 |
| -1.00 | @4.48 | %22.3 | %18.2 | @1.29 | %77.7 |
| -0.75 | @3.32 | %30.1 | %0.0 | @1.43 | %69.9 |
| -0.50 | @2.74 | %36.4 | %0.0 | @1.57 | %63.6 |
| -0.25 | @2.41 | %41.6 | %0.0 | @1.71 | %58.4 |
| 0.0 Ana Hat | @2.07 | %48.4 | %24.7 | @1.94 | %51.6 |
| +0.25 | @1.80 | %55.6 | %0.0 | @2.25 | %44.4 |
| +0.50 | @1.64 | %61.1 | %0.0 | @2.57 | %38.9 |
| +0.75 | @1.48 | %67.5 | %0.0 | @3.07 | %32.5 |
| +1.00 | @1.33 | %75.3 | %18.9 | @4.05 | %24.7 |
| +1.25 | @1.28 | %77.9 | %0.0 | @4.53 | %22.1 |
| +1.50 | @1.25 | %80.0 | %0.0 | @5.00 | %20.0 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.20 | %83.5 | %0.0 | @6.07 | %16.5 |
| +2.00 | @1.23 | %81.4 | %20.7 | @5.37 | %18.6 |
| +2.25 | @1.39 | %72.0 | %0.0 | @3.57 | %28.0 |
| +2.50 | @1.55 | %64.5 | %0.0 | @2.82 | %35.5 |
| +2.75 | @1.67 | %60.0 | %0.0 | @2.50 | %40.0 |
| +3.00 | @1.84 | %54.3 | %22.3 | @2.19 | %45.7 |
| +3.25 Ana Hat | @2.11 | %47.5 | %0.0 | @1.90 | %52.5 |
| +3.50 | @2.37 | %42.2 | %0.0 | @1.73 | %57.8 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 4.3% | 5.3% | 5.2% | 2.9% | 1.3% | 0.4% |
| 1 Gol | 5.1% | 10.7% | 8.5% | 4.8% | 2.1% | 0.7% |
| 2 Gol | 4.8% | 8.2% | 7.0% | 4.0% | 1.7% | 0.6% |
| 3 Gol | 2.6% | 4.5% | 3.8% | 2.2% | 0.9% | 0.3% |
| 4 Gol | 1.1% | 1.9% | 1.6% | 0.9% | 0.4% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.4% | 0.6% | 0.5% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
Academica Recea — Son 5 Maç
G
vs Bihorul Beiuş (E)
5 - 1
G
vs Sânmartin (D)
1 - 5
M
vs Sănătatea Cluj (E)
1 - 3
G
vs Crişul Sântandrei (D)
0 - 2
G
vs Sighetu Marmaţiei (E)
1 - 0
SCM Zalău — Son 5 Maç
M
vs Minaur Baia Mare (E)
2 - 3
B
vs Bihorul Beiuş (D)
1 - 1
B
vs Sânmartin (E)
1 - 1
B
vs Sănătatea Cluj (D)
1 - 1
M
vs Crişul Sântandrei (E)
1 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
1 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 29.08.2026 | Liga III - Serie 8 | SCM Zalău | 0 - 1 | Academica Recea |