Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
İngiltere
Premier League •
05.04.2026 — 23:30
Portmore United
Elo: 1558λ (Beklenen Gol): 1.38
2 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Montego Bay United
Elo: 1500λ (Beklenen Gol): 0.55
Model Güven Derecesi:
%90
Portmore United - Montego Bay United mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.38, Dep: 0.55 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Portmore United %56.5 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %30.4, Karşılıklı Gol Var olasılığı %32.5, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %29.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %84.3
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%54.4
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Portmore United xG
1.60
Dengeli
Montego Bay United xG
0.80
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%56.5
X (Beraberlik)
%29.5
2 (Deplasman)
%14.0
Çifte Şans 1X: %86.0
Çifte Şans X2: %43.5
Çifte Şans 12: %70.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %84.6
0.5 Alt: %15.4
1.5 Üst: %58.3
1.5 Alt: %41.8
2.5 Üst: %30.4
2.5 Alt: %69.6
3.5 Üst: %13.0
3.5 Alt: %87.0
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%32.5
KG Yok
%67.5
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%19.2
0-0
%15.4
2-0
%13.8
1-1
%11.9
2-1
%7.6
0-1
%7.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %38.1
İY X: %49.7
İY 2: %12.2
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %57.5
İY 0.5 Alt: %42.5
İY 1.5 Üst: %22.0
İY 1.5 Alt: %78.0
İY 2.5 Üst: %5.7
İY 2.5 Alt: %94.3
İY 3.5 Üst: %1.2
İY 3.5 Alt: %98.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.73
+
Dep
2.83
=
Toplam
7.56
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %34.7
8.5 Alt: %65.3
9.5 Üst: %23.1
9.5 Alt: %76.9
10.5 Üst: %14.3
10.5 Alt: %85.7
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.48 Korner (Ev: 2.18, Dep: 1.3)
İY 4.5 Üst: %27.1
İY 4.5 Alt: %72.9
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %69.5 |
Eşit: %11.8 |
Dep: %18.7
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
18.4
Ev: 12.1 • Dep: 6.3
İsabetli Şut
6.5
Ev: 4.3 • Dep: 2.2
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %22.9
21.5 Alt: %77.1
23.5 Şut Üst: %11.9
23.5 Alt: %88.1
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %32.2
7.5 Alt: %67.9
8.5 İsabetli Üst: %20.4
8.5 Alt: %79.6
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiPortmore United
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Montego Bay United
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Portmore United (-0.75)
@2.03
%49.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
Montego Bay United (+0.75)
@1.97
%50.7 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.75 Gol Üst
@1.95
%51.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.75 Gol Alt
@2.05
%48.7 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.51 | %28.5 | %0.0 | @1.40 | %71.5 |
| -1.25 | @3.02 | %33.1 | %0.0 | @1.49 | %66.9 |
| -1.00 | @2.53 | %39.5 | %27.9 | @1.65 | %60.5 |
| -0.75 Ana Hat | @2.03 | %49.3 | %0.0 | @1.97 | %50.7 |
| -0.50 | @1.77 | %56.4 | %0.0 | @2.29 | %43.6 |
| -0.25 | @1.51 | %66.2 | %0.0 | @2.96 | %33.8 |
| 0.0 | @1.25 | %80.1 | %29.6 | @5.02 | %19.9 |
| +0.25 | @1.20 | %83.6 | %0.0 | @6.08 | %16.5 |
| +0.50 | @1.16 | %86.0 | %0.0 | @7.13 | %14.0 |
| +0.75 | @1.10 | %90.8 | %0.0 | @10.88 | %9.2 |
| +1.00 | @1.04 | %96.2 | %10.6 | @26.47 | %3.8 |
| +1.25 | @1.04 | %96.4 | %0.0 | @28.04 | %3.6 |
| +1.50 | @1.03 | %96.6 | %0.0 | @29.62 | %3.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 Ana Hat | @1.95 | %51.3 | %0.0 | @2.05 | %48.7 |
| +2.00 | @2.39 | %41.9 | %27.9 | @1.72 | %58.1 |
| +2.25 | @2.85 | %35.1 | %0.0 | @1.54 | %64.9 |
| +2.50 | @3.31 | %30.2 | %0.0 | @1.43 | %69.8 |
| +2.75 | @4.25 | %23.5 | %0.0 | @1.31 | %76.5 |
| +3.00 | @6.48 | %15.4 | %17.4 | @1.18 | %84.6 |
| +3.25 | @7.16 | %14.0 | %0.0 | @1.16 | %86.0 |
| +3.50 | @7.84 | %12.8 | %0.0 | @1.15 | %87.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 15.4% | 7.2% | 2.2% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 19.3% | 11.9% | 3.0% | 0.6% | 0.1% | 0.0% |
| 2 Gol | 13.8% | 7.6% | 2.1% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 6.4% | 3.5% | 1.0% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 2.2% | 1.2% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.6% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Portmore United — Son 5 Maç
B
vs Montego Bay United (D)
0 - 0
G
vs Montego Bay United (E)
2 - 0
B
vs Montego Bay United (D)
0 - 0
B
vs Montego Bay United (E)
0 - 0
B
vs Montego Bay United (D)
0 - 0
Montego Bay United — Son 5 Maç
G
vs Cavalier (E)
3 - 1
G
vs Cavalier (E)
1 - 0
B
vs Portmore United (E)
0 - 0
M
vs Cavalier (D)
3 - 0
M
vs Portmore United (D)
2 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 18.01.2026 | Premier League | Montego Bay United | 0 - 0 | Portmore United |
| 22.09.2025 | Premier League | Portmore United | 2 - 0 | Montego Bay United |
| 31.03.2025 | Premier League | Montego Bay United | 0 - 0 | Portmore United |
| 26.01.2025 | Premier League | Portmore United | 0 - 0 | Montego Bay United |
| 28.10.2024 | Premier League | Montego Bay United | 0 - 0 | Portmore United |
| 03.03.2024 | Premier League | Portmore United | 1 - 1 | Montego Bay United |
| 03.12.2023 | Premier League | Montego Bay United | 3 - 2 | Portmore United |
| 12.02.2023 | Premier League | Montego Bay United | 1 - 1 | Portmore United |