Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Portekiz
Primeira-liga •
19.04.2026 — 22:30
SC Braga
Elo: 1532λ (Beklenen Gol): 2.27
2 - 2
Tamamlandı
İY: 1 - 1
Famalicao
Elo: 1454λ (Beklenen Gol): 1.58
Model Güven Derecesi:
%78
SC Braga - Famalicao mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.27, Dep: 1.58 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre SC Braga %52.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %73.9, Karşılıklı Gol Var olasılığı %71.8, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %21.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %74.7
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%52.2
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
SC Braga xG
2.39
Dengeli
Famalicao xG
1.64
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%52.6
X (Beraberlik)
%21.2
2 (Deplasman)
%26.2
Çifte Şans 1X: %73.8
Çifte Şans X2: %47.4
Çifte Şans 12: %78.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %97.2
0.5 Alt: %2.8
1.5 Üst: %90.2
1.5 Alt: %9.8
2.5 Üst: %73.9
2.5 Alt: %26.1
3.5 Üst: %53.6
3.5 Alt: %46.4
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%71.8
KG Yok
%28.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-1
%8.7
1-1
%8.2
2-2
%6.9
3-1
%6.6
1-2
%6.1
2-0
%5.5
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %40.8
İY X: %35.2
İY 2: %24.0
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %81.3
İY 0.5 Alt: %18.8
İY 1.5 Üst: %52.4
İY 1.5 Alt: %47.6
İY 2.5 Üst: %24.8
İY 2.5 Alt: %75.2
İY 3.5 Üst: %9.4
İY 3.5 Alt: %90.6
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
6.64
+
Dep
5.12
=
Toplam
11.76
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %82.9
8.5 Alt: %17.1
9.5 Üst: %73.6
9.5 Alt: %26.4
10.5 Üst: %62.8
10.5 Alt: %37.2
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.41 Korner (Ev: 3.06, Dep: 2.36)
İY 4.5 Üst: %62.9
İY 4.5 Alt: %37.1
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %61.6 |
Eşit: %10.7 |
Dep: %27.7
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
30.7
Ev: 17.9 • Dep: 12.8
İsabetli Şut
10.8
Ev: 6.4 • Dep: 4.4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %95.8
21.5 Alt: %4.2
23.5 Şut Üst: %90.8
23.5 Alt: %9.2
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %84.0
7.5 Alt: %16.0
8.5 İsabetli Üst: %74.6
8.5 Alt: %25.4
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiSC Braga
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Famalicao
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
SC Braga (-0.50)
@1.94
%51.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
Famalicao (+0.50)
@2.07
%48.4 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.50 Gol Üst
@1.92
%52.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.50 Gol Alt
@2.08
%48.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.23 | %31.0 | %0.0 | @1.45 | %69.0 |
| -1.25 | @2.90 | %34.5 | %0.0 | @1.53 | %65.5 |
| -1.00 | @2.56 | %39.0 | %20.6 | @1.64 | %61.0 |
| -0.75 | @2.17 | %46.0 | %0.0 | @1.85 | %54.0 |
| -0.50 Ana Hat | @1.94 | %51.6 | %0.0 | @2.07 | %48.4 |
| -0.25 | @1.73 | %57.9 | %0.0 | @2.38 | %42.1 |
| 0.0 | @1.51 | %66.1 | %21.9 | @2.95 | %33.9 |
| +0.25 | @1.42 | %70.3 | %0.0 | @3.36 | %29.8 |
| +0.50 | @1.36 | %73.5 | %0.0 | @3.77 | %26.5 |
| +0.75 | @1.26 | %79.1 | %0.0 | @4.79 | %20.9 |
| +1.00 | @1.17 | %85.7 | %14.2 | @6.98 | %14.3 |
| +1.25 | @1.15 | %86.8 | %0.0 | @7.56 | %13.2 |
| +1.50 | @1.14 | %87.7 | %0.0 | @8.14 | %12.3 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.12 | %89.0 | %0.0 | @9.07 | %11.0 |
| +2.00 | @1.14 | %87.9 | %16.9 | @8.23 | %12.2 |
| +2.25 | @1.25 | %79.7 | %0.0 | @4.93 | %20.3 |
| +2.50 | @1.37 | %73.0 | %0.0 | @3.70 | %27.0 |
| +2.75 | @1.43 | %69.8 | %0.0 | @3.31 | %30.2 |
| +3.00 | @1.52 | %65.8 | %21.0 | @2.93 | %34.2 |
| +3.25 | @1.72 | %58.1 | %0.0 | @2.39 | %41.9 |
| +3.50 Ana Hat | @1.92 | %52.0 | %0.0 | @2.08 | %48.0 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 2.8% | 2.9% | 2.8% | 1.5% | 0.6% | 0.2% |
| 1 Gol | 4.4% | 8.5% | 6.3% | 3.3% | 1.3% | 0.4% |
| 2 Gol | 5.7% | 9.0% | 7.1% | 3.7% | 1.5% | 0.5% |
| 3 Gol | 4.3% | 6.8% | 5.4% | 2.8% | 1.1% | 0.4% |
| 4 Gol | 2.4% | 3.8% | 3.0% | 1.6% | 0.6% | 0.2% |
| 5 Gol | 1.1% | 1.7% | 1.4% | 0.7% | 0.3% | 0.1% |
SC Braga — Son 5 Maç
G
vs Famalicao (D)
1 - 2
B
vs Famalicao (D)
1 - 1
B
vs Famalicao (E)
3 - 3
G
vs Famalicao (D)
1 - 2
M
vs Famalicao (E)
1 - 2
Famalicao — Son 5 Maç
M
vs SC Braga (E)
1 - 2
B
vs SC Braga (E)
1 - 1
B
vs SC Braga (D)
3 - 3
M
vs SC Braga (E)
1 - 2
G
vs SC Braga (D)
1 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 06.12.2025 | Primeira-liga | Famalicao | 1 - 2 | SC Braga |
| 25.04.2025 | Primeira-liga | Famalicao | 1 - 1 | SC Braga |
| 16.12.2024 | Primeira-liga | SC Braga | 3 - 3 | Famalicao |
| 18.01.2024 | Primeira-liga | Famalicao | 1 - 2 | SC Braga |
| 11.08.2023 | Primeira-liga | SC Braga | 1 - 2 | Famalicao |
| 05.02.2023 | Primeira-liga | SC Braga | 4 - 1 | Famalicao |
| 12.08.2022 | Primeira-liga | Famalicao | 0 - 3 | SC Braga |