Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Fransa
Ligue 1 •
17.05.2026 — 20:00
Jaraaf
Elo: 1540λ (Beklenen Gol): 0.59
3 - 0
Tamamlandı
İY: 2 - 0
DSC
Elo: 1479λ (Beklenen Gol): 0.37
Model Güven Derecesi:
%80
Jaraaf - DSC mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.59, Dep: 0.37 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Jaraaf %33.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %7.2, Karşılıklı Gol Var olasılığı %14.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %48.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %48.6
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Jaraaf xG
1.16
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
DSC xG
0.80
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.16 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (0.59 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%33.1
X (Beraberlik)
%48.5
2 (Deplasman)
%18.4
Çifte Şans 1X: %81.6
Çifte Şans X2: %66.9
Çifte Şans 12: %51.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %60.9
0.5 Alt: %39.1
1.5 Üst: %25.4
1.5 Alt: %74.6
2.5 Üst: %7.2
2.5 Alt: %92.8
3.5 Üst: %1.6
3.5 Alt: %98.4
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%14.3
KG Yok
%85.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-0
%39.1
1-0
%21.9
0-1
%13.6
1-1
%8.9
2-0
%6.6
0-2
%2.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %19.8
İY X: %68.4
İY 2: %11.8
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %34.7
İY 0.5 Alt: %65.3
İY 1.5 Üst: %7.2
İY 1.5 Alt: %92.8
İY 2.5 Üst: %1.0
İY 2.5 Alt: %99.0
İY 3.5 Üst: %0.1
İY 3.5 Alt: %99.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.26
+
Dep
2.51
=
Toplam
5.77
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %13.0
8.5 Alt: %87.0
9.5 Üst: %6.9
9.5 Alt: %93.1
10.5 Üst: %3.4
10.5 Alt: %96.6
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 2.66 Korner (Ev: 1.5, Dep: 1.16)
İY 4.5 Üst: %13.1
İY 4.5 Alt: %87.0
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %53.8 |
Eşit: %16.3 |
Dep: %29.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
13.1
Ev: 7.6 • Dep: 5.5
İsabetli Şut
4.6
Ev: 2.7 • Dep: 1.9
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %1.6
21.5 Alt: %98.5
23.5 Şut Üst: %0.4
23.5 Alt: %99.6
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %9.2
7.5 Alt: %90.8
8.5 İsabetli Üst: %4.3
8.5 Alt: %95.7
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiJaraaf
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
DSC
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Jaraaf (-0.25)
@2.29
%43.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
DSC (+0.25)
@1.78
%56.3 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.50 Gol Üst
@3.94
%25.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.50 Gol Alt
@1.34
%74.6 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @11.52 | %8.7 | %0.0 | @1.10 | %91.3 |
| -1.25 | @10.11 | %9.9 | %0.0 | @1.11 | %90.1 |
| -1.00 | @8.71 | %11.5 | %24.5 | @1.13 | %88.5 |
| -0.75 | @4.20 | %23.8 | %0.0 | @1.31 | %76.2 |
| -0.50 | @3.02 | %33.1 | %0.0 | @1.50 | %66.9 |
| -0.25 Ana Hat | @2.29 | %43.7 | %0.0 | @1.78 | %56.3 |
| 0.0 | @1.55 | %64.4 | %48.5 | @2.81 | %35.7 |
| +0.25 | @1.32 | %75.8 | %0.0 | @4.13 | %24.2 |
| +0.50 | @1.22 | %81.7 | %0.0 | @5.45 | %18.4 |
| +0.75 | @1.13 | %88.4 | %0.0 | @8.58 | %11.7 |
| +1.00 | @1.04 | %96.2 | %15.2 | @26.62 | %3.8 |
| +1.25 | @1.04 | %96.6 | %0.0 | @29.00 | %3.5 |
| +1.50 | @1.03 | %96.8 | %0.0 | @31.38 | %3.2 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @5.58 | %17.9 | %0.0 | @1.22 | %82.1 |
| +2.00 | @11.34 | %8.8 | %18.2 | @1.10 | %91.2 |
| +2.25 | @12.60 | %7.9 | %0.0 | @1.09 | %92.1 |
| +2.50 | @13.85 | %7.2 | %0.0 | @1.08 | %92.8 |
| +2.75 | @21.97 | %4.6 | %0.0 | @1.05 | %95.5 |
| +3.00 | @57.87 | %1.7 | %5.6 | @1.02 | %98.3 |
| +3.25 | @59.58 | %1.7 | %0.0 | @1.02 | %98.3 |
| +3.50 | @61.29 | %1.6 | %0.0 | @1.02 | %98.4 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 39.1% | 13.6% | 2.6% | 0.3% | 0.0% | 0.0% |
| 1 Gol | 21.9% | 8.9% | 1.5% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 2 Gol | 6.6% | 2.4% | 0.4% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 3 Gol | 1.3% | 0.5% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Jaraaf — Son 5 Maç
B
vs Pikine (D)
0 - 0
B
vs Sonacos (E)
0 - 0
M
vs Génération Foot (D)
2 - 0
G
vs La Linguère (E)
1 - 0
B
vs Gorée (D)
0 - 0
DSC — Son 5 Maç
M
vs Stade de Mbour (E)
0 - 2
B
vs Pikine (D)
0 - 0
M
vs Wally Daan (E)
1 - 2
B
vs Sonacos (D)
1 - 1
B
vs Casa Sport (E)
1 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 01.02.2026 | Ligue 1 | DSC | 0 - 0 | Jaraaf |
| 08.03.2025 | Ligue 1 | DSC | 0 - 2 | Jaraaf |
| 27.10.2024 | Ligue 1 | Jaraaf | 1 - 1 | DSC |
| 02.03.2024 | Ligue 1 | Jaraaf | 0 - 0 | DSC |
| 04.11.2023 | Ligue 1 | DSC | 1 - 1 | Jaraaf |
| 06.05.2023 | Ligue 1 | DSC | 0 - 1 | Jaraaf |
| 26.11.2022 | Ligue 1 | Jaraaf | 0 - 1 | DSC |
| 29.05.2022 | Ligue 1 | Jaraaf | 0 - 0 | DSC |