Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Portekiz
1a Divisão - Women •
22.02.2026 — 18:00
Valadares Gaia W
Elo: 1470λ (Beklenen Gol): 0.90
0 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Sporting CP W
Elo: 1625λ (Beklenen Gol): 1.36
Model Güven Derecesi:
%80
Valadares Gaia W - Sporting CP W mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.90, Dep: 1.36 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Sporting CP W %46.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %39.1, Karşılıklı Gol Var olasılığı %44.9, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %29.6 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %79.6
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Valadares Gaia W xG
1.24
Dengeli
Sporting CP W xG
1.55
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%23.8
X (Beraberlik)
%29.7
2 (Deplasman)
%46.6
Çifte Şans 1X: %53.4
Çifte Şans X2: %76.3
Çifte Şans 12: %70.4
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %88.5
0.5 Alt: %11.5
1.5 Üst: %66.8
1.5 Alt: %33.2
2.5 Üst: %39.1
2.5 Alt: %60.9
3.5 Üst: %19.1
3.5 Alt: %80.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%44.9
KG Yok
%55.1
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%13.7
0-1
%13.3
0-0
%11.5
0-2
%9.7
1-2
%8.7
1-0
%8.5
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %19.5
İY X: %47.2
İY 2: %33.4
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %63.0
İY 0.5 Alt: %37.0
İY 1.5 Üst: %27.6
İY 1.5 Alt: %72.4
İY 2.5 Üst: %8.2
İY 2.5 Alt: %91.8
İY 3.5 Üst: %1.9
İY 3.5 Alt: %98.1
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.88
+
Dep
4.64
=
Toplam
8.52
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %48.0
8.5 Alt: %52.0
9.5 Üst: %35.0
9.5 Alt: %65.0
10.5 Üst: %23.9
10.5 Alt: %76.1
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.92 Korner (Ev: 1.79, Dep: 2.13)
İY 4.5 Üst: %35.6
İY 4.5 Alt: %64.5
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %33.2 |
Eşit: %13.5 |
Dep: %53.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
21
Ev: 9.5 • Dep: 11.5
İsabetli Şut
7.3
Ev: 3.4 • Dep: 3.9
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %44.0
21.5 Alt: %56.0
23.5 Şut Üst: %28.2
23.5 Alt: %71.8
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %44.8
7.5 Alt: %55.2
8.5 İsabetli Üst: %31.2
8.5 Alt: %68.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiValadares Gaia W
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Sporting CP W
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Valadares Gaia W (+0.50)
@1.87
%53.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
Sporting CP W (-0.50)
@2.15
%46.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.00 Gol Üst
@1.86
%53.9 İhtimal
İade (Push): %27.7
+2.00 Gol Alt
@2.17
%46.1 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @12.04 | %8.3 | %0.0 | @1.09 | %91.7 |
| -1.25 | @11.11 | %9.0 | %0.0 | @1.10 | %91.0 |
| -1.00 | @10.18 | %9.8 | %15.5 | @1.11 | %90.2 |
| -0.75 | @5.75 | %17.4 | %0.0 | @1.21 | %82.6 |
| -0.50 | @4.20 | %23.8 | %0.0 | @1.31 | %76.2 |
| -0.25 | @3.58 | %28.0 | %0.0 | @1.39 | %72.1 |
| 0.0 | @2.95 | %33.9 | %29.7 | @1.51 | %66.1 |
| +0.25 | @2.20 | %45.4 | %0.0 | @1.83 | %54.6 |
| +0.50 Ana Hat | @1.87 | %53.5 | %0.0 | @2.15 | %46.5 |
| +0.75 | @1.64 | %60.8 | %0.0 | @2.55 | %39.2 |
| +1.00 | @1.42 | %70.4 | %24.0 | @3.38 | %29.6 |
| +1.25 | @1.34 | %74.5 | %0.0 | @3.92 | %25.5 |
| +1.50 | @1.29 | %77.5 | %0.0 | @4.45 | %22.5 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.63 | %61.3 | %0.0 | @2.58 | %38.7 |
| +2.00 Ana Hat | @1.86 | %53.9 | %27.7 | @2.17 | %46.1 |
| +2.25 | @2.21 | %45.2 | %0.0 | @1.83 | %54.8 |
| +2.50 | @2.57 | %39.0 | %0.0 | @1.64 | %61.0 |
| +2.75 | @3.11 | %32.1 | %0.0 | @1.47 | %67.9 |
| +3.00 | @4.24 | %23.6 | %20.1 | @1.31 | %76.4 |
| +3.25 | @4.77 | %21.0 | %0.0 | @1.27 | %79.0 |
| +3.50 | @5.30 | %18.9 | %0.0 | @1.23 | %81.1 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 11.5% | 13.4% | 9.7% | 4.4% | 1.5% | 0.4% |
| 1 Gol | 8.5% | 13.8% | 8.7% | 3.9% | 1.3% | 0.4% |
| 2 Gol | 4.2% | 5.7% | 3.9% | 1.8% | 0.6% | 0.2% |
| 3 Gol | 1.3% | 1.7% | 1.2% | 0.5% | 0.2% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.3% | 0.4% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Valadares Gaia W — Son 5 Maç
G
vs Rio Ave W (D)
0 - 2
B
vs Vitoria Guimaraes W (E)
1 - 1
G
vs Racing Power W (D)
0 - 1
M
vs Sporting CP W (D)
2 - 0
M
vs Sporting CP W (D)
2 - 1
Sporting CP W — Son 5 Maç
G
vs Damaiense W (E)
3 - 0
B
vs Sporting Braga W (D)
1 - 1
M
vs Torreense W (E)
2 - 3
G
vs Valadares Gaia W (E)
2 - 0
G
vs Sporting Braga W (E)
2 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 27.09.2025 | 1a Divisão - Women | Sporting CP W | 2 - 0 | Valadares Gaia W |
| 30.03.2025 | 1a Divisão - Women | Sporting CP W | 2 - 1 | Valadares Gaia W |
| 09.11.2024 | 1a Divisão - Women | Valadares Gaia W | 0 - 1 | Sporting CP W |
| 03.02.2024 | 1a Divisão - Women | Sporting CP W | 2 - 0 | Valadares Gaia W |
| 01.10.2023 | 1a Divisão - Women | Valadares Gaia W | 2 - 0 | Sporting CP W |
| 04.02.2023 | 1a Divisão - Women | Valadares Gaia W | 0 - 2 | Sporting CP W |
| 18.09.2022 | 1a Divisão - Women | Sporting CP W | 5 - 0 | Valadares Gaia W |